Wpisz Lambda λ na komputerze Mac?


Odpowiedzi:


20

Jaki jest powód, dla którego nie chcesz przełączać całej klawiatury na grecką? Jeśli powodem było to, że przełączanie w menu jest nieco kłopotliwe, możesz zamiast tego ustawić skrót klawiaturowy, aby bardzo szybko przełączać układ .

Z tym, że trwa zaledwie trzy naciśnięcia klawiszy aby wpisać X (lub dowolną inną grecką literę) . Często muszę wpisywać odizolowane litery greckie w większości alfabetu łacińskiego (jestem matematykiem) i uważam, że ta konfiguracja jest bardzo wygodna

Szczegółowo:

  • Dodaj grecki układ klawiatury do źródeł wejściowych, w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Źródła wejściowe :

jak dodać źródło wejściowe

  • dodaj skrót klawiaturowy, aby przełączyć się na ostatnio używany układ inny niż bieżący, w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Źródła wejściowe . Używam Command ⌘+ Option ⌥+ Space, który nie powoduje konfliktu (iirc) z żadnymi domyślnymi skrótami systemowymi:

jak dodać skrót klawiaturowy do przełączania źródła wejściowego

  • Teraz możesz uzyskać λ, wpisując + + Space(przełącz układ wejściowy na grecki); l(faktycznie produkuje λ); + + Space(przełącz się z powrotem na dowolny układ, który wpisałeś wcześniej). Jako bonus, reszta alfabetu greckiego jest również na wyciągnięcie ręki!

3
Dlaczego po prostu nie użyjesz domyślnego El Capitan dla tego skrótu, Control plus Space?
Tom Gewecke,

@TomGewecke: ah, dzięki - nie wiedziałem, że to domyślnie El Capitan! Mam tę konfigurację od kilku wersji systemu operacyjnego temu, w okresie, w którym domyślne ustawienie było sprzeczne z domyślnym dla Spotlight - patrz np. Ten artykuł pomocy Mountain Lion . Chyba teraz mogę zmienić na nowe domyślne i ponownie ćwiczyć palce :-)
PLL,

@TomGewecke Czy domyślny Cmd + spacja nie jest? A Ctrl + Space na światło punktowe?
zenith,

1
@zenith Na mojej maszynie było na odwrót. Również w iOS 9, gdy używasz klawiatury sprzętowej, skrótem jest teraz Control plus Spacja, aby zmienić język (bez możliwości modyfikacji).
Tom Gewecke,

58
  1. Naciśnij Command ⌘+ Control ⌃+ Space.
  2. Wpisz lamda w pasek wyszukiwania. Zwróć uwagę na typ lamda zamiast lam b da .
  3. Twoja lamda powinna tam być: obraz okna symboli specjalnych

Możesz zapytać, dlaczego jest to lamda, a nie lambda.

Zgodnie z linkiem dostarczonym przez MJeffryes :

Użycie lamdy ortograficznej wywodzi się z ISO 10646. Nie oznacza to, że jest ona bardziej poprawna niż lambda, a jedynie, że ortografia bez „b” jest używana w formalnych nazwach znaków.

Oto dwa kolejne linki dostarczone przez Itai Ferber :


Oto strona internetowa na temat skrótów klawiaturowych dla komputerów Mac: https://support.apple.com/en-us/HT201236 .


4
Masz pojęcie, dlaczego należy go popsuć?
Jörg W Mittag

3
@ JörgWMittag Ponieważ tak określa się specyfikację Unicode: unicode.org/charts/PDF/U0370.pdf (szukaj LAMDA); wydaje się, że tak było od dłuższego czasu ( fileformat.info/info/unicode/version/1.1/index.htm ).
Itai Ferber

10
@ JörgWMittag Współczesna grecka pisownia litery nie ma w niej litery b, romanizowane jest to „lamda”. Podejrzewam, że właśnie dlatego używał go Unicode.
Tom Gewecke,

2
@ItaiFerber Rzeczywiście, po wprowadzeniu nieprawidłowej nazwy do Unicode nie można jej zmienić. Istnieje kilka znanych błędów ortograficznych. unicode.org/notes/tn27
MJeffryes

4
To nie jest źle napisane. List z greckiego bloku brzmi „LAMDA” po współczesnej pisowni greckiej. Postać z bloku matematycznego jest pisana „LAMBDA” zgodnie z konwencją matematyczną (i pisownią starożytnej Grecji). Oba są prawidłowe dla ich zamierzonego przypadku użycia.
Nicholas Shanks,

4

Korzystam z menu Emoji i symboli, aby wstawiać znaki, których nie mogę pisać za pomocą klawiatury. Niezręczne, ale działa. (PS - Jeśli akurat pracujesz w programie Microsoft Word, jest to bardzo łatwe - w preferencjach włącz opcję „Autokorekta matematyki” poza polami matematyki, a następnie wpisz \ lambda, aby ją wstawić.)


4

Jeśli będziesz pisać to często, polecam zamiar System Preferences → Keyboard → Texti dodanie nowej reguły zastępowania: Wymień lambdasię λ.


3

Jeśli masz dostęp do Vima / gVima (edytora, który na Macu wydaje się mieć nazwę MacVim), przejdź do trybu INSERT, naciśnij Ctrl+, ka *następnie l. Zostanie wygenerowany znak λ.

Skopiuj to do schowka i gotowe.

Możesz to zrobić również dla innych greckich liter, po prostu zamień l na a, b, c, d itp. Możesz również uzyskać duże wersje tych liter, wpisując je jako ... wielkie litery!

Dotyczy to również innych dystrybucji Vima.


1

3

Jeśli jesteś właścicielem Alfred Powerpack (tylko 17 £), możesz pobrać ten przepływ pracy, aby szybko wyszukać i wpisać dowolne symbole. Tego właśnie używam, gdy chcę szybko wpisać dowolny symbol Unicode na moim komputerze Mac.

Działa tak:

działa w ten sposób:1

Trzy rozwiązania klawiszy:

  1. Zainstaluj Ukelele i zrób option- Lwyprodukuj lambda.

  2. Przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura> Tekst i zaznacz Popraw poprawną pisownię automatycznie. Następnie dodaj regułę, aby zastąpić standardowe wyjście option- L(czyli ¬) λ.

  3. Skorzystaj z Karabinera, aby zrobić to samo. (Trochę trudniejsze.)


3
dla reguły 2: oryginał musi zawierać 2 litery :(
SuperUberDuper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.