Safari na iOS 9.2.1 / 9.3 nie otwiera linków


18

Aktualizacja 2: Naprawiono w iOS 9.3.1

Aktualizacja: Apple potwierdziło błąd i pracuje nad poprawką do wersji 9.3.1 .

Moje Safari na iOS 9.2.1 (aktualizacja: i teraz 9.3) nie otwiera już większości linków, tzn. Stuknięcie linku na stronie nic nie robi. Co gorsza, inne aplikacje, takie jak Wiadomości, Chrome mają problemy podczas próby otwarcia adresu URL / linków.

Częstym problemem są przerwy podczas stukania łączy, a nawet stuknięcie i przytrzymanie Mobile Safari (aby aplikacja otworzyła link w nowej karcie), urządzenie zawiesza się i ostatecznie ulega awarii.

 • Patrząc na źródło html dla linków powodujących problemy, wydaje się, że dotyczy to wszystkich linków absolutnych schematu (np. http://example.com/something), Podczas gdy linki względne działają (np /some/page.html.).
 • To sprawia, że ​​myślę, że rejestracja procedur obsługi adresów URL (lub ich nazw) przez osoby trzecie jest związana z błędem
 • Wpływa to na wszystkie aplikacje, które mogą otwierać łącza, takie jak Mail lub Spark. Stuknięcie łącza powoduje zawieszenie urządzenia. Dotknij i przytrzymaj, a następnie wybierz skopiuj link, przełącz się na Safari lub Chrome i wklej URL czasami pomaga / działa.
 • Zdarza się to głównie na stronach wyników Google i DuckDuckGo. Na niektórych innych stronach to działa.

Próbowałem rzeczy, aby wykluczyć prosty błąd ustawień:

 1. wyłącz wszystkie programy blokujące zawartość
 2. usuń dane strony z Safari (w aplikacji preferencji)
 3. zabij wszystkie aplikacje, uruchom ponownie iOS.
 4. Wypróbowałem Chrome i nie działa tam na prostych dotknięciach, ale działa i dotknij i przytrzymaj, i mogę je otworzyć przynajmniej na nowej karcie.

Doszedłem do wniosku, że ten błąd dotyczy aktualizacji iOS 9.2 i aplikacji innych firm powodujących złe zachowanie, widziałem ciągłe awarie swdcprocesu w moich dziennikach iPhone'a i zgłosiłem błąd w Apple . Podejrzane aplikacje obejmują:

 • Wikipedia
 • Booking.com

Czy istnieje sposób, aby wyświetlić listę tych aplikacji, które zmieniają obsługę linków, aby móc je selektywnie odinstalować?


Spojrzałem na dzienniki mojego urządzenia i na syslog swcd(demon współdzielonych poświadczeń internetowych) stale się zawiesza. Wydaje się bardzo związany, ponieważ jest odpowiedzialny za niektóre głębokie linki / schematy adresów URL / uniwersalne łącza. Zgłoszone do Apple jako rdar: // 25259569
Alexander Klimetschek

Myślę, że masz na myśli wyłączenie Javascript w ustawieniach Safari? To nie robi dla mnie żadnej różnicy (poza niszczeniem wielu stron :-)).
Alexander Klimetschek

1
Mój raport o błędach został oznaczony przez Apple jako duplikat 25159773 (Open), więc wydaje się, że jest znany i mam nadzieję, że pracował. Trzymamy kciuki :)
Alexander Klimetschek

1
Otrzymałem informacje zwrotne na temat różnych kanałów: 1. Nadal mam problem, opublikuję tutaj rozwiązanie, gdy będę je mieć (myślę, że musimy poczekać na poprawkę Apple) 2. Booking.com jest jedną z tych aplikacji z funkcja open-link-in-app, która mogła ją wprowadzić - ale jej odinstalowanie mnie nie naprawia: youtube.com/watch?v=OaR_wWcKfMs
Alexander Klimetschek

1
Również - przeprosiny za główną edycję. Pojawiło się mnóstwo nowych pytań i przerabiam wygląd, aby obsłużyć kilka powiązanych pytań. Zadzwoń do mnie, jeśli chcesz cofnąć zmiany, a ja zobaczę o ustawianiu innego miejsca docelowego, aby połączyć duplikaty. Wolałbym, żebyś dostał poglądy i głosy, choć tutaj.
bmike

Odpowiedzi:


4

Zaktualizuj system iOS do wersji 9.3.1 lub nowszej, aby rozwiązać ten konkretny problem.

