Jak szyfrować exFAT na dysku zewnętrznym?


1

Mam dużo danych na moim dysku zewnętrznym.
System plików to exFAT.
Uważam, że nie można zaszyfrować tego systemu plików za pomocą FileVault.

Czy wiesz, jak (być może narzędzie) zaszyfrować exFAT na dysku zewnętrznym bez zmiany systemu plików?

Odpowiedzi:


2

Potwierdzam, że dyski używające formatu plików FAT lub exFAT nie mogą być szyfrowane za pomocą FileVault.

Dlatego, jeśli to może pomóc, sugeruję utworzenie dwóch partycji urządzenia przy użyciu dwóch różnych formatów plików.


Dziękujemy za szybką odpowiedź @Mattia. Niestety jest to dla mnie trudne, ponieważ nie mam dodatkowego dysku do migracji danych 2T w celu partycjonowania.
Holy Sync

2
Ta odpowiedź jest poprawna. Szyfrowanie dysku FileVault wymaga, aby dysk był GPT (tablicą partycji GUID), a typ woluminu rozszerzony na OSX (JHFS + z kronikowaniem). Uważam, że wolumin exFAT nie może być dynamicznie zmieniany, więc nie byłoby możliwe utworzenie małego zaszyfrowanego woluminu JHFS + i stopniowa migracja plików z jednego woluminu do drugiego podczas zmiany rozmiaru obu woluminów (tj. - zwiększenie zaszyfrowanego wolumenu i zmniejszenie wolumenu exFAT ). Będziesz musiał pożyczyć / kupić więcej miejsca na dysku. Możesz tymczasowo korzystać z magazynu w chmurze (np. BackBlaze), jeśli twoje połączenie internetowe jest bardzo szybkie.
Mic Channel

Zrobiłem tak, jak zasugerowałeś. Pożyczyłem drugi dysk, który wykonał kopię i sformatował do HFS + z szyfrowaniem. Dziękuję Ci!
Holy Sync

@HolySync Cieszę się, że to wiem.
Mattia
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.