iOS: jak ustawić język aplikacji niezależny od języka iPhone / iPad


12

Coraz więcej aplikacji próbuje automatycznie ustawić swój język na podstawie języka iPada, a następnie listy wybranych języków.

Niestety, podobnie jak wiele osób, moim preferowanym językiem systemowym iOS / OSX jest angielski, ale niektóre aplikacje (zwłaszcza nowy TomTom Go Mobile) potrzebują niderlandzkiego, aby były bardzo użyteczne (przynajmniej we Flandrii, Belgia).

Jednocześnie nowa WW (aplikacja mobilna Weight Watchers) ma również słabo zaimplementowaną lokalizację. Wynik: gdy mój iPhone jest w języku angielskim, ładuje wersję francuską (przejdź do rysunku), nawet jeśli francuski jest tylko trzecim preferowanym językiem (za angielskim i holenderskim)

Te aplikacje powinny otrzymać ostrzeżenie w sklepie z aplikacjami, zostać całkowicie zbanowane, dopóki ich lokalizacja nie będzie działać zgodnie z reklamą lub ustawienia powinny zostać ustawione z menu ustawień, imho.

Czy istnieje sposób na ustawienie języka niezależnego od głównego języka iOS?

Problem ten pojawia się regularnie (zwłaszcza w krajach dwujęzycznych lub międzynarodowych, kosmopolitycznych ludziach, których preferencje i zdolności językowe są bardzo różne).

Jeśli ktoś w Apple to czyta; proszę pomóż!


3
Musi to zostać zaimplementowane przez programistę aplikacji (i zwykle nie jest).
owlswipe

Odpowiedzi:


6

Począwszy od systemu iOS 13 istnieje teraz sposób ustawienia osobnego języka dla każdej aplikacji. W aplikacji Ustawienia Apple otwórz ustawienia konkretnej aplikacji i wybierz język w „Preferowanym języku”. Możesz wybrać język obsługiwany przez aplikację.


Aby dodać do tego: upewnij się, że ustawiłeś co najmniej 2 języki w „Preferowanej kolejności języków” w części Ogólne -> Region.
Ivo Coumans,

4

System iOS działa w ten sposób, że po uruchomieniu aplikacji system operacyjny próbuje dopasować preferowane języki urządzenia w kolejności do języków obsługiwanych przez aplikację.

Załóżmy na przykład, że masz ustawione preferencje językowe urządzenia na francuski, a następnie angielski oraz że aplikacja obsługuje francuski i holenderski, przy czym niderlandzki jest językiem „domyślnym”.

Gdy urządzenie jest ustawione na francuski, aplikacja wyświetli tekst po francusku, ponieważ ma francuską lokalizację.

Następnie przełączasz język urządzenia na angielski. Aplikacja nie ma angielskiej lokalizacji, więc iOS używa holenderskiego jako języka wyświetlania aplikacji. (To samo zrobiłoby to samo w przypadku każdego innego języka niż francuski i inny niż holenderski).

Apple nic nie może zrobić, aby to „naprawić”, ponieważ zarówno iOS, jak i aplikacja działają zgodnie z oczekiwaniami. Być może aplikacja „powinna” być dostępna w określonym języku. Jeśli tak uważasz, powinieneś porozmawiać z deweloperem, a nie z Apple.


Act.ly, jak wspomniano powyżej, aplikacja powinna ustawić aplikację na odpowiedni język (= holenderski), ponieważ kolejność w iOS to Engl> Du> Fr. Ale aplikacja ładuje Fr zamiast Du, gdy iOS jest w Engl. Wniosek: aplikacja źle wdrożyła lokalizację, a gdy nie jest pewien, czy język (holenderski lub francuski) woli Fr, zamiast sprawdzać kaskadę iOS. Moja jedyna nadzieja: że iOS wreszcie pozwala ręcznie ustawić języki. Wydaje się, że przesada do reg. Użytkownicy z USA, ale być może Amerykanin z Meksyku chcieliby mieć np. Aplikację do pisania w Sp, ale ich aplikacja GPS jest ustawiona na Engl, aby telefon nie czytał ulic miasta w Spanglish
Dominique Kenens

1

Przeprowadziłem się z Francji do Wielkiej Brytanii, zmieniłem wszystkie ustawienia telefonu na region Wielkiej Brytanii zgodnie z wytycznymi Apple ( https://support.apple.com/en-gb/ht201389 ), ale moja aplikacja WW nadal wyświetlała się w języku francuskim! Odkryłem jednak mój problem, może ci to pomoże (iOS)

  1. Ustawienia
  2. Generał
  3. Langauge & Region
  4. Formaty regionu - Region.

Następnie zmieniłem region z Francji na Wielką Brytanię. Powodzenia!


-1

Nie jestem pewien, czy to zadziała, ale warto spróbować ...:

  1. Usuń aplikację z telefonu
  2. Zmień język iOS na „holenderski” w ustawieniach
  3. Uruchom ponownie iPhone'a
  4. Otwórz App Store i pobierz aplikację
  5. Otwórz aplikację i potwierdź, że jest holenderski
  6. Zmień język iOS z powrotem na angielski

1
Nie działa: aplikacja jest taka sama i ogranicza użycie języka aplikacji i dostępnych głosów (ponieważ jest to aplikacja GPS) do podstawowego języka iPhone'a.
Dominique Kenens

-4

Jeśli zmienisz region i język, a następnie pobierz aplikację, wszystko będzie dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.