Nie można uruchomić systemu OS X na komputerze Mac po zainstalowaniu systemu Ubuntu


2

Zainstalowałem Ubuntu na moim Macu, jednak po uruchomieniu nie daje mi opcji rozruchu do niczego takiego, jak kiedyś, teraz po prostu uruchamia się bezpośrednio na Ubuntu. Zastanawiam się, jak mogę uruchomić system OS X


Sprawdź, czy możesz uruchomić system w trybie Recovery, Cmd / R podczas rozruchu. Jeśli tak, sprawdź Narzędzie dyskowe i upewnij się, że Ubuntu nie zabrał całego dysku dla siebie.
Tetsujin

Mogę zrobić cmd / r, czy powinienem pozwolić mu działać?
Dax

jeśli musi „działać” dłużej niż minutę lub dwie bez odzyskiwania, wówczas istnieje szansa, że ​​będzie to odzyskiwanie internetowe, a nie partycja Recovery - co nie wróży dobrze. Ale tak, pozwól mu działać, zobacz, co robi z niego Narzędzie dyskowe. Niestety moje pieniądze dotyczą Ubuntu, który przejął dysk.
Tetsujin

1
Podczas uruchamiania komputera Mac możesz przytrzymać klawisz Alt / Option. Zazwyczaj wyświetla się menu wszystkich dostępnych systemów operacyjnych określonych przez oprogramowanie układowe. Jeśli OS X lub partycja odzyskiwania OS X nie pojawiają się, prawdopodobnie straciłeś OS X na swoim komputerze. Co się stanie, gdy spróbujesz tego?
David Anderson

1
Na szczęście wiem, co jest nie tak. BTW, musisz dodać @David do swojego komentarza, w przeciwnym razie nie będę powiadomiony, że opublikowałeś wiadomość. Będę musiał dodać odpowiedź później, kiedy będę miał czas. Problem z uruchomieniem można rozwiązać, przestawiając pliki na partycji EFI lub instalując bezpłatną kopię programu ładującego rEFInd. Może ktoś inny mnie pokona i opublikuje własną odpowiedź.
David Anderson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.