„Ten element jest tymczasowo niedostępny” podczas instalacji Yosemite


8

Usunąłem dysk twardy i próbowałem zainstalować system operacyjny Yosemite na MacBooku Pro w połowie 2009 roku. Ale wciąż pojawia się komunikat „Ten element jest tymczasowo niedostępny”. Próbowałem wielu proponowanych rozwiązań, ale żadne nie wydaje się działać. Ktoś doświadczył podobnego problemu?


Zainstaluj oryginalny system operacyjny z DVD, wtedy będziesz mógł uzyskać dostęp do sklepu, aby pobrać Yosemite, zakładając, że jest on na liście zakupów. O ile nie ma tego w historii zakupów, zawsze będzie niedostępna.
Tetsujin

Nie mam płyty DVD z oryginalnym systemem operacyjnym, a mój sterownik DVD nie działał.
Yousef

To chyba wycieczka do Apple Store. Wątpię, czy dostaniesz 09 Maca do uruchomienia z USB
Tetsujin

2
Cóż .. Nie mamy tutaj sklepu Apple Store w Kuwejcie :), mam nadzieję, że znajdę jakieś rozwiązanie
Yousef

1
za pomocą polecenia + opcję + R
Timmerz

Odpowiedzi:


4

Pozwolę sobie powiedzieć, że to możliwe: możliwe, że to rozwiązanie nie działa całkowicie i że będziesz potrzebować wersji instalatora, która ma pełną kopię systemu OS X (zamiast pobierać ją z Internetu w locie).

Powiedziawszy to, oto problem . Twój identyfikator Apple ID (i tym samym zakupy) nie są powiązane z komputerem, na którym próbujesz zainstalować, ponieważ jest to czysta instalacja. Dlatego nie wie, że wcześniej „kupiłeś” Yosemite, a ponieważ nie ma go już w sklepie z aplikacjami, nie daje ci dostępu. Musisz ponownie powiązać swój Apple ID z tym komputerem. Zalecanym rozwiązaniem jest zalogowanie się na icloud.com.

Alternatywnie (lub jeśli to nie działa), możesz pobrać go z innego komputera z działającą wersją systemu OS X, a następnie uruchomić stamtąd instalator (lub utworzyć stamtąd instalator rozruchowy).

Małe pytanie poboczne: dlaczego nie zainstalować El Cap?


Najpierw próbowałem zalogować się do iCloud, nie działało ... Utworzyłem dysk startowy na dysku zewnętrznym, który jest dostępny tylko dla systemu operacyjnego Lion. Nie pracowałem. Dlaczego nie El Cap? Ponieważ podczas próby instalacji z ekranu odzyskiwania domyślnie instaluje się Yosemite i nie można tego zmienić
Yousef

@Yousef Możesz utworzyć woluminy / instalatory rozruchowe dla dowolnej wersji OSX. Czy korzystasz z Internet Recovery? To by wyjaśniało, dlaczego domyślnie jest to Yosemite, ponieważ Internet Recovery korzysta z wersji OS X dostarczonej z komputerem Mac.
JMY1000,

3

Wreszcie problem został rozwiązany ... Zauważyłem, że na moim koncie App Store nie zakupiono aktualizacji Yosemite! Tak spojrzałem na konta członków mojej rodziny i znalazłem jedno na koncie mojego syna. Użyłem jego konta na ekranie instalacyjnym i zadziałało. Dziękuję wszystkim, którzy próbowali pomóc :)


jak mogłeś się zalogować do swojego sklepu z aplikacjami?
Christina Reguła

0

Sprawdzono, czy masz identyfikator Apple ID podłączony do właściwego regionu App Store.

Najłatwiej jest w App Store wybrać iść Sklep> Wyświetl moje konto ...

Zostanie sprawdzone, czy region App Store zostanie sprawdzony, a jeśli nie są zsynchronizowane, w tym momencie zostanie wybrany prawidłowy region dla twojego Apple ID.

Po tym punkcie powinieneś być w stanie zainstalować aplikacje i aktualizacje z App Store.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.