Jak umieścić definicje słownika wyżej w wynikach wyróżnienia


43

Kiedyś często używałem reflektora, aby szybko wyszukiwać słowa w słowniku. W przypadku Lion zauważyłem, że wyniki słownika spadły znacznie poniżej listy wyników:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chciałbym podnieść priorytet tych wyników, aby pojawiały się u góry listy. Jednak patrząc na systemowe preferencje Spotlight w Lionie, nie widzę oczywistego sposobu, aby to zrobić:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak sprawić, by wyniki Dictionary.app były wyświetlane wyżej na liście wyników Spotlight?


Po długim rozglądaniu się nie znalazłem żadnego sposobu na uzyskanie żadnego z nich. Zacząłem używać paska LaunchBar do wyszukiwania w słowniku, mam do niego inny skrót - i ma polecenie „Wyszukaj w słowniku”, które pojawia się po pierwszym trafieniu dla „loo”. Możesz nawet utworzyć własny skrót, aby dowolny klawisz przeszukiwał słownik. To nie jest to, o co prosisz, ale być może będziesz w porządku z alternatywami, jeśli nie możesz jeszcze nagiąć reflektora do swojej woli.
bmike

Zdaję sobie sprawę, że to nie odpowiada bezpośrednio na twoje pytanie, ale możesz znaleźć satysfakcję z bardziej niezawodnego uruchamiania aplikacji. To tak proste, jak pisanie define '...'. Wolę Alfreda , ale Quicksilver też jest świetny.
HaL

Lion obsługuje dwukrotne dotknięcie akcji 3 palcami w celu wyszukiwania w słowniku. Przypuszczam, że używasz komputera Mac Pro i nie używasz wtedy gładzika?
Tuan Anh Tran

Och, ho! To miłe!
emmby

Dlaczego Apple miałoby to usuwać z preferencji systemowych w Lion? Czasami robią rzeczy i to nie ma sensu! :)
Jowie,

Odpowiedzi:


39

Wreszcie znalazłem hack! Napisałem wpis na blogu na ten temat, który można znaleźć tutaj (w języku chińskim).

Oto kluczowe kroki:

 1. Otwórz plik za pomocą Xcode :

  ~/Library/Preferences/com.apple.spotlight.plist
  

  Jeśli nie masz tego pliku, zmień kolejność Preferencje systemowe → Spotlight, co spowoduje utworzenie go przez system operacyjny.

 2. W obrębie orderedItemswęzła dodaj element Dictionary w następujący sposób: wprowadź opis zdjęcia tutaj

 3. Zapisz .plistplik.
 4. Otwórz Preferencje systemowe → Spotlight , znajdziesz pusty wpis, to właśnie dodaliśmy powyżej. Możesz przeciągnąć go jak inne wpisy, aby zmienić kolejność, jak chcesz.

 5. Gotowe! Teraz wpisz słowo w centrum uwagi i zobacz, co się stało.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie mam plik ~/Library/Preferences/com.apple.spotlight.plist.
gentmatt

2
przejdź do Preferencji systemowych → Spotlight , spróbuj zmienić kolejność elementów, zamknij Preferencje systemowe , a plik zostanie utworzony przez system.
ZHENJiNG LiANG

Zapraszamy! Oceniam, że mogę pomóc. I na koniec nie muszę już używać CTRL + Down oraz UP i UP
ZHENJiNG LiANG

Zredagowałem twoją odpowiedź i dodałem krok do ponownego uruchomienia Finder. Musiałem to zastosować, aby zmiana zaczęła obowiązywać.
gentmatt

2
Dziękuję za edycję, odpowiedź wygląda o wiele ładniej. Ale nie trzeba go ponownie uruchamiać Finder, nie ma to nic wspólnegoFinder
ZHENJiNG LiANG

55

W wersji 10.8+ możesz otworzyć Spotlight, wpisać słowo, aby wyszukać, i nacisnąć ⌘L, aby przejść do definicji w Spotlight. Naciśnięcie ⌘D zamiast ⌘L otwiera definicję wpisanego słowa w Dictionary.app.


1
Zdecydowanie najlepsza możliwa odpowiedź na to pytanie!
Erik Allik,

4
Nadal działa w El Capitan, gdzie usunęli opcję sortowania wyników. Dzięki!
Fazzolini,

1
Świetna odpowiedź. Czy jest jedna lokalizacja, w której udokumentowano wszystkie polecenia klawiszy Spotlight? Oficjalny dokument Apple ma tylko te najczęściej używane.
BallpointBen,

Wspaniały! Szukałem tego od miesięcy.
Duc Filan,

1
@BallpointBen Znalazłem małą listę w howtogeek . Jednym, który bardzo mi się podoba, jest CMD + B, aby natychmiast wyszukać w Internecie wpisany termin w domyślnej przeglądarce.
Warkst

2

Po krótkich poszukiwaniach nie mam bezpośredniej odpowiedzi na twoje pytanie. Ale mam kilka możliwych poprawek:

 1. Znajdź swój słownik w Applicationsfolderze. Upuść go w stacji dokującej. Podświetl słowo w dowolnej aplikacji, w której pracujesz, i przeciągnij je i upuść na ikonę słownika w doku.
 2. Google tworzy „ Google Quick Search Box ” (QSB), który jest podobny do QuickSilver i LaunchBar (bardziej jak Quicksilver z tych dwóch). Myślę, że dla twojego celu QSB jest najlepszą opcją. Google poda wyniki słownika dość łatwo na podstawie niektórych kryteriów. Stwierdziłem, że jeśli definicja nie była natychmiast dostępna, mogłabym ją przywołać wyraźniej, wpisując słowo, którego definicji szukam, a następnie „definicja”.

Oto trochę więcej informacji o tych aplikacjach „szybkiego uruchamiania”. Google QSB jest darmowy, całkiem sprawny, czysty z wyglądu, ale jest trochę powolny. … LaunchBar jest szybszy, dość potężny, a nie „ładny” i kosztuje około 25-40 USD. Quicksilver został wycofany, a programista zalecił użytkownikom przejście na LaunchBar.


2
Quicksilver ponownie dostępny, a ostatnio nie ma wersji beta. qsapp.com
Joshua Goldberg,

@JoshuaGoldberg Dziękuję. Dobrze wiedzieć. Będę polecał to innym. (W rzeczywistości poleciłem go znajomemu przez e-mail.)
David Eldridge,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.