Zaznaczanie tekstu podczas przeskakiwania kursorem w iTerm2


20

Chciałbym wiedzieć, czy można uzyskać funkcję podobną do edytora tekstowego do zaznaczania tekstu w iTerm2. Na przykład w Sublime Text 3 mogę wykonać następujące czynności:

⇧ ⌥ → = Wybierz słowo po prawej stronie kursora.

⇧ ⌘ → = Wybierz całą linię po prawej stronie kursora.

Ale wydaje mi się, że moje życie nie robi tego w iTerm2. Mogę dodawać akcje, które powodują przeskakiwanie kursora nad słowami lub przeskakują na koniec wiersza , ale nie mogę przeskakiwać i wybierać jednocześnie.

Żeby było jasne: nie szukam alternatywy dla podświetlania tekstu w ten sposób (na przykład jakiejkolwiek metody, która zaczyna się od ⌘ Fwyszukiwania lub wymaga myszy), szukam dokładnej funkcjonalności opisanej powyżej.

Odpowiedzi:


5

Możesz ustawić skróty klawiszowe dla tej funkcji w iTerm2.

W Prefs> Profile> Keys możesz przypisać klawisze, aby przesunąć początek lub koniec zaznaczenia o jeden znak, słowo lub linię. Domyślnie żadne takie klucze nie są powiązane.

Aby utworzyć skrót do precyzyjnego zaznaczania tekstu, do którego się odwołujesz, przypisz skróty do następujących działań:

⇧ ⌥ → = Move end of selection forward, Move by word

⇧ ⌘ → = Move end of selection forward, Move by line

Przenieś koniec zaznaczenia do przodu, przesuń słowo Przenieś koniec zaznaczenia do przodu, przesuń słowo

Źródło: https://www.iterm2.com/documentation-one-page.html


2
Zaakceptuję tę odpowiedź, ponieważ jest ona tak dobra, jak ją otrzymamy. ALE czytelnicy powinni pamiętać, że opisana tu funkcjonalność może różnić się od oczekiwanej.
JimmidyJoo

a) „Poruszaj się po linii” jest w zasadzie nieużyteczny dla osób oczekujących funkcji podobnej do edytora tekstu tylko w edytowalnej przez użytkownika części wiersza poleceń.
JimmidyJoo

b) Większość użytkowników komputerów Mac może to polubić, ale rozdzielenie przesunięcia zaznaczenia na części „początkową” i „końcową” oznacza, że ​​w najlepszym przypadku można uzyskać tylko natywny ruch selekcji w stylu Mac podczas mieszania ruchów zaznaczania wstecz i do przodu, a raczej niż konwencja (bardziej Windows i Linux?) używana przez Sublime Text. (Trudno to wytłumaczyć - wypróbuj to, co mam na myśli.)
JimmidyJoo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.