Udostępnianie klawiatury i myszy Bluetooth sekwencyjnie między dwoma komputerami Mac


31

Pracuję poza domem, w którym mam dwa komputery: Macbook Pro z połowy 2010 roku (do mojej codziennej pracy) i iMac z połowy 2010 roku (osobisty). W ciągu dnia mój iMac działa jako drugi wyświetlacz dla mojego Macbooka Pro za pośrednictwem Mini Displayport.

Obecnie używam klawiatury i myszy USB do mojego komputera roboczego oraz klawiatury Bluetooth i Magic Mouse + Magic Trackpad do użytku z moim komputerem osobistym. Chciałbym pozbyć się przewodowej klawiatury i myszy i po prostu korzystać z funkcji Bluetooth na obu komputerach (ale nigdy jednocześnie).

Czy można łatwo udostępnić pojedynczy zestaw urządzeń wejściowych bez konieczności wielokrotnego przerywania i ponownego ustanawiania parowania urządzenia wejściowego z odpowiednim komputerem? Nie jestem przeciwny kupowaniu jakiegoś dodatkowego sprzętu, aby to osiągnąć, pod warunkiem, że nie jest to zbyt kosztowne ani uciążliwe w użyciu lub konfiguracji.

Nie jest dla mnie jasne, jak mam powiedzieć MacBookowi Pro, aby zostawił urządzenia w spokoju, aby iMac mógł je mieć na wieczór. Chcę uniknąć parowania i ponownego parowania urządzeń za każdym razem, gdy chcę je przesuwać w przód lub w tył.

Zasadniczo jest oprogramowanie lub sprzęt, który działa jako przełącznik KVM Bluetooth?


Nie, za każdym razem będziesz musiał zerwać związek. Wynika to z faktu, że iMac będzie oczekiwał, że klawiatura będzie na nim działać przez cały czas.

1
Co się stanie, jeśli wyłączysz bluetooth MacBooka Pro, gdy nadejdzie czas, aby iMac włączył bluetooth? Oba komputery powinny być zadowolone z zachowania swoich indywidualnych par, a cykl zasilania to wszystko, czego mysz / klawiatura potrzebowałaby, aby znaleźć „innego” przyjaciela.
bmike

Odpowiedzi:


8

Problem dotyczy urządzeń, myszy Apple i klawiatury. Nie łączą się z więcej niż jednym hostem BlueTooth naraz. Potrzebujesz hosta BlueTooth, który jest „centralny” dla obu komputerów Mac, jeśli chcesz z nich korzystać.

Możesz znaleźć przełączniki KVM, które zawierają odbiorniki hosta BlueTooth. Na przykład ten model firmy Zonet (martwe łącze) działa przez USB i zapewnia funkcje odbiornika BlueTooth. Nie mogę zaświadczyć, jak dobrze by to działało. Przypuszczalnie sparowałbyś klawiaturę i mysz z odbiornikiem BlueTooth w KVM zamiast w dowolnym Macu, a następnie za pomocą skrótów klawiaturowych przełączać między kontrolą komputerów Mac podłączonych do KVM przez USB. Nie wiadomo mi, w jaki sposób komputery Mac zareagują na odbiornik BlueTooth w KVM przychodzący i przechodzący podczas przełączania się między nimi. Może dobrze sobie z tym poradzą.

Inną opcją jest poszukiwanie akcesoriów BlueTooth, które pozwalają na sparowanie z więcej niż jednym hostem. A następnie przełączaj się między tymi hostami z kluczy sprzętowych na nich. Na przykład to połączenie klawiatury i gładzika z IOGear obsługuje przełączanie między 6 hostami BlueTooth. Więc sparuj go z obydwoma komputerami Mac i użyj przełączników klawiatury, aby zdecydować, z którym rozmawiasz w dowolnym momencie. Wydaje mi się, że to bardziej niezawodne podejście. Oczywiście: teraz utknąłeś przy użyciu klawiatury IOGear zamiast urządzeń peryferyjnych Apple.


Jaki model Zonet? Ten link jest teraz zepsuty. Czy możesz po prostu podać jego nazwę?
Neil

Przepraszam, nie. Nie przypominam sobie modelu.
Ian C.

Konsensus opinii klientów wydaje się być taki, że przełączniki KVM Zonet są naprawdę kiepskiej jakości.
Neil,

Nie mogę powiedzieć, że nie użyłem żadnego z nich, a moja odpowiedź zawiera pewien sceptycyzm, jeśli chodzi o to, jak dobrze by to działało. Nic dziwnego, że to nie zadziała dobrze.
Ian C.

