Wi-Fi działa bardzo wolno na iPhonie 5


1

Mam dziwny problem z moim iPhonem 5 z systemem iOS 9.2.1. Kiedy po raz pierwszy dołączam do mojej domowej sieci Wi-Fi, działa ona ładnie i szybko. Używam aplikacji Speed ​​Test i mierzę 60 Mbps w dół, 4 Mbps w górę, co jest moją maksymalną prędkością z Charter.

Jednak po kilku godzinach włączania i wyłączania telefonu prędkość spada do około 1 Mb / s, 1-4 Mb / s. Wyzwaniem jest wyłączenie Wi-Fi, a następnie przywrócenie go do pełnej prędkości.

Sieć działa na Uni-Fi AP-Pro firmy Ubiquiti. Wydaje się, że na innych urządzeniach nie występują tego rodzaju problemy. Próbowałem już zresetować ustawienia sieci, a następnie ponownie dołączyć do sieci Wi-Fi. Wyłączono także asystę Wi-Fi.

Czy ktoś doświadczył podobnych problemów? Jeśli tak, to czy ktoś znalazł poprawkę?


jaka prędkość łącza raportuje AP dla tego klienta? Gdy prędkość jest duża, a kiedy wolna, idealnie byłoby dokumentować / mierzyć.
bmike

Obecnie 74 Mb / s TX, 24 RX.
ipartola

Dziwne - większość Wi-Fi ma symetryczne negocjowanie prędkości łącza. Na przykład MCS 23 przekłada się obecnie na 450 Mb / s. Widziałem, czy można winić za różnicę prędkości między komputerem Mac a stacją bazową (hałas lub efekty radiowe) w przeciwieństwie do problemów poza routerem.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.