Szczegółowe informacje na temat aktualizacji systemu iOS 9 można znaleźć na stronie https://support.apple.com/kb/DL1842


Jeśli chcesz spróbować to naprawić, zanim Apple usunie błąd, oto kilka kroków do wypróbowania:

Ten ostatni jest nieco dłuższy i bardziej humorystyczny i ma kilka fajnych zdjęć do obejrzenia podczas wykonywania zalecanego tańca. Poprzedni link jest krótszy i bardziej do rzeczy.

Oba wymagają przełączenia urządzenia w tryb AirPlane i podłączenia do komputera w celu rozwiązania problemu uszkodzenia danych spowodowanego przez niektóre aplikacje i iOS, które nie obsługują konfiguracji aplikacji w niezawodny sposób.


Istnieje wiele dowodów na to, że Safari ma wiele problemów dla niektórych osób. Nie widziałem urządzenia z problemami, ale gdybym to zrobił, zrobiłbym dwie rzeczy, aby zawęzić możliwości:

 1. Sprawdź swoją osobistą sytuację tworzenia kopii zapasowych. Uruchom ręczną kopię zapasową iCloud i upewnij się, że się zakończy. Uruchom również ręczne tworzenie kopii zapasowej iTunes.
 2. Podłącz iPhone'a do iTunes i uruchom synchronizację - uważaj, aby przeczytać i anulować synchronizację, jeśli iTunes wyświetli ostrzeżenie, że synchronizacja może spowodować usunięcie danych lub zawartości. Synchronizacja polega na gromadzeniu dzienników z systemu iOS, aby można było przejrzeć je na komputerze - ale nie warto tracić plików muzycznych, jeśli synchronizacja je usunie.
 3. Rejestruj, kiedy napotkasz problemy - pamiętaj o czasie, o której mowa, (jeśli nie używasz Mobile Safari do przeglądania linków)
 4. Śledź, które aplikacje odinstalowujesz / instalujesz, gdy trwa proces śluzy.

Teraz - polecam każdemu, kto może skontaktować się z AppleCare, jeśli może - wcześniej niż później, ponieważ płatne wsparcie Apple będzie: a) wiedzieć, jak korzystać z tych dzienników i przekazywać je do inżynierii, b) wiedzieć, czy / kiedy pojawi się poprawka c) przydzielić zasoby do paznokci jest to niższe w zależności od kosztów i wielkości wsparcia.

Uważam, że ktoś wyizolował aplikację innej firmy, która powoduje, że Safari na iOS 9.3 źle się zachowuje:

 • @stroughtonsmith > Powtarzalne: instalowanie http://Booking.com „s aplikację złamie obsługi całej iOS odnośnik. Odinstalowanie go naprawi
 • @stroughtonsmith > Zabawna część: jednak nie zostanie naprawiona natychmiast po odinstalowaniu. Upłynął limit czasu, zanim się naprawi 😅

Jeśli masz tę konkretną aplikację, możesz ją usunąć, a następnie odczekać chwilę (10–15 minut), aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Jeśli tak jest w rzeczywistości, podejrzewam, że Apple może współpracować z programistami, aby to naprawić lub wydać łatkę.