Problem z przełącznikiem KVM dotyczy systemu operacyjnego. Po przełączeniu z jednego komputera na drugi, pierwszy traci połączenie BT. Więc kiedy wrócisz, system operacyjny musi ponownie znaleźć mysz / klawiaturę i występuje opóźnienie, które może potrwać 10 sekund (używając siebie KVM Belkin Soho 4 porty). To może zawrzeć umowę, ale bardzo frustrujące jest odczekanie dłuższych sekund, zanim będzie można coś zrobić po każdym przełączeniu.
Oliver

14

http://www.share-mouse.com/ DARMOWE i PŁATNE wersje

lub

http://synergy-foss.org/ ZA DARMO

działa na komputerach Mac i PC i może udostępniać między nimi

Korzystam z tego rozwiązania, dzięki czemu mogę jednocześnie korzystać z bezprzewodowej klawiatury Apple i magicznej myszy na komputerze Mac i PC. Aby się przełączyć, po prostu przeciągnij myszą do krawędzi ekranu, a pojawi się ona na drugim komputerze, jakby to był jeden duży pulpit.


synergy-foss.org niestety nie jest już wolny
Florian

Synergia może już nie być darmowa , ale teraz przeglądanie jej witryny to jednorazowa opłata w wysokości 10 USD.
Równie

Synergy najwyraźniej przeniósł się na symless.com/synergy .
Nick Chammas,

13

Ja również szukałem odpowiedzi na to pytanie. Oto rozwiązanie, które wymyśliłem:

 1. Przejdź do Preferencji systemowych -> Bluetooth
 2. Kliknij „Zaawansowane”
 3. Upewnij się, że „Zezwalaj urządzeniom Bluetooth na wybudzanie tego komputera” nie jest zaznaczone
 4. Kliknij OK'

Teraz, gdy chcę przejść z głównego komputera na MacBooka Pro, uśpiam główny komputer i budzę drugi. Klawiatura i mysz bluetooth przełączają się na laptopa i odejdę. Kiedy chcę wrócić do głównego komputera, uśpiam laptopa i budzę Maca Mini za pomocą przycisku zasilania.


7

Tak długo, jak oba komputery są w tej samej sieci, możesz rozważyć rozwiązanie programowe, takie jak teleportacja dla klawiatury i myszy. Nadal będziesz potrzebować jakiegoś przełącznika wyświetlacza.


Dzięki za to. Teleportacja działa teraz dobrze. Wszelkie zalecenia dotyczą przełącznika KVM. Mam dwa komputery MacBook Pro, ekran zewnętrzny, drukarkę, głośniki i kamerę internetową

Większość zewnętrznych ekranów ma wiele wejść wideo. Możesz użyć jednego komputera na wejściu VGA, a drugiego na wejściu DVI (lub cokolwiek innego). Przełączanie prawdopodobnie wymaga około 3 naciśnięć przycisków, ale nie potrzebujesz KVM i nie musisz znosić wszystkich przewodów KVM! (A niedrogi KVM zmusi cię do korzystania z VGA na obu komputerach!)
iconoclast

7

W ogóle nie mam problemu z powyższym.

Mam 2 MBP. Jedna to najnowsza Retina, a druga połowa 2011. Mam tę samą klawiaturę Apple Bluetooth i Magic Trackpad sparowane z obiema i używam ich obu bez usuwania pary.

Po prostu wyłączam Bluetooth na urządzeniu, na którym ich nie używam, więc moje rozwiązanie zakłada, że ​​nie potrzebujesz jednocześnie Bluetooth. Zarówno klawiatura, jak i gładzik z powodzeniem łączą się z wieloma urządzeniami. Wszystko działa świetnie i nie muszę włączać i wyłączać klawiatury ani Bluetooth. Po prostu przełączanie Bluetooth na MBP w odpowiedniej kolejności działa dobrze. Wyłącz Bluetooth na bieżącym komputerze, z którego korzystasz, a następnie włącz Bluetooth na drugim. Połączy się po kilku sekundach i jesteś gotowy na rock!


Chciałbym poprzeć to podejście. Pamiętaj, że musisz odłączyć pierwszy komputer, zanim drugi się obudzi. Łatwe dzięki 2 komputerom Macbook.
r00fus 10.10.13

3
Zdaję sobie sprawę, że to stary post, ale pytanie dotyczyło komputera iMac i MBP. Mogę być wkrótce na tej samej łodzi, ponieważ rozważam drugi komputer, a pierwszy to iMac. Problem z tym podejściem jest taki, że myślę, że będziesz musiał trzymać kablową klawiaturę podłączoną do iMaca: w jaki sposób zamierzasz włączać i wyłączać bluetooth: po wyłączeniu nie będziesz miał klawiatury, aby włączyć ją ponownie.
Mike

Konieczne może być ponowne uruchomienie urządzeń Bluetooth, jeśli nie sparują się one z nowym komputerem po wyłączeniu bluetooth na drugim.
Zinan Xing

3

Sam zmagałem się z tym problemem - rozwiązaniem, które działa dla mnie, jest użycie jednej z bezprzewodowych klawiatur innych niż Bluetooth, która ma własny klucz USB. W ten sposób połączenie bezprzewodowe odbywa się między kluczem Bluetooth a klawiaturą, które jest wstępnie sparowane fabrycznie. Jeśli chodzi o KVM, jest to zwykła klawiatura USB.


