Czy mogę zaktualizować iOS na zablokowanym telefonie?


8

List otwarty Tima Cooka o próbach FBI dostępu do zablokowanego iPhone'a 5c każe mi zastanawiać się nad dość prostym pytaniem, na które nie znalazłem odpowiedzi na:

Założenia:

  • Mam zaszyfrowanego iPhone'a
  • Jest ustawiony na czyszczenie po 10 nieudanych próbach podania hasła
  • Jest obecnie zablokowany
  • Używam tylko metod zatwierdzonych przez Apple

Pytanie:

Czy mogę zaktualizować iOS na urządzeniu bez odblokowywania go i bez utraty / czyszczenia danych?

Aktualizacja:

Pomijając faktyczne pytanie, widzę, że FBI nie próbuje zrobić tego, o co proszę. Proszą o wersję systemu iOS, którą ładowaliby bezpośrednio do pamięci RAM i uruchamiali z pamięci RAM bez wprowadzania jakichkolwiek zmian na partycji systemu operacyjnego lub partycji użytkownika.


Zastanawiałem się nad tym dokładnie. Jeśli telefon jest zablokowany, w jaki sposób zostanie zaktualizowany. Wydawało mi się, że argument Apple powinien być znacznie prostszy ... Nie mogę zamiast tego nie zrobię.
Tyson

Odpowiedzi:


3

Aktualizacja : Omówiłem to z kimś, kto specjalnie tego próbował. Teraz rozumiem, co się tutaj dzieje.

Odpowiedź brzmi „nie”, z jednym godnym uwagi wyjątkiem.

Po przejrzeniu dokumentacji Apple'a znalazłem sprzeczne informacje.

Po pierwsze, Przewodnik bezpieczeństwa systemu iOS opisuje przejście do trybu aktualizacji oprogramowania układowego urządzenia (DFU) i trybu odzyskiwania. Wskazuje, że z dowolnego trybu urządzenie musi zostać przywrócone do domyślnych ustawień fabrycznych. Jest to jednak w bezpośrednim konflikcie z łączem, które udostępnia do trybu odzyskiwania.

Link z iOS prowadzących bezpieczeństwo daje na tej stronie wsparcia firmy Apple . Na tej stronie znajduje się informacja, że ​​jeśli wybierzesz opcję Aktualizuj,

iTunes spróbuje ponownie zainstalować system iOS bez usuwania danych.

Teraz wiem, że ta linia jest uproszczeniem. W tym scenariuszu, gdy iTunes ponownie instaluje iOS, jedyną opcją jest przywrócenie iPhone'a do domyślnych ustawień fabrycznych.

Jeśli zalogowałeś się do telefonu, ale go nie zrestartowałeś i wcześniej zsynchronizowałeś go za pomocą iTunes, możesz wykonać kopię zapasową zawartości na tym samym komputerze. W takim przypadku iTunes utworzy kopię zapasową zawartości, ponownie zainstaluje iOS z przywracaniem domyślnych ustawień fabrycznych, a następnie przywróci zawartość z kopii zapasowej.

Po ponownym uruchomieniu iPhone'a można przywrócić tylko domyślne ustawienia fabryczne. Możesz przywrócić zawartość poprzednio wykonanej kopii zapasowej, ale nie możesz wykonać kopii zapasowej danych z telefonu.


2

Nie można zaktualizować iOS na zablokowanym urządzeniu. Podczas próby aktualizacji przez iTunes (co jest jedyną możliwą w tej sytuacji), pojawi się monit o odblokowanie iPhone'a. Po prostu nie można zaktualizować ani przywrócić zablokowanego iPhone'a ani żadnego urządzenia iOS.


Wydaje się, że jest to prawidłowe, gdy telefon działa normalnie, ale nie w przypadku przejścia telefonu w tryb odzyskiwania. +1 niezależnie.
Joel Rondeau

@JoelRondeau Poprawnie.
Pratik

0

Nie, nie możesz zaktualizować iOS na zablokowanym telefonie. Ponieważ to mechanizmy ochronne firmy Apple. Mam nadzieję, że to pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.