Jak wyłączyć skrót klawiaturowy Definicja słowa Command-Control-D w OS X Lion?


30

Mac OS X Lion wprowadził nową funkcję, w której w wielu aplikacjach można nacisnąć (Command-Control-D), aby wyświetlić wyskakujące okienko z definicją słowa pod kursorem myszy. Efektem ubocznym jest to, że nie można już używać tego samego skrótu, aby uzyskać dostęp do funkcji w innych aplikacjach (na przykład Emacs).

Czy to możliwe?

a) wyłączyć skrót klawiaturowy Command-Control-D lub
b) zmienić skrót klawiszowy Definicja słowa na coś innego niż Command-Control-D?

Odpowiedzi:


37

Aby wyłączyć powiązanie Control-Command-D, wpisz następujące polecenie w terminalu:

defaults write com.apple.symbolichotkeys AppleSymbolicHotKeys -dict-add 70 '<dict><key>enabled</key><false/></dict>'

i uruchom ponownie.


Jest to najbardziej niezawodny sposób na wyłączenie polecenia, trudno było to znaleźć!
Joel

1
Ponowne uruchomienie jest kluczową częścią. Widziałem defaultswywołanie wspomniane w kilku miejscach w sieci, ale żadne z nich nie wspomniało o ponownym uruchomieniu, które jest wymagane, aby nowe ustawienie zaczęło obowiązywać. (Przynajmniej w OS X 10.10.1.)
Davor Cubranic

1
Bez wyłączenia tego klucza, `CMd 'nie działał na graficznym interfejsie użytkownika Emacsa podczas używania Command jako Meta (patrz tutaj ). Wysłałem PR do plików dotosx mathiasbynens, aby został tam wyłączony i wielu użytkowników Emacsa może skorzystać. Zagłosuj! :)
Galder Zamarreño

Wygląda na to, że PR został zamknięty, ale przynajmniej problem jest dobrze udokumentowany.
dev

jest to jedyny sposób, aby uwolnić tę kombinację klawiszy (do użycia w innej aplikacji) wiele dzięki!
Alexandre Reis Ribeiro

5

Tak, w Preferencjach systemowych możesz zmieniać i wyłączać skróty klawiaturowe. Przejdź do System Prefs -> Keyboard -> i kliknij zakładkę Skróty klawiaturowe. Kliknij pozycję Usługi i przewiń w dół do zestawu skrótów Wyszukiwanie. Odznacz wyszukiwanie w słowniku, aby je wyłączyć, lub kliknij dwukrotnie spację po prawej stronie, aby zmienić skrót.


5
W Preferencjach systemowych nie ma wpisu skrótu klawiaturowego dla tej konkretnej kombinacji klawiszy.
Zane Shelby,

1
Gaah! To właśnie zaczyna mnie gryźć. Także: Cześć, Zane!
offby1

3

W Lionie Preferencje systemowe / Klawiatura / Skróty klawiaturowe / Wyszukiwanie / Wyszukiwanie w słowniku pozwala przypisać dodatkowe naciśnięcie klawisza skrótu w celu wyszukiwania w Słowniku, ale nie wyłącza Command-Control-D dla innych aplikacji.

W systemie Snow Leopard dostępne jest to samo wyszukiwanie Command-Control-D, ale użytkownik może je ponownie przypisać.

Mam nadzieję, że jest to po prostu błąd, który należy poprawić w aktualizacji, a nie nowa „funkcja”. Przyzwyczaiłem się do mapowania tej kombinacji na inne rzeczy w SL.


1
w systemie macOs Sierra 10.12.5, jest pod  -> Preferencje systemowe -> Klawiatura> Skróty (karta)> Usługi (na lewym panelu)> Wyszukiwanie (na panelu prawym), a następnie odznacz pole wyboru „Szukaj w katalogu”
pro. oznacza
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.