Jak mogę powielić stronę pdf bez podwajania rozmiaru pliku?


1

Mam duży jednostronicowy plik PDF plakatu o wielkości 200 megabajtów. Jak mogę powielić stronę dziewięć razy (więc jest to 10 stron PDF) bez zwiększania rozmiaru pliku do 2000 megabajtów?

Zasadniczo chcę zduplikować stronę i odwoływać się tylko do oryginalnych zasobów bez faktycznego powielania plików obrazów.

Potrzebuję szczególnie wielu kopii stron w tym samym dokumencie. Wiem, jak skompresować obraz ... to nie jest rozwiązanie, którego szukam. Wiem też, że mogę po prostu wydrukować jedną stronę 10 razy ... znowu, nie jest to rozwiązanie, którego szukam.

Dzięki.


Czy masz pod ręką program Illustrator, Indesign lub Acrobat Pro?
Dictionarics Anonimowy

Tak, mam wszystkie te aplikacje.
Lazlo Toth

Dzięki. Widzę, że mogę powielić strony w programie Illustrator lub InDesign i zapisać je jako plik pdf bez zwiększania rozmiaru.
Lazlo Toth,

Odpowiedzi:


1

Możesz to zrobić, zmieniając stronę w szablon, a następnie spawnując go za pomocą parametru XObject.

Do tego potrzebujesz programu Acrobat Pro i będziesz używać programu Acrobat JavaScript, co oznacza, że ​​powinieneś dobrze zapoznać się z dokumentacją Acrobat JavaScript.


Dziękuję za twoją wskazówkę. Odkryłem, że mogę po prostu umieścić plakat na stronie wzorcowej w programie InDesign i powielić go dziesięć razy (lub tyle razy, ile potrzebowałem) bez zwiększania rozmiaru strony.
Lazlo Toth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.