Zmienianie folderu Airdrop


11

Czy istnieje sposób na zmianę domyślnej lokalizacji Airdrop z folderu Pobrane na coś innego? Zmieniłem lokalizację wielu innych aplikacji, więc zakładam, że jest to możliwe, a nawet zajmuje kilka linii w terminalu.


Nie mam nikogo, kto mógłby to przetestować, więc nie prześlę go jako odpowiedzi, chyba że zadziała, ale czy próbowałeś utworzyć alias do lokalizacji, w której chcesz, o nazwie niezależnie od nazwy domyślnego folderu Airdrop?
Timothy Mueller-Harder

Alias ​​przekierowałby również inne programy piszące do Pobrań, więc Mark powrócił do tej samej łodzi, mając pliki z wielu procesów w tej samej lokalizacji - tylko innej.
bmike

Rozczarowujące, że nie jest to możliwe od razu po wyjęciu z pudełka: / Uwielbiam moje komputery Mac i urządzenia z systemem iOS, ale to, że taka prosta rzecz jest pomijana, ponieważ funkcja jest frustrująca.
prototypowy

Odpowiedzi:


1

Niełatwo, ale można włączyć Akcje folderów w folderze Pobrane przed wejściem do AirDrop i osiągnąć ten sam efekt w bardziej ręczny i indywidualny sposób. Z pewnością nie jest warte ustawienia, chyba że można w jakiś sposób zautomatyzować całą sekwencję i użyć jej wiele razy.

W praktyce może być łatwiej zmienić inne programy, takie jak Mail i Safari, aby nie używały tego samego domyślnego folderu Pobrań, który AirDrop zapisał na stałe jako punkt zapisu.


1

Pracuję dla okręgu szkolnego i po prostu musiałem to zrobić. Nauczyciel otrzymuje uczniowskie pliki iMovie do recenzji i muszę je automatycznie przenieść z folderu Pobrane do czegoś innego. Utwórz folder, do którego chcesz przenieść pliki. Poszedłem do Automatora (folder Aplikacje) i utworzyłem nową „Akcję folderu”. U góry, gdzie jest napisane: „Działanie folderu odbiera pliki i foldery dodane do” wybierz folder Pobrane. W Bibliotece (z lewej strony) wybierz Pliki i foldery, a następnie Filtruj elementy Findera. Przeciągnij to do obszaru przepływu pracy po prawej stronie. W moim przypadku dodałem dwa kryteria. Rodzaj jest filmem, a rozszerzenie pliku zawiera m4v. Pod „Filtruj elementy Findera” przeciągnij Przenieś elementy Findera z lewej strony i wybierz nową lokalizację folderu. Otóż ​​to. Gdy ktoś upuści plik, który spełnia ustawione kryteria, powinien automatycznie przejść do określonego folderu. Mam nadzieję, że to komuś pomoże!


Jest to pomocne, ale okazało się, że nie jestem w stanie wykonać ostatnich instrukcji. Czy możesz to odtworzyć dla najnowszej wersji systemu operacyjnego i zrobić zrzuty ekranu?
wesley franks

0

Chciałem zmienić domyślny folder, ale wydaje się, że nie ma wbudowanego sposobu, aby to zrobić. Dlatego napisałem akcję automatyzatora, której można użyć w akcji folderu w folderze pobranych plików. Na przykład mam jeden zestaw do przenoszenia zrzutów plików na pulpit. W moim repozytorium Github znajduje się plik binarny


Jest na to wideo, ale muszę być szczera. Nie ma instrukcji. Film wskazuje plik automatyzacji, którego nie mogę znaleźć. Czy mógłbyś zaktualizować repozytorium, aby uzyskać instrukcje?
wesley franks

-1

W razie zainteresowania napisałem przewodnik dotyczący korzystania z Automatora w OS X Yosemite. Tutaj. :) http://jimmyselix.blogspot.com/2015/02/apple-os-x-yosemite-and-changing.html


Przepraszamy, blog pod adresem jimmyselix.blogspot.com został usunięty. Ten adres nie jest dostępny dla nowych blogów.
Aldekein

To nie działa Link jest zepsuty.
wesley franks
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.