Czy jest jakiś sposób zmiany bieżącego okna w OS X?


2

W systemie Windows brakuje mi niektórych funkcji, takich jak zmiana bieżącego okna za pomocą kombinacji klawiszy. Mam na myśli, że wiem, że możesz przełączać aplikacje za pomocą polecenia cmd + tab, ale czasami chcesz przejść do innego okna przeglądarki lub czegoś podobnego. Wiem, że możesz używać gestów, aby wyświetlić wszystkie obecne okna aplikacji, ale chciałbym to zrobić za pomocą klawisza lub czegoś takiego.

Dzięki


Zmieniasz bieżące okno na co? Masz na myśli zamianę okna z przodu w tej samej aplikacji? To ctrl / tab lub ctrl / shift / tab.
Tetsujin,


@mark niekoniecznie jest duplikatem, w tym OSX jest dostępna funkcjonalność.
nohillside

Czy masz na myśli przełączanie między poszczególnymi oknami w aplikacji lub między oknami aplikacji? Jeśli to ten pierwszy, command + `zrobię to.
JMY1000,

Odpowiedzi:


0

Kontrola misji obsługuje wybór okien i wizualizację. Otwórz okienko preferencji i spójrz na skrót klawiaturowy aplikacji w systemie Windows.

Kontroluj strzałkę w dół (lub w preferencjach gładzika włącz App Exposé - przeciągnięcie trzema palcami w dół), aby aktywować próbnik.

Stamtąd możesz wybrać okno lub klawisz strzałki w lewo do wybranego okna.

  • polecenie + [lub] spowoduje przejście do następnego / poprzedniego okna
  • polecenie + {lub} przełączy się do następnej / poprzedniej karty w oknie

Niektóre aplikacje - terminal jest godne uwagi - definiują pozycje menu, aby kolejno wybrać kolejne okno. Jeśli tak, zwykle możesz zastąpić skrót klawiaturowy, jeśli nie podoba Ci się domyślnie wybrany.

Menedżer okien Apple nie jest idealnie dopasowany do idiomu projektowania okien, ale w tym przypadku jest dość blisko, gdy ponownie przekonasz swoje oczekiwania, aby wszystkie okna były jednym dotknięciem.


0

Aby przełączyć się do innego okna w tej samej aplikacji, spróbuj: ctrl + `

Aby przełączyć na inną kartę w aplikacji, spróbuj: ctrl + tab lub ctrl + # gdzie # to liczba tabulatorów

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.