MS Office 2011: Podłączanie danych programu Excel do dokumentu programu Word


0

(Uwaga: nie jestem pewien, czy to pytanie pasuje do tej witryny StackExchange, więc popraw mnie, jeśli nie należy)

Krótko mówiąc: próbuję stworzyć dokument Word, który drukuje dane z dokumentu Excel. Czy można połączyć dokument Excel i Word? Prawie tak:

Data A(A,1)
Data B(A,2)
etc.

Próbowałem używać szablonów i po prostu drukowałem dokument programu Excel bez linii, ale moje „wymagania” są zbyt szczegółowe i złożone.


W systemie Windows jest to możliwe dzięki DDE. Nie wiem, czy jest to możliwe w OS X. Chociaż najwyraźniej VBE działa na Office 2011, więc może programowo?

Odpowiedzi:


0

Tak to jest. Nie wiem dokładnie, co robisz, ale korespondencja seryjna powinna połączyć dokument programu Word z arkuszem kalkulacyjnym Excel. Daj mi znać, do czego go używasz, a ja mogę zamieścić dalsze instrukcje.


Próbuję utworzyć szkolny spis telefonów, w którym wpisy każdego ucznia będą drukowane jak w małym pudełku (w przeciwieństwie do linii prostej na całej stronie). Każdy wpis będzie zawierał pięć wierszy informacji pobranych z programu Excel. Katalog zostanie wydrukowany w małej książeczce (pół 8,5 x 11) z około 12 wpisami / stronę (jeśli potrzebujesz wszystkich tych informacji).
Andy B

Czy to zadziała jako korespondencja scalona? Jeśli nie, mogę dowiedzieć się, jak to zrobić.
daviesgeek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.