Minimalna głośność jest zbyt głośna podczas korzystania ze słuchawek Plantronics Bluetooth


10

Mam ten problem przy użyciu iPhone'a 6 lub iPhone'a 5s z jednym z dwóch zestawów słuchawek bezprzewodowych - Plantronics Backbeat Pro i Plantronics Backbeat Sense.

Głośność przez bluetooth jest znacznie wyższa dla tej samej liczby pasków głośności w porównaniu do przewodowej, do tego stopnia, że ​​bardzo brakuje mi dokładności na niskim poziomie głośności. 1 bar jest wyciszony, 2 bary są zbyt głośne, aby można było go słuchać w cichym otoczeniu. Po podłączeniu zakres głośności jest idealny.

Ograniczenie głośności nie naprawia tego. Analogowa kontrola głośności w wyskakującym centrum sterowania nie wystarczy.

W systemie iOS korektor jest wyłączony, limit głośności jest włączony (limit UE) Sprawdzanie dźwięku wyłączone.

Jak mogę to naprawić?

Więcej informacji:

Próbowałem różnych manewrów z parowaniem, parowaniem, aktualizowaniem oprogramowania układowego, parowaniem z różnymi urządzeniami i z powrotem. Nie mam urządzenia innego niż Apple do porównania, ale takie samo zachowanie występuje w przypadku dwóch różnych iPhone'ów i dwóch różnych zestawów słuchawkowych zgodnie z opisem. Dział wsparcia firmy Plantronics z trudem sprawdził, w jaki sposób był to problem, ale potwierdził rozbieżność między przewodowymi i bezprzewodowymi zakresami głośności. Miałem podobny problem z parą bezprzewodowych słuchawek crossfade firmy V-moda.

Nie jestem pewien, czy jest to problem z jabłkiem lub Bluetooth (np. Problem z profilem), czy problem ze sprzętem, tj. Zysk jest po prostu zbyt wysoki.

Przekonałem się, że ten problem dotyczy telefonu komórkowego, być może marki lub, najprawdopodobniej, implementacji Bluetooth. Z kilku innych, które wypróbowałem, odkryłem, że słuchawki bezprzewodowe Bose nie mają tego problemu. Jednak czasami pojawiały się inne problemy z dystorsją!


2
Jest to w zasadzie duplikat apple.stackexchange.com/questions/27825/... Możesz także spróbować wyszukać w iTunes hasło „regulacja głośności”
Tetsujin,

Dzięki Tetsujin, nie znalazłem tego wcześniej. Brak rozdzielczości.
Paul George

1
Czy wypróbowałeś rozwiązania oferowane w odpowiedziach tam? Bez nagrody zamknąłbym pytanie tutaj jako duplikat, więc czy możesz dodać kilka szczegółów na temat tego, czego próbowałeś z drugiego pytania i jak / dlaczego to nie zadziałało?
nohillside

1
Pierwsza konfiguracja funkcji Backbeat Sense. Mam dokładnie ten sam problem. Wewnętrzne korektory iOS nie naprawią tego. Rozmawiałem telefonicznie z obsługą klienta Plantronics, a osoba, z którą rozmawiałem, powiedziała, że ​​NIE jest to znany problem. Najwyraźniej zastąpią je inną parą , więc możesz spróbować. (Ale nie jestem optymistą, że coś będzie inaczej.) Czy coś kiedyś skończyło się dla ciebie, na przykład aplikacja EQ innej firmy?

