OS X wielokrotnie pyta o hasło do pęku kluczy logowania


14

Wiem, że pytano o to kilka razy, ale sprawdziłem już inne dyskusje i wypróbowałem ich sugestie, ale bezskutecznie. Czy mogę coś zrobić zamiast ponownie instalować cały system?

Gdy niektóre aplikacje chcą uzyskać dostęp do pęku kluczy, pojawia się pytanie o hasło pęku kluczy „login” wielokrotnie i nigdy się nie kończy, mimo że wpisuję prawidłowe hasło.

Próbowałem już następujących, niezależnych od siebie:

  • Keychain Access > Preferences > Reset my default key chain
  • zresetuj hasło (nowe hasło = stare hasło) pęku kluczy logowania
  • Usuwanie ~/Library/Keychains/XYZ...folderu (zgodnie z sugestią tutaj: https://apple.stackexchange.com/a/148437/5924 )
  • uruchomione ponownie kilka razy

Teraz chciałem po prostu przyznać dostęp do wszystkich aplikacji do niektórych pęków kluczy, ale gdy chcę zapisać zmiany, mam to samo, co pierwotny problem: pojawia się pytanie o hasło pęku kluczy logowania, które nigdy nie zostanie zaakceptowane. Zdecydowanie wpisuję poprawne hasło, mogę nawet bez problemu zablokować i odblokować pęku kluczy. Lub nawet zresetuj hasło. To po prostu nie pomoże. (W razie potrzeby: hasło pęku kluczy „login” jest takie samo, jak używane dla mojego konta użytkownika).

Oto wideo z screencastu : https://www.dropbox.com/home/Public?preview=video3.m4v

[ wprowadź opis zdjęcia tutaj]

(Jestem na El Capitan, Dostęp do pęku kluczy to wersja 9.0 (55171.20.2))

Powiązane dyskusje, ale żadna z nich nie pomogła:

=== AKTUALIZACJA ===

Właśnie natknąłem się na ten wątek: Keychain nie wyświetla haseł po aktualizacji El Capitan

i faktycznie jest to również komunikat, który otrzymuję w /var/log/system.log:

SecurityAgent[877]: Ignoring user action since the dialog has received events from an untrusted source 

ale już używam prawdziwej myszy (Magic Mouse) i / lub wbudowanego touchpada mojego komputera Mac, więc zaproponowane tam rozwiązanie niewiele pomaga:

Rozwiązaniem tego problemu jest użycie fizycznej myszy do interakcji z pękiem kluczy.

(Przy okazji: Mam zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje, o których otrzymałem automatyczne powiadomienie za pośrednictwem App Store).

Co ciekawe, patrząc na system.log: pokazuje wiele z tych linii dość często, bez interakcji użytkownika i co kilka sekund:

secd[292]:  __SOSCCProcessSyncWithAllPeers_Server_block_invoke sync with all peers failed: Error Domain=com.apple.security.sos.error Code=1032 "peer: UQl/Oz6WIs//dOl3o8fSLDAa2p not found" UserInfo={NSDescription=peer: UQl/Oz6WIs//dOl3o8fSLDAa2p not found}
Mar 21 22:40:04 mln-mbp CloudKeychainProxy[344]:  __39-[UbiqitousKVSProxy doSyncWithAllPeers]_block_invoke_2 <UB--s--C---> syncWithAllPeers (null), rescheduling timer

(Teraz właśnie usunąłem pęku kluczy z magazynu na iCloud i błąd w dzienniku zatrzymał się).


Czy próbowałeś już procedury naprawy uprawnień do naprawy (pierwsza pomoc narzędzia dyskowego) i uprawnień do naprawy folderu domowego (z systemu partycji odzyskiwania)?
Anonimowi słownikowi

@DictionaricsAnonymous Właśnie uruchomiłem pierwszą pomoc i dostałem kilka błędów. Mimo że okno dialogowe Pierwszej pomocy mówi „W razie potrzeby naprawi wolumin.”, Po ponownym uruchomieniu pierwszej pomocy wolumin nadal pokazuje błędy. snag.gy/A9JAJ.jpg Informacje o naprawie uprawnień do folderu domowego: jak uzyskać dostęp do tej / Nie wydaje mi się, że mam partycję odzyskiwania podczas przeglądania partycji (patrz zrzut ekranu). Czy partycja też tam nie pojawi się? Czy DiskUtility, do którego mogę uzyskać dostęp za pomocą boot & cmd + R, jest inne niż DiskUtility, z którego uruchomiłem pierwszą pomoc? (Tworzenie kopii zapasowej TimeMachine przed następnymi krokami)
Mathias Conradt,

