Najlepszy system plików do udostępniania między OS X a Windows


16

Jaki jest obecnie najlepszy system plików dla napędów, do których regularnie uzyskuje się dostęp (zarówno do odczytu, jak i zapisu ) zarówno z Windows, jak i OS X na jednym komputerze za pomocą BootCamp. Najważniejsze punkty to stabilność i szybkość.

Do tej pory korzystałem z systemu plików NTFS, pochodzącego z systemu Windows. Wypróbowałem sterownik NTFS-3G z Fuse i, w moich testach, był znacznie wolniejszy niż natywny NTFS pod Windows. Próbowałem też ich komercyjnego sterownika bez znacznie lepszych wyników.

Potem wypróbowałem sterowniki Paragon, które były znacznie szybsze. Nie są dość natywnymi prędkościami NTFS, ale też nie są daleko. Problem polega na tym, że miałem z nimi awarie, a ostatnio miałem z nimi awarie + utratę danych.

Wiem, że pytanie zostało zadane wcześniej, ale posty, które widziałem, były starsze, a opcje sterownika i systemu plików dojrzewają.

Opcje, które widziałem:

  • FAT32: Ograniczony rozmiar dysku? Ustawienia ograniczonych uprawnień
  • NTFS: ograniczona prędkość / stabilność w systemie OS X
  • HFS +: MacDrive? dostępne dla systemu Windows

Zagryźć

Teraz sformatowałem jeden z dysków jako exFAT i mogę potwierdzić, że działa to świetnie zarówno do odczytu, jak i zapisu, gdy komputer jest uruchamiany w systemie OS X lub Windows 7.


Dlaczego korzystasz z FUSE dla dostępu NTFS? OS X może uzyskiwać dostęp do partycji NTFS bez potrzeby używania sterowników innych firm? Rutynowo uzyskuję dostęp do dysków NTFS komputera z systemem Windows z poziomu OS X.
Ian C.

Przepraszam, że powinienem wspomnieć o dostępie do odczytu / zapisu!
Nathanial Woolls,

Zarówno czytam, jak i piszę do udziału NTFS udostępnionego przez SMB przez maszynę WinXP bez problemu.
Ian C.

Jeszcze raz przepraszam, że nie byłem jasny: mówię o jednej maszynie. Być może tag udostępniania plików wprowadza w błąd?
Nathanial Woolls,

Zdecydowanie ten tag był niejasny. Myślałem, że pytasz o dostęp przez sieć.
Ian C.

Odpowiedzi:


14

Jeśli pracujesz wyłącznie na komputerach z systemem Windows 7 (tj. Bez systemu Vista lub XP) i 10.6.6 lub nowszej po stronie Mac, wypróbuj exFAT . Natywna obsługa odczytu / zapisu w systemach Windows 7 i OS X, bez ograniczeń rozmiaru pliku FAT32. Narzędzie dyskowe z przyjemnością sformatuje Twoje dyski za jego pomocą.

Dopóki nie potrzebujesz starszego wsparcia , jest to prawdopodobnie najlepsza opcja, ponieważ pozwala uniknąć sterowników systemu plików w przestrzeni użytkownika, co osobiście sprawia, że ​​jestem trochę niespokojny.

Uzupełnienie: XP i Vista nie wspiera exFAT, Vista SP1, jak i od XP z dodatkiem SP2 i aktualizacji KB955704


Dziękuję Ci bardzo. To naprawdę wygląda na to, że zadziała dla mnie (tylko Windows 7 i OS X). Dam temu szansę.
Nathanial Woolls,

Microsoft musi pochwalić za przeniesienie tych rzeczy z powrotem. Chciałbym użyć nowego szyfrowania FileVault i TimeMachine wprowadzonego wraz z Lionem, ale chciałbym również udostępnić dyski w Snow Leopard Machines.
Thilo,

3
Postępowałem zgodnie z tą odpowiedzią i używam exFat jako udostępnionego woluminu na moim komputerze Mac Book Pro. Przez rok używania miałem już 5 razy niektóre moje pliki uległy uszkodzeniu w woluminie exFat. Zakładam, że dzieje się tak, ponieważ exFat nie jest tak stabilny (nie miałem wyłączeń zasilania lub problemów ze stabilnością, po prostu same się zepsuły). Czytałem i pisałem tylko pliki z systemu Windows 7 i Mac OS X Lion. Należy więc pamiętać, że ten system plików nie jest tak świetny, jak mogłoby się wydawać. Chociaż nie znalazłem jeszcze dobrej alternatywy.
Dmitriy

1

Jeśli zależy Ci na danych, trzymaj się NTFS lub FAT32 (limit rozmiaru plików 4G!).

Miałem wiele dysków sformatowanych do exFat, aby używać ich z obydwoma systemami operacyjnymi (osx / win) i nie mogę sobie przypomnieć, kiedy straciłem tak wiele plików w tak krótkim czasie. Na szczęście straciłem kopie zapasowe wszystkiego.

Moim najlepszym doświadczeniem z ntfs na Macu jest jak dotąd sterownik - nie mogę odróżnić natywnie obsługiwanego systemu plików. Tuxera i ntfs-3g sprawiły mi problemy z wydajnością i niezawodnością.

Jeśli chcesz pozostać przy exFAT, musisz wyłączyć buforowanie / buforowanie, ponieważ prowadzi to do uszkodzenia danych przy każdym błędzie - zachowaj szczególną ostrożność na dyskach zewnętrznych (sprawdź połączenie, odmontuj przed odłączeniem). exFAT został zaprojektowany dla przenośnych urządzeń zasilanych bateryjnie z ciągłymi zapisami bez pamięci podręcznej, takich jak kamkordery lub aparaty cyfrowe i nie obsługuje żadnego rodzaju księgowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.