Migracja z MacPorts do Homebrew. Czy jest jakaś konkretna rada, jak zminimalizować zakłócenia?


11

Chcę przestać używać macports i zamiast tego użyć homebrew, czytałem o ich podejściu i ma to dla mnie większy sens. Teraz nie przejmuję się koniecznością ponownej instalacji moich pakietów, nawet jeśli niektóre z nich mogą jeszcze nie istnieć - najwyraźniej stworzenie nowej formuły jest proste.

Ale trochę martwię się o dane, które są instalowane w katalogach systemowych, takich jak dane w MySQL lub PostgreSQL. Chciałbym trochę porad, jak postępować, aby mieć mniej problemów z migracją danych z jednej instalacji do drugiej.

Ciekawi mnie też uruchamianie skryptów dla demonów. Macports mają skomplikowane opakowania do uruchomienia, ale nie wiem, jak homebrew zarządza tym aspektem. Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

Również wszelkie ogólne porady dotyczące tej migracji będą mile widziane. Rzeczy, których należy szukać, czego unikać itp.


Nie jestem pewien, czy jest to lepszy komentarz lub odpowiedź, ale być może zainteresuje Cię także prefiks Gentoo . sam upuściłem Macports na GP i dobrze się z tym bawię, ale pochodzę z kilku lat pracy z linuksem Gentoo, co znacznie ułatwia rozwiązywanie sporadycznych dziwactw systemowych. Uwaga: obsługa programów uruchamiających jest również dużym problemem w GP.
lkraav

@lkraav: tak, gentoo jest niesamowity, ale przedrostek gentoo duplikuje gorzej niż Macports, instalując własne gcc, biblioteki i inne. Tak więc każde polecenie działa wolniej, ponieważ musi załadować wszystkie biblioteki z przedrostka, zamiast używać systemowych, które są już najczęściej ładowane do pamięci RAM. A AFAIK (użyłem go <2 lata temu) nie jest dobrze utrzymany.
Carmine Paolino,

Odpowiedzi:


1

Przenoszenie danych zależy od aplikacji, która nimi zarządza, np. Jeśli jest to baza danych, możesz zrobić zrzut i przywrócić ją przy nowej instalacji, jeśli jest to plik konfiguracyjny, po prostu go skopiuj itp.

Pakiety HomeBrew tworzą pliki konfiguracyjne do uruchomienia w piwnicy (czytaj: katalog instalacyjny formuły), a na końcu procesu instalacyjnego wyświetlają instrukcje instalacji tych plików ( caveatsmetoda w źródle formuł), która na ogół jest prosta cpi launchctlsekwencyjna.

Tworzenie formuł jest rzeczywiście łatwe, a programiści chętnie przyjmą nowe lub zaktualizowane formuły. Proces polega na

Podsumowując: fork, clone, create, commit, push,audit (new-formula)

Last but not least: spójrz na wiki .


4

Trochę nie na temat, ale chciałem podzielić się moim doświadczeniem na ten temat. Około 6 miesięcy / rok temu postanowiłem zrobić porządki i odinstalować port i sfinkcjonować na korzyść naparu, który wolę.

Dzisiaj ... Mam znowu trzy. Dlaczego?

  • warzyć jako moje główne źródło
  • port zapewnia WIELE więcej paczek niż napar i potrzebowałem niektórych z nich (takich jak wireshark + nox11)
  • fink dla niektórych rzadkich pakietów (myślę, że przeinstalowałem go tylko dla niektórych narzędzi dpkg)

Tylko moje 2 centy, nie każdy potrzebuje tych pakietów. Ale przed odinstalowaniem portu sprawdź dwa razy potrzebne pakiety;)


Słyszałem inne powiedzenie, że używanie homebrew i portów obok siebie jest problematyczne, ale nie pamiętam dlaczego. Jakieś komentarze na ten temat?
benroth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.