Jak mogę usunąć kopie zapasowe określonego pliku Time Machine, gdy plik ten jest zablokowany?


2

Próbuję pozbyć się wszystkich kopii zapasowych XCode.app w kopii zapasowej Time Machine. Kiedy wchodzę do Time Machine i wybieram „Usuń wszystkie kopie zapasowe kodu XCode” w menu kontekstowym, pokazuje postępy w usuwaniu w Finderze i DesktopServiceHelper jest zajęty przez chwilę, aż wyświetli się następujący komunikat o błędzie:

Operacji nie można ukończyć, ponieważ niektóre elementy musiały zostać pominięte. Dla każdego elementu wybierz Plik> Uzyskaj informacje, upewnij się, że „Zablokowane” jest odznaczone, a następnie sprawdź sekcję Udostępnianie i uprawnienia. Gdy masz pewność, że elementy są odblokowane i nie są oznaczone jako Tylko do odczytu lub Brak dostępu, spróbuj ponownie.

Masz pomysł, jak to rozwiązać? W Google mogłem znaleźć tylko jeden powiązany wątek, który nie podał żadnych pomocnych informacji.


Czy istnieje powód, dla którego nie można odblokować wspomnianego pliku?
JMY1000,

Nie jestem pewien, czy można bezpiecznie wykonać takie polecenie w kopii zapasowej. Kto wie, do czego Time Machine używa tych flag?
Lenar Hoyt,

OK: jaki plik jest zablokowany, którego nie można usunąć?
JMY1000,

@ JMY1000 Chciałbym wiedzieć. Musi to być jakiś plik w /Volumes/BackupHD/Backups.backupdb/Lastest/Applications/XCode.app.
Lenar Hoyt,

Podejrzewam, że w rzeczywistości jest to błąd w Wehikule Czasu. Dlaczego udostępniona funkcja usuwania kopii zapasowych byłaby dysfunkcyjna, skoro cały system plików w pliku Backups.backupdb jest zarządzany wyłącznie przez Time Machine?
Lenar Hoyt,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.