Problem z rozdzielczością na wyświetlaczu zewnętrznym dzięki przejściówce Thunderbolt-> HDMI


0

Pozwól mi wyjaśnić problem w szybkich punktach:

Co chcę: chciałbym korzystać z ultra szerokiego wyświetlacza zewnętrznego o rozdzielczości 3440 x 1440 @ 50 Hz z moim MacBookiem Pro (Retina, połowa 2012 r.). Chciałbym użyć mojego portu Thunderbolt na komputerze Mac i wejścia HDMI 1.4 na moim wyświetlaczu.

Mogę z powodzeniem podłączyć mój wyświetlacz za pomocą: - HDMI -> HDMI z 3440x1440 @ 50Hz - TB -> DP (przez TB -> adapter DP) z 3440x1440 @ 50Hz

Mogę częściowo pomyślnie (z ograniczoną rozdzielczością) podłączyć mój monitor, używając: - TB -> HDMI (przez TB -> HDMI adapter) z 1920x1080 @ 60 Hz (maks.)

Pytanie brzmi: czy to kwestia mojego adaptera? Wydaje mi się, że nie obsługuje HDMI 1.4, a jedynie niższy standard. (Nie mam pojęcia, jak sprawdzić typ / obsługę adaptera. Nie było informacji na ten temat na pudełku produktu). A może właściwie nie jest możliwe prawidłowe przekształcenie sygnału za pomocą adaptera TB / DP -> HDMI?

Proszę doradź. Dzięki, Tomasz

PS Mam MacBooka Pro Retina (połowa 2012 r.), GeForce GT 650M 1024 MB, OS X El Capitan (10.11.3).


Czy możesz nam powiedzieć, jaki posiadasz adapter? Prawdopodobnie jest to starsza wersja HDMI, która nie obsługuje rozdzielczości przy tej częstotliwości odświeżania.
JMY1000,

Jak powiedziałem, nie jestem pewien, ponieważ na opakowaniu produktu nie ma informacji o szczegółach. To właściwie część mojego pytania, czy adapter jest ważny? - czy adapter również „przestrzega” standardów? (może być 1,4, 1,3 itd.). Nie byłem pewien, czy to tylko kwestia wyjścia / wejścia (laptopa / wyświetlacza), czy też samego kabla / adaptera.
Tomasz Durka

Tak, adapter może z pewnością stanowić część problemu. Czy możesz napisać pudełko / markę / model, jeśli nic więcej?
JMY1000,

Odpowiedzi:


-1

To jest aktualizacja systemu operacyjnego; zawiera protokół ochrony systemu, więc Apple ogranicza opcje wyboru częstotliwości odświeżania, aby zapobiec awarii systemu. Zamiast naprawiać błędy, po prostu zabierają możliwości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.