Mac Mini Server… Czy mogę go wyczyścić i używać edycji innej niż serwer?


0

Jak mówi tytuł. Mam serwer Mac Mini - kupiłem go, ponieważ podobał mi się brak napędu optycznego. Nie dbam o to, aby korzystać z oprogramowania, a teraz muszę wydać dodatkowe 50 USD na dodatek Lion's „Server”.

Czy mogę wyczyścić maszynę w czystości i zainstalować nową wersję 10.7 bez serwera?


Więc to jest mini serwer przed Lion Lion? Chcesz kupić i zainstalować 10.7 w czystości?
Steve-o

Myślę, że szukasz napędu USB OS X Lion ?
Steve-o

Poprawny. 10,6 Serwer -> 10,7 Bez serwera
Flowpoke

Możesz z łatwością korzystać z „nie-serwerowej” wersji OS X bez problemów, ponieważ serwer OS X to tylko 1 aplikacja dodana do komputera. Zalecam, abyś nawet nie zawracał sobie głowy ponownymi instalacjami i po prostu usuń Server.app z folderu aplikacji.
Alexander

Odpowiedzi:


4

Tak. Obecnie używam Mac mini Server z końca 2009 roku zarówno z systemem Snow Leopard, jak i Lion (wersje inne niż serwerowe).0

Dopiero po zobaczeniu tego postu. Nie mam czasu, aby odpowiedzieć poprawnie, ale jeśli nie znalazłeś jeszcze rozwiązania, daj mi znać, a dam ci wszystkie szczegóły.

Miałem serwer MacMini SL 2009. Próbowałem zaktualizować go do Lion Server i został zaktualizowany, ale żadna funkcja serwera nie działała poprawnie i była tak wolna jak pies.

OCZYWIŚCIE wyczyściłem dyski RAID i pomyślnie zainstalowałem Lion, a następnie Serwer na nim. Było znacznie szybciej, a funkcje serwera działały dobrze.

To trochę trudne, ale w żadnym wypadku Rocket Science.

Po prostu daj mi znać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.