PC na Mac - Pulpit zdalny


Odpowiedzi:


13

VNC

Najnowsze wersje Mac OS X zawierają wbudowany serwer VNC, analogiczny do serwera pulpitu zdalnego Microsoft (dołączonego do systemu Windows). Można to uzyskać poprzez opcję Preferencje systemowe> Udostępnianie> Pulpit zdalny Apple .

Istnieje wiele bezpłatnych klientów VNC dostępnych dla systemu Windows, w szczególności RealVNC .

Chociaż istnieją inne opcje, VNC korzysta z bardzo dojrzałego graficznego protokołu zdalnego dostępu z oficjalnym wsparciem Apple i dobrej jakości programami klienckimi.


1
Podoba mi się ten program ScreenShareMenulet jako szybki sposób na wywoływanie maszyn w mojej sieci z uruchomionym udostępnianiem pulpitu VNC lub Bonjour.
Ian C.

Dużym minusem VNC jest to, że nie jest w stanie bardzo dobrze dopasować wielkości ekranu. Pulpit komputera Mac nie będzie automatycznie zmieniać rozmiaru na zdalny ekran. Musisz spróbować znaleźć rozdzielczość wystarczająco blisko, aby nie być szalonym irytującym (lub żyć ze skalowaniem).
Brian Knoblauch

@BrianKnoblauch: To naprawdę denerwujące. Mimo to dobre rozwiązanie w wielu przypadkach.
Noldorin

VNC działa wolno !!!!
Bruno

2

Wypróbowałem je wszystkie i RealVNC jest zdecydowanie najlepszy. Cokolwiek innego albo nie ma ważnej funkcjonalności, albo jest marnie opóźnione. Polecam wypróbować je wszystkie i sam zdecydować; tak naprawdę sprowadza się do tego, jaki poziom pilota chcesz mieć.1

Do szybkich aplikacji pomocy technicznej używam Teamviewer (https://www.teamviewer.com/)


1

Ja bardzo polecam LogMeIn . Jest to najszybszy program zdalnego dostępu do komputera Mac, który przetestowałem.


Nie jest wielkim fanem tego rozwiązania. Wprowadzenie innej firmy zwiększa ryzyko bezpieczeństwa. Jeśli jesteś w środowisku korporacyjnym, będzie to ogromne nie-nie.
Brian Knoblauch

W środowisku korporacyjnym wsparcie może mieć narzędzie do tego (często LogMeIn lub Teamviewer)
user151019

1

Obecnie używam TightVNC, aby zrobić to samo. Ostatnio zaczęło się jednak losowo przerywać moje połączenia. Mogę je łatwo odzyskać, ale to bardzo denerwujące. Zacząłem od aktualizacji OS X 10.8.1, więc nie jestem pewien, czy problem dotyczy TightVNC czy OS X.


Zrobiłem więcej testów i nie mogę polecić TightVNC na bieżących instalacjach OS X z powodu powtarzających się spadków sesji. RealVNC działa dobrze, bez żadnych spadków.
Brian Knoblauch,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.