Do czego służy katalog „Prywatny” w OS X? [duplikować]


15

Uruchomiłem dziś OmniDiskSweeper i natknąłem się na coś o nazwie „Prywatne” przy użyciu 3,9 GB. Jest wymieniony bezpośrednio w katalogu głównym wraz z użytkownikami, biblioteką, systemem i aplikacjami, więc zakładam, że jest to coś zawartego w samym systemie OS X. Jestem ciekawy, co to właściwie jest, ponieważ nie pamiętam, żeby to wcześniej widziałem. Oto kilka zrzutów ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Połowa 2012 15-calowy MacBook Pro z systemem OS X 10.11.3 El Capitan


Czy próbowałeś googlować niektóre nazwy plików? im bardziej wyjątkowy, tym większa szansa na znalezienie przyczyny.
MrU

@ Mark Uważam, że proponowany duplikat jest bardziej pytaniem związanym z / private / tmp, ale pytanie ComputerScienceStudent zawiera więcej pytań „po co / private”.
maybeharry

@Mark, „Do czego służy katalog„ Prywatny ”w OS X?” i „Dlaczego / tmp jest dowiązaniem symbolicznym do / private / tmp?” nie są duplikatami pytań, nawet możliwymi duplikatami IMPO.
user3439894

Odpowiedź w duplikacie jest tutaj odpowiedzią - można ją nieco rozszerzyć, ale nadal jest to ta sama odpowiedź
użytkownik151019

Nie duplikat. Zobacz odpowiedź poniżej. @Mark
CSstudent

Odpowiedzi:


11

/ prywatny jest już na loooooong czasie. Każdy komputer Mac ma to.

Jest częścią komputera Mac: katalog przechowuje niezbędne pliki systemowe i pamięci podręczne, a także inne bazy danych wymagane przez system.


Podam krótkie wyjaśnienie zawartości folderów / private / etc, / private / tmp i / private / var, zwykle znajdujących się w / private:

/ private / etc

Pliki danych do użytku systemu, konfiguracje różnych narzędzi wiersza poleceń itp

/ private / tmp

Dzienniki systemowe głównie

/ private / var

Więcej dzienników, baz danych dla demonów, plików wymiany pamięci wirtualnej, obrazu uśpienia itp.


Zasadniczo usunięcie czegokolwiek w tym katalogu prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem, z wyjątkiem kilku plików. Jeśli jednak je usuniesz, niektóre niezbędne pliki zostaną zregenerowane podczas uruchamiania.

Prawdopodobnie dobrym pomysłem dla Google jest dokładna pełna ścieżka do folderów systemowych, z którymi zamierzasz majstrować, zanim zaczniesz eksperymentować z elementami wewnątrz.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Moja aplikacja musi przechowywać plik niedostępny / czytelny dla zwykłego użytkownika. Czy /private/etc/myfilebyłoby to dobre miejsce do przechowywania?
OrangePot,

@OrangePot Uważam, że / private jest ogólnie zarezerwowany do użytku systemowego i prawdopodobnie nie powinien być używany do ukrywania plików przed użytkownikiem. Będziesz także potrzebował dostępu do konta root, aby pisać do / private. Polecam przechowywania plików w / tmp, z korzenia jest właściciel i uprawnienia jak 700 lub rwx ------ (tylko root może r / w / x)
perhapsmaybeharry
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.