1
Mam ten sam problem z zestawem słuchawkowym BT, który niedawno kupiłem. Rzecz ma swoją głośność, ale ilekroć próbuję użyć przycisków zestawu słuchawkowego do zmiany głośności, tak naprawdę zmienia paski głośności w iOS. Jeden słupek jest wysoki, dwa słupki prawie nie do zniesienia; Nie używam go z iPhonem, aby uniknąć ryzyka przypadkowego ustawienia zbyt dużej głośności i głuchoty. Próbowałem podłączyć go do tabletu z Androidem i działa dobrze, ponieważ przyciski głośności zestawu słuchawkowego zmieniają dźwięk zestawu słuchawkowego, a przyciski tabletu zmieniają dźwięk w systemie Android (niezależnie). Jest to poważna wada w iOS.
Daniel

Odpowiedzi:


3

Ustawienia muzyki nie działają w Spotify ani innych aplikacjach do przesyłania strumieniowego. Wiele z nich ma wbudowane korektory, które wykonują zasadniczo tę samą funkcję. W Spotify przejdź do menu ustawień. W obszarze Odtwarzanie możesz skonfigurować niestandardowy korektor. Obniż wszystkie ustawienia jednakowo, aby zmniejszyć głośność podstawową.


To dobre obejście, ale naprawdę chcę zrozumieć i naprawić podstawowy problem.
Paul George

2

Ten sam problem występuje podczas odtwarzania muzyki przez Bluetooth z iPhone'a. Jednak w słuchawkach Plantronics Backbeat Pro odkryłem, że funkcji „OpenMic” można użyć do pewnego zmniejszenia głośności słuchawek:

  • Przycisk mikrofonu na podstawie prawej słuchawki włącza „OpenMic”, co zmniejsza głośność muzyki, aby słyszeć hałas z otoczenia.
  • Po włączeniu „OpenMic” pokrętło głośności w słuchawkach kontroluje głośność mikrofonu, można to ustawić na ciszę, aby słyszeć tylko muzykę, ale przy niższej głośności.

Nie jest to idealne rozwiązanie i prawdopodobnie specyficzne dla słuchawek Plantronics, ale uważam to za przydatne w celu zmniejszenia głośności w cichym otoczeniu.


1

To pytanie ma otwartą nagrodę i nie może być teraz zamknięte jako duplikat ... ale jest duplikat pytania + odpowiedzi, które prawdopodobnie byłyby głównym odniesieniem, a bieżące pytanie mogłoby zostać zamknięte.

W każdym razie udzieliłem tam rozszerzonej odpowiedzi . Podsumowując w swoim kontekście:

  1. Nie ma łatwego sposobu, aby to zrobić za pomocą standardowego systemu iOS (obecnie świeże iOS v.9.3.1 ), bez „jailbreakingu” i ingerowania w wewnętrzne funkcjonowanie iOS.
  2. Gdy tylko użyjesz bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, obudowa, która wyjaśnia rozwiązanie spowodowane wyższą / niższą impedancją - nie może zostać zastosowana.
  3. Zestawy słuchawkowe BT, Twoja sprawa : Zestaw słuchawkowy kontroluje poziom głośności w trybie „ elektronicznej ”, więc jest całkowicie zależny od implementacji zestawu słuchawkowego i jest zależny od producenta do producenta. Minimalna głośność różni się znacznie w zależności od modelu zestawu słuchawkowego BT.

Mogę zaproponować zakup zewnętrznego adaptera Bluetooth , który odbierze sygnał analogowy , przekonwertuje go na cyfrowy przez BT i będzie miał inne ustawienia zakresu głośności . Rozumiem, że to podejście nie jest łatwe w użyciu i ma swoje wady, więc nie zalecałbym pójścia tą drogą, chyba że naprawdę jesteś zirytowany.

Teoretycznie możesz grać trochę z EQustawieniami w iPhonie ( sekcja Settings-> Music-> Playback), może to nieco złagodzić dźwięk, ale ledwo wpływa na minimalny poziom głośności, po prostu stworzy inną percepcję, nieco łagodniejszy dźwięk.


-2

Czy kontrola dźwięku jest włączona? To może pomóc kontrolować niektóre utwory po głośniejszej stronie. Możesz także ustawić ograniczenia głośności w Ustawieniach muzyki.


1
Ta funkcja ogranicza górną granicę zakresu. Nie wpływa na dokładność niskiej głośności.
Paul George
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.