Co stanie się z zakupioną muzyką, jeśli anuluję subskrypcję Apple Music?


10

Mam dużą bibliotekę muzyczną, którą zgromadziłem przez lata, kupując muzykę z iTunes i płyt CD.

Chciałbym wypróbować Apple Music, ale co stanie się z muzyką, którą posiadam? Szczególnie martwiłem się o muzykę, którą kupiłem z iTunes, ponieważ zapłaciłem za to dużo.

Odpowiedzi:


3

Twoja lokalna biblioteka iTunes pozostanie taka, jaka jest - z aktywną subskrypcją Apple Music lub bez niej.

Jeśli zasubskrybujesz, ale zdecydujesz później, że nie chcesz już korzystać z Apple Music, na innych urządzeniach, które nie są twoim głównym urządzeniem bibliotecznym iTunes, nie możesz dłużej przesyłać strumieniowo utworów. Synchronizacja utworów będzie nadal działać tak, jak przed wydaniem Apple Music. To, co umieścisz w bibliotece iTunes przed subskrybowaniem Apple Music, pozostanie tam.


Cytując często zadawane pytania dotyczące Apple Music w iMore.com :

Co się stanie, jeśli zdecyduję się nie subskrybować po trzymiesięcznym okresie próbnym?

Odtwarzanie muzyki strumieniowej dodanej do biblioteki z katalogu Apple Music nie będzie już możliwe; przestaniesz mieć dostęp do treści Connect; podczas słuchania stacji radiowych Apple Music zostaniesz pominięty; i dopóki nie włączysz iTunes Match, nie będziesz mógł przesyłać strumieniowo wcześniej zakupionej i przesłanej muzyki na swoje urządzenia, a wszelkie utwory z biblioteki Maca pobrane na inne urządzenia zostaną usunięte. (Oryginalna biblioteka iTunes twojego Maca pozostaje niezmieniona).


1

Nic się nie stanie z muzyką kupioną w iTunes lub muzyką pochodzącą z płyt CD itp.

Muzyka zakupiona w iTunes jest połączona z kontem iCloud, więc jeśli spróbujesz ją kupić ponownie, wie, że już ją kupiłeś. Ponadto możesz pobrać kupioną muzykę za pośrednictwem iTunes na Maca, iPhone'a, iPada itp.

Płyty CD to inna historia. Jeśli masz utwory na komputerze i telefonie i anulujesz Apple Music, pozostaną tam, ale jeśli usuniesz utwory z każdego urządzenia, na którym się znajdują, znikną.

Apple Music przechowuje wszystkie utwory dodane z Apple Music do „My Music”. Jeśli włączysz bibliotekę muzyczną iCloud, utwory dodane do Apple Music będą dostępne na każdym innym urządzeniu z włączoną biblioteką muzyczną iCloud. Możesz dodać te utwory CD do biblioteki muzycznej iCloud i odtwarzać je na wszystkich swoich urządzeniach. Jeśli zdecydujesz się anulować Apple Music, wszystkie twoje utwory w „My Music” nie będą już dostępne, ale wszystkie utwory pobrane z iTunes będą, twoje płyty CD nie będą dostępne przez iCloud Music Library, chyba że zapłacisz za to osobno . Nadal będziesz mieć swoje płyty CD na komputerze lub gdziekolwiek jest fizyczna kopia.


W skrócie,

Utracisz płatną muzykę iTunes, ponieważ możesz pobrać ją ponownie z iTunes.

Utracisz muzykę z płyt CD, dopóki nie usuniesz ich z każdego urządzenia.


1

„Twoja lokalna biblioteka iTunes pozostanie taka, jaka jest - z aktywną subskrypcją Apple Music lub bez niej”.

To nie jest prawda. Metadane związane z większością twojej muzyki zostaną zmienione, co jest bardzo denerwujące.

W bibliotece iTunes mam ponad 50 000 utworów zebranych z płyt CD i pobranych od początku lat 90.

Apple Music zmieniło metadane tysięcy ścieżek, więc na przykład „Dylan, Bob” zmieniono na „Bob Dylan”. To niezwykle frustrujące.

iTunes wyświetla teraz także muzykę, którą pobrałem lata temu i którą potem usunąłem, i nie ma łatwego sposobu na ukrycie muzyki, która nie jest na moim komputerze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.