3

Właśnie kupiłem klawiaturę Bluetooth Logitech K811, która ma możliwość przełączania między urządzeniami. Dodaj mysz Logitech T630 Touch Mouse i gotowe.


1

Radzę nie przełączać się.

Problem z dowolnym rozwiązaniem przełączającym, sprzętem lub oprogramowaniem polega na opóźnieniu między 5 a 10 sekundami. Jeśli więc zamierzasz szybko przełączać się między platformami, możesz nie być zadowolony z czasu wymaganego do przełączania się tam iz powrotem.

Mam przełącznik sprzętowy IO przez ostatnie 3 lata i za każdym razem przełączanie myszy i klawiatury zajmuje około 5 sekund. Mam więc przewodową klawiaturę, gdy muszę szybko przełączać się w przód i w tył, aby zobaczyć pestki i elementy tego, nad czym pracuję.


1

Istnieje oprogramowanie VirtualKVM firmy Duane Fields, które idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Istnieją dwa główne problemy z docelowym trybem wyświetlania:

 • musisz ręcznie nacisnąć Cmd + F2 za każdym razem
 • nie zapomnij wyłączyć Bluetootha wcześniej, w przeciwnym razie klawiatura i mysz nie zostaną sparowane z MacBookiem

VirtualKVM rozwiązuje ten problem. Oto twoje kroki:

 1. Pobierz aplikację na iMaca i MacBooka, zainstaluj i uruchom.
 2. Po prostu podłącz MacBooka do iMaca za pomocą kabla Thunderbolt.
  1. Aplikacja naciska Cmd + F2 dla Ciebie.
  2. Wyłącza Bluetooth na iMacu i włącza na MacBooku.
 3. Teraz możesz sparować klawiaturę i mysz z MacBookiem, jeśli wcześniej tego nie robiłeś. Jeśli tak, są one łączone automatycznie.

Więc to jest to. Teraz możesz używać iMaca jako wyświetlacza z klawiaturą i myszą podłączonych do MacBooka. Po zakończeniu wystarczy odłączyć kabel, a aplikacja zwróci wszystko tak, jak było (wyłącz / włącz Bluetooth, naciśnij Cmd + F2). Pamiętaj, że aplikacja wyłączy Bluetooth na MacBooku, w przeciwnym razie klawiatura i mysz nie będą mogły zostać ponownie podłączone do iMaca. Jeśli potrzebujesz włączyć Bluetooth na obu urządzeniach, musisz włączyć go ręcznie.

Konfiguracja aplikacji jest dość prosta, wszystko możesz zobaczyć na poniższych zdjęciach. Tryb hosta dotyczy komputera iMac, tryb klienta - komputer MacBook. Aplikacja wybiera tryb automatycznie.

Tryb hosta Tryb klienta

Osobiście korzystam z tego oprogramowania codziennie i oszczędza mi to dużo czasu i nerwów. Dzięki tej aplikacji nie muszę wykonywać rutynowej pracy i cieszy mnie to. Życzę Ci tego samego.0

Możesz użyć stacji dokującej Bluetooth GKMB01 od IOGEAR, aby wykonać tę pracę, jeśli fizycznie nie odsuniesz klawiatury od tego obszaru. GKMB01 łączy się między jednym komputerem a klawiaturą / myszą USB, a następnie przełącza funkcję klawiatury i myszy między komputerem przewodowym a dwoma dodatkowymi urządzeniami Bluetooth, takimi jak iMac, poprzez szybkie dwukrotne dotknięcie klawisza OPT.

http://www.iogear.com/product/GKMB01/

Oświadczenie: Piszę w imieniu IOGEAR, ponieważ mają dostępne bezpośrednie rozwiązanie.


0

Jestem w stanie dokonać szybkiego przełączenia, chwilowo podłączając mysz (lub klawiaturę) do nowego komputera za pomocą kabla błyskawicy. Wystarczy podłączyć urządzenie tak, jak chcesz je ładować, odłączyć kabel, a urządzenie połączy się z komputerem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.