Jeśli nie - konieczne może być śledzenie i rozwiązywanie następujących problemów:

 • obserwuj dziennik systemowy w systemie iOS, gdy Safari ulega awarii lub działa nieprawidłowo, cfgutil sysloga także narzędzia do automatyzacji Apple Configurator 2 .
 • Blokowanie treści Safari
 • Czy niektóre lub wszystkie strony internetowe są problematyczne
 • Ustawienia Safari (nie wygląda na to, że javascript zawodzi - ale może to powodować taki problem w połączeniu z innymi ustawieniami i dostępem do Internetu)
 • Jak łączysz się z Internetem (publiczna sieć Wi-Fi, praca WiFi, sieć komórkowa i który operator, VPN do centrum danych lub określonej innej sieci)
 • Zajmie to trochę czasu, ale możesz łatwo wykonać kopię zapasową, a następnie usunąć całą zawartość i ustawienia, aby sprawdzić, czy problem dotyczy jednej lub więcej aplikacji innych firm. W zależności od tego, jak pełne jest Twoje urządzenie z iOS - przywrócenie w nocy lub w porze lunchu nie jest złym rozwiązaniem, aby wiedzieć, co dokładnie jest przyczyną.

4

Po przeczytaniu https://bencollier.net/2016/03/unable-to-open-links-in-safari-mail-or-messages-on-ios-9-3/ wygląda na to, że aplikacja Booking.com na iOS jest przeciążona baza danych używana przez com.apple.swdc ... Normalne przywracanie nie będzie działać, ponieważ uszkodzona baza danych jest również częścią kopii zapasowej.

Obecnie próbuję użyć Odszyfruj odświeżanie telefonu, aby zbudować niestandardowy obraz przywracania, który nie zawiera uszkodzonej bazy danych. Zaktualizuje się, jak tylko będę mieć wyniki.

[AKTUALIZACJA]

Udało mi się użyć narzędzia do deszyfrowania, aby pozbyć się tego błędu poprzez:

 1. usuń aplikację Rezerwacje z telefonu
 2. utwórz kopię zapasową na komputerze
 3. użyj narzędzia Odszyfruj, aby wyczyścić moje pliki kopii zapasowych, usuwając uszkodzone dane, które powodują awarię com.apple.swdc
 4. wykonaj reset, aby wyczyścić wszystkie ustawienia i zawartość mojego telefonu
 5. przywróć z niestandardowego pliku kopii zapasowej
 6. pozwól iOS ponownie pobrać wszystkie aplikacje ze sklepu z aplikacjami, który jest używany przez kopię zapasową, wszystkie ustawienia / dokumenty są już w kopii zapasowej

W tej chwili rozmawiam z programistami z Decipher Tools, aby sprawdzić, czy mogą stworzyć coś darmowego, aby pomóc wszystkim dotkniętym tym błędem.


Korzystając z narzędzia z DecipherTools, udało mi się odzyskać: 1.
williamli

Dzięki za wskaźnik. Dodałem nową poprawkę Bena jako kolejną odpowiedź. I zgłosiłem to wszystko w moim raporcie o błędach Apple, na wypadek, gdyby jeszcze nie byli tego świadomi :)
Alexander Klimetschek

Cholera, nie chciałbym wydawać 30 dolarów na produkt Decipher Tool do naprawy mojego telefonu. Mam nadzieję, że Apple uznałby to za problem (w końcu sami zaakceptowali aplikację). Tymczasem korzystam z Firefoksa.
Anton Strogonoff

@AntonStrogonoff aplikacja spowodowała, że ​​niektóre rekordy db były większe niż zwykle. To zmiany w iOS 9.3 spowodowały pewną awarię wewnętrzną podczas próby odczytania tego dość dużego wpisu ... ale tak, Apple powinno opublikować poprawkę w tym tygodniu.
williamli 30.03.16

@williamli: podobnie jak OP przed aktualizacją, tak się dzieje w 9.2.1 (bardzo niezawodnie odtwarzalne).
Anton Strogonoff

3

Jak informowaliśmy wcześniej, tysiące użytkowników wczoraj i dziś ma zawieszoną pocztę i Safari na iPhone'ach z iOS 9.3 podczas korzystania z linków. Wszystkie obejścia tego problemu nie rozwiązują całkowicie problemu. Apple nie ma na razie żadnych komentarzy. Kilka stron sugeruje poprawkę 9.3.1 za kilka dni.