Bez względu na partycję, widzę to za pomocą „listy diskutil” - pastebin.com/XfBViF3B i dyskusji na forum na temat El Capitan dyskusji.apple.com/thread/7254480?tstart=0
Mathias Conradt

Ach, nie mam El Capitan i nie wiedziałem, że to przyniosło pewne zmiany… Jeśli nie wszystko się zmieniło, musisz uruchomić system odzyskiwania (zrestartuj + przytrzymaj Cmd-R), a następnie uruchom Narzędzie dyskowe i pozwól mu napraw stamtąd „Macintosh HD”. Powinien naprawić to uszkodzenie systemu plików. Jeśli nie, uruchom go ponownie. Ale moim pierwotnym pomysłem była naprawa ZEZWOLEŃ, a ta funkcja została usunięta z Narzędzia dyskowego w El Capitan. Sugeruję, aby najpierw naprawić to uszkodzenie, a następnie spróbować naprawić dwa systemy uprawnień. Będę musiał rozejrzeć się po okolicy, aby sprawdzić, czy to w dalszym ciągu dotyczy El Capitan ...
Anonimowi Dictionarics

2
Aby zresetować uprawnienia do folderu domowego, uruchom system odzyskiwania, uruchom aplikację Terminal (menu Narzędzia) i wpisz polecenie resetpassword(jednym słowem). Uruchomi się osobna aplikacja, w której wybierzesz „Macintosh HD”, a następnie swoją nazwę użytkownika, a następnie kliknij „Resetuj” w dolnej części okna.
Anonimowi słowniki

Odpowiedzi:


7

Miałem dokładnie ten sam problem z komunikatorem Lync - prośba o ciągłe wprowadzanie hasła pęku kluczy, mimo że hasło było prawidłowe. Próbowałem licznych sugestii, nic nie działało. Dopóki nie znalazłem tego:

  • przejdź do folderu userid / Library / Keychains
  • poszukaj klucza z nazwą pliku w oknie żądania hasła
  • usuń ten plik (tylko ten!)
  • spróbuj ponownie swoją aplikację - hasło jest teraz akceptowane

Jakoś ten klucz nie został pokazany w Dostępu do pęku kluczy, jakby nie istniał. Ale rzeczywisty plik klucza był obecny w folderze pęku kluczy.

Wygląda na jakiś błąd w systemie macOS (jestem na Sierra), gdy nie widzi pliku klucza, a następnie kolejny błąd - system próbuje utworzyć nowy plik klucza, ale operacja pliku kończy się niepowodzeniem (plik już tam istnieje). Sugeruję programistom Apple, aby dodali tam odpowiednią obsługę wyjątków, ale na razie jestem zadowolony - problem rozwiązany.


Dokładny błąd, który miałem, działał idealnie.
Kevin

Re „nie pokazano”; Czy to dlatego, że ukryłeś go w KeyChain (widok menu)?
Pacerier,

Kliknij „Pokaż wygasłe certyfikaty” i „Pokaż niewidoczne elementy”.
Pacerier,

3

Właśnie wyłączyłem FileVault podczas mojej System Settings > Security & Privacyostatniej nocy i pozwoliłem HD ponownie odszyfrować i voila, teraz brelok znowu działa dobrze. Aktywowałem go dopiero niedawno, ale nie miałem pojęcia, że ​​spowoduje to takie problemy i skutki uboczne.

(Prawdopodobnie powiązane są inne problemy z FileVault, takie jak brak resetowania aplikacji Hasło w trybie odzyskiwania i dyski )


Ciekawy. Zacząłem używać El Capitan (na zupełnie nowym MBP) dwa dni temu i jak dotąd nie widziałem żadnych problemów z dostępem do pęku kluczy pomimo tego, co przeczytałem - ale wyłączyłem FileVault podczas instalowania systemu operacyjnego. Zastanawiam się, czy właśnie dlatego? (Mam na myśli, dlaczego nie miałem problemów z pękiem kluczy).
Wildcard,

2

Uruchomienie w trybie odzyskiwania ( Command + Rzaraz po ponownym uruchomieniu) i Disk Utility > First Aidna dysku głównym rozwiązało problem.


1
Ale jaka jest główna przyczyna?
Pacerier,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.