Jak mogę szybko zmienić serwer DNS


23

Często lubię używać serwera DNS innego niż sieci (takiego jak publiczny DNS Google 8.8.8.8). Jednak wiele publicznych lokalizacji Wi-Fi nie ładuje strony „Warunki usługi, kliknij tutaj” podczas procesu autoryzacji. Przypuszczam, że dzieje się tak, ponieważ mój Macbook musi wyszukać swoją stronę internetową, ale wysyła żądania DNS do Google, które są zablokowane, ponieważ nie mam jeszcze autoryzacji.

Szybka poprawka polega na usunięciu serwera DNS z okienka preferencji sieci (Sieć / Zaawansowane / DNS / Wybierz / usuń / kliknięcia / kliknij / GAAA) ...

... a następnie dodaj go ponownie po uzyskaniu autoryzacji.

Tak więc szukam łatwego sposobu na określenie mojego serwera DNS. Chciałbym uruchomić jakąś usługę lub aplikację, która wyczyściłaby listę serwerów DNS (najlepiej bez potrzeby wybierania czegokolwiek). A następnie uruchom go ponownie, aby przywrócić specyfikacje mojego serwera DNS.

Czy można to osiągnąć za pomocą niektórych skryptów jabłkowych? Lub polecenie terminalu (które mógłbym następnie zawinąć za pomocą Automatora)?


Dostałbym coś w rodzaju FastScripts, aby pozwolić ci na naciśnięcie dowolnego klawisza skryptu, który ci się podoba z odpowiedzi - działa w kontekście uruchomionej aplikacji i pozwala skrótowi klawiaturowemu na uruchamianie różnych rzeczy po zalogowaniu.
bmike

Odpowiedzi:


19

Aby uzyskać ustawienia:

networksetup -getdnsservers Airport

Aby je zmienić:

networksetup -setdnsservers Airport xx.xx.xx.xx

Te ustawienia są nietrwałe, więc możesz wyczyścić swoje ustawienia ręczne, pozwolić, aby publiczny DNS Wi-Fi działał, a następnie użyj -setdnsservers, aby ustawić to, co chcesz, do następnego razu.


1
Uwielbiam to . Skąd nie wiedziałem networksetup? Teraz networksetup -setdnsservers Wi-Fi Emptyzawarłem skrypt automatyzatora. Działa świetnie. Podoba mi się to rozwiązanie, ponieważ nie muszę pamiętać kluczowych sekwencji dla stosunkowo rzadkiego przypadku podłączenia do WiFi Panera. Dzięki!
Bill Nace

23

Po skonfigurowaniu różnych luk sieciowych według rozwiązania Adama Rice'a możesz szybko przełączać się między lokalizacjami za pomocą górnej opcji paska menu „Apple> Lokalizacja”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
To super! Nigdy nie miałem wielu lokalizacji (nigdy nie myślałem, że będę ich potrzebować), więc nigdy nie zauważyłem tego w tym menu. Dzięki!
Bill Nace

20

Możesz mieć wiele konfiguracji sieci i przełączać się między nimi na komputerze Mac. Otwórz wstępny panel sieci, a zobaczysz, że u góry znajduje się menu podręczne (prawdopodobnie mówi „domyślne” lub coś w tym rodzaju). Załóżmy, że konfigurujesz to tak, jak lubisz do użytku domowego. Rozwiń to menu, aby edytować lokalizację…, kliknij dwukrotnie nazwę i nadaj jej oczywistą nazwę, np. „Dom”.

Następnie utwórz inną lokalizację w tym oknie (naciśnij przycisk +) i nazwij ją Coffee Shop. Zakończ w tym oknie i wybierz Coffee Shop z menu, aby ustawić go jako bieżące menu. Zmień ustawienia, aby były dowolne.

Aby zmienić ustawienia DNS używane w każdym z tych przypadków, musisz kliknąć przycisk Zaawansowane u dołu, a następnie kartę DNS.

Po skonfigurowaniu tych dwóch lokalizacji możesz w przyszłości przełączać się między nimi w przedpolu sieci; Myślę, że istnieją niezależne aplikacje, które ułatwiają przełączanie się między nimi (lub nawet robią to automatycznie na podstawie wykrytych sieci), ale nigdy się nimi nie bawiłem.


4

Pasek uruchamiania pozwoli ci wybierać spośród wcześniej zdefiniowanych lokalizacji - mam dwie, które różnią się tylko ustawieniem DNS.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więc mam Control-Space jako mój skrót, więc ta sekwencja klawiszy do przełączania OpenDNS zamiast DNS dostarczanego przez DHCP:

^+ Space, L, O, C, Return, ,Return

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Klawisz strzałki w dół przełącza się między wszystkimi twoimi lokalizacjami, jeśli masz więcej niż dwie. Jak napisałem w moich komentarzach powyżej - FastScripts pozwala przypisać jedną sekwencję klawiszy skrótu do dowolnego skryptu, który chcesz z innych odpowiedzi - działa w kontekście uruchomionej aplikacji i jest bezpłatny, jeśli potrzebujesz mniej niż 10 klawiszy skrótu zdefiniowanych w aplikacji .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.