Ma zastosowanie, jeśli masz 9.3, dla tych, którzy mają ten sam problem z 9.2 - jak ja i OP, którzy twierdzą, że problemy zaczęły się przed aktualizacją systemu operacyjnego - druga odpowiedź wydaje się być na coś. (Mam zainstalowaną aplikację Booking.com i niestety przypominam sobie aktualizację jej niedawno, zanim zaczęły się zawieszać.)
Anton Strogonoff

@AntonStrogonoff, jeśli to pomoże, właśnie pojawiła się nowa aktualizacja (1,4 GB) o nazwie 9.3. Gorąco polecam aktualizację do tego, aby zobaczyć, czy błędy zostały naprawione!
kuzaxe

Dzięki za wskaźnik, a zwłaszcza rozmiar aktualizacji. Miałem tylko 1 GB wolnego miejsca na moim nadmiernie obciążonym telefonie, co może być powodem, dla którego mówi, że jest aktualny, kiedy przechodzę do panelu aktualizacji oprogramowania.
Anton Strogonoff

W międzyczasie nie miałem innej opcji, jak tylko wypróbować każdą przeglądarkę w sklepie i wydaje się, że nie dotyczy to Firefoksa - chociaż nadal nie mogę otwierać linków z innych aplikacji (oczywiście próbują załadować rzeczy Safari i zawiesić się).
Anton Strogonoff

0

Zgodnie z tym, co znalazłem w Internecie, robisz to w tej sytuacji, aby wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce Safari, przejdź do Ustawienia> Safari, a następnie dotknij Wyczyść historię i dane witryny. Dodatkowo zadziałało wyłączenie sugestii w centrum uwagi.

Dalsze kroki z obrazkami można znaleźć w Express .


Jak napisałem, już to zrobiłem. Nie działa
Alexander Klimetschek

Czy sprawdziłeś link? Mają więcej kroków.
Hawon Nguyen,

Nie, link się nie otworzy ;-) (żeby pokazać, jak frustrujące jest to)
Alexander Klimetschek

Muszę otworzyć link. Nie, to nie jest problem z paskiem adresu. Mam na myśli linki na stronach.
Alexander Klimetschek

0

W tej chwili nie ma na to poprawki. Został wprowadzony w iOS 9.2.1, a aktualizacja do iOS 9.3 go nie naprawia.

Różne poprawki, takie jak wyłączenie Ustawienia> Safari> Zaawansowane> JavaScript mają różne anegdotyczne stopnie sukcesu, podobnie jak zmiana w przeglądarce Bing (ta ostatnia prawdopodobnie po prostu oznacza, że ​​problem nie ma wpływu na Bing, więc nie pomoże w innych witrynach internetowych strony).

Obejścia: Wypróbuj przeglądarkę Opera. W przeglądarce Chrome kliknij i przytrzymaj i wybierz „Otwórz link w nowej karcie” lub „Kopiuj adres URL”, a następnie wklej go.

W tej chwili będziemy musieli poczekać na Apple, aby dokonać naprawy, która „podobno” nastąpi za kilka dni (teraz, 28 marca 2016 r.). Przywracanie telefonu do poprzedniego systemu operacyjnego (zwłaszcza po przejściu do wersji 9.2.1) może być stratą czasu.


0

Istnieje ręczna poprawka, która nie wymaga przywracania z kopii zapasowej z Bena Colliera, ale najwyraźniej ważna jest synchronizacja kroków. Obejmuje to ponowną instalację aplikacji Booking.com przez iTunes i USB z włączonym trybem samolotowym oraz szybkie zabicie aplikacji po pierwszym uruchomieniu.

Nie działało to dla mnie (próbowałem kilka razy), ale wysyłanie postów na wypadek, gdyby mogło pomóc innym. Według komentarzy tam, jeśli to działa, naprawia to tylko częściowo, ponieważ nie wszystkie uszkodzone pamięci podręczne dla różnych aplikacji są resetowane, więc zakładam, że tylko Apple może dostarczyć prawdziwą poprawkę.

Jest też alternatywa z większą liczbą kroków Wojtka Pietrusiewicza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.