Jak sprawić, by samotna brakująca aplikacja wyświetlała się podczas wyszukiwania Spotlight?


23

Po wprowadzeniu ciągu pasującego do części nazwy aplikacji na komputerze Mac funkcja wyszukiwania Spotlight w OS X zasugeruje mi uruchomienie aplikacji. Działa to dla każdej aplikacji oprócz jednej: Mathematica :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chociaż ciąg jest rozpoznawany (prawdopodobnie z mojej historii), aplikacja nie jest sugerowana, a jedynym sposobem na jego uruchomienie jest bezpośrednio z Findera lub inne niezręczne obejście.

Dlaczego - a właściwie jak - pojedyncza aplikacja może zachowywać się inaczej pod tym względem? Jak aplikacja może się w ten sposób ukryć przed Spotlight?

A co najważniejsze: co mogę zrobić, aby przywrócić ten standardowy element funkcjonalności ?


Zauważ, że ten problem jest unikalny dla Mathematica . Na przykład dla aplikacji JetBrains otrzymuję:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co więcej, dotyczy samego Findera. Na przykład, jeśli tam szukam, dostaję

wprowadź opis zdjęcia tutaj

mimo że Mathematica jest wyraźnie widoczna

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mogę to odtworzyć ( tylko dla Mathematica ), po prostu aktualizując (pobierz, otwórz DMG, przeciągnij nową wersję do folderu Aplikacje, zamień). Jest to rzeczywiście unikalne dla Mathematica (z mojego doświadczenia). Aktualizuję co najmniej jedną aplikację dziennie w ten lub podobny sposób i żadna z nich nie znika w wyniku Spotlight; tylko Mathematica .


1
Co się stanie, jeśli wyraźnie wykluczysz aplikację, przeciągając i upuszczając , w Preferencjach systemowych> Spotlight> Prywatność, a następnie zamknij / otwórz ponownie i usuń aplikację. Czy teraz pojawia się w Spotlight?
user3439894

@ user3439894: Tak! To wydaje się działać!
orome,

Nie jestem pewien, co spowodowało problem z tą konkretną aplikacją, ale miałem nadzieję, że przerzucenie bitu , że tak powiem, pozwoli to zobaczyć. Daj nam znać, jeśli znowu zniknie.
user3439894

Problem pojawił się ponownie po „uaktualnieniu” do wersji 11.
orome

Problem jest kontynuowany w wersji 11.3.
orome

Odpowiedzi:


44

Chociaż nie odpowiada to bezpośrednio, dlaczego ta konkretna aplikacja nie pojawia się w Spotlight, jednak w celu obejścia tego problemu spróbuj wykonać następujące czynności:

Wyraźnie wyklucz aplikację, przeciągając i upuszczając z Findera, do Preferencji systemowych> Spotlight> Prywatność, a następnie zamknij / ponownie otwórz preferencje Spotlight i usuń aplikację, wybierając ją, a następnie kliknij przycisk minus [-] w lewym dolnym rogu listy okno.

Aplikacja powinna teraz pojawiać się w centrum uwagi, jednak może ponownie zniknąć, jeśli pierwotna przyczyna zostanie ponownie wywołana.


To wydaje się działać. Będę miał na to oko i wrócę, jeśli problem pojawi się ponownie (np. Po aktualizacji aplikacji). To, jak to się stało, pozostaje tajemnicą (i jak Wolfram udało się to osiągnąć, gdy żadna inna aplikacja przez wszystkie lata, w których korzystałem z komputera Mac - i wszystkie setki aplikacji, z których korzystałem - nie wykazała tego dziwnego zachowania)!
orome,

Błąd pojawił się ponownie (ponownie, wyłącznie w Mathematica) wraz z „uaktualnieniem” do wersji 11, i to naprawiło go ponownie (na razie).
orome

@raxacoricofallapatorius, Ponieważ nie używam Mathematica, nie mogę rozwiązać głównej przyczyny tego problemu. Miejmy nadzieję, że przerzucenie bitu , że tak powiem, nadal działa jako obejście, dopóki podstawowa przyczyna nie zostanie określona i ustalona na końcu programisty. (To oczywiście zakładając, że ten problem nie jest unikalny dla twojego systemu i jest powtarzalnym problemem również w innych systemach.) :)
user3439894

2
Wygląda na to, że niektóre aktualizacje aplikacji powodują, że światło reflektorów nie rozpoznaje nowszych wersji. Jest to jednak świetna łatwa naprawa!
Fydo

3
Ostatnio widziałem ten problem ze Slackiem i Radio Paradise (aplikacje innych firm w App Store) na macOS 10.12.4. Wygląda na to, że w sposobie App Store aktualizuje się aplikacje, co powoduje indeksowanie tego błędu w Spotlight, ale tylko czasami. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, zdecydowanie zalecamy przesłanie raportu o błędach do Apple za pośrednictwem formularza opinii .
Jason R. Coombs

5

Miałem ten sam problem z Todoist i Microsoft Outlook. Powyższa odpowiedź nie rozwiązała problemu dla mnie w systemie MacOS Sierra 10.12.6, ponieważ można teraz wykluczyć tylko całe foldery na karcie Prywatność Spotlight. Próbowałem tego, ale to nie pomogło. Jednak podobne rozwiązanie działało dla mnie:

  1. Preferencje systemowe> Spotlight> Wyniki wyszukiwania
  2. Odznacz „Aplikacje”
  3. Zamknij ustawienia
  4. Preferencje systemowe> Spotlight> Wyniki wyszukiwania
  5. Zaznacz „Aplikacje”

fwiw, to nie działało dla mnie, ale zaakceptowana odpowiedź zadziałała.
stal

1
To zadziałało dla mnie.
CoderSpinoza

Nie działało dla mnie. Skitch zniknął i nie mogę go odzyskać
sklepienie

you can only exclude whole folders now in the Spotlight Privacy tabW rzeczywistości, postępując zgodnie z instrukcjami użytkownika 3439894, odkryłem, że przeciąganie i upuszczanie jednej aplikacji nadal działa, nawet jeśli nie można jej dodać za pomocą przycisku „+”.
leekaiinthesky

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.