jak ustawić „uporządkuj według” dla wszystkich folderów w wyszukiwarce


14

W wyszukiwarce możemy „uporządkować według” dla każdego folderu osobno, ale jak ustawić te ustawienia dla wszystkich folderów.

UWAGA: próbowałem „Użyj jako domyślnych” w oknie dialogowym informacji, ale bezskutecznie


Czy to musi być skrypt?
Daniel

Odpowiedzi:


15

Aby odpowiedzieć na pierwsze pytanie, nie jest to skrypt, ale jest to procedura, którą można wykonać, aby wszystkie okna Findera posortować według nazwy. Otwórz okno Findera. Wybierz zwykły folder; nie pseudo-folder (przycisk Użyj jako domyślnych nie pojawia się w Airdrop lub Ostatnie). Naciśnij Command-J. W menu rozwijanym Sortuj według wybierz opcję Nazwa . Kliknij przycisk Użyj jako domyślne w dolnej części okna.

Po drugie, nie, „sortuj” sortuje wszystko, w tym foldery. Jeśli na górze listy znajdują się określone pliki lub foldery, możesz zacząć od ich nazwy spacją, ale nie rób tego folderom, w których aplikacje lub system oczekują określonych nazw. Działa to jednak w przypadku folderów utworzonych we własnym katalogu dokumentów.


3
  • Przejdź do folderu, który powinien być uporządkowany według nazwy.
  • Otwórz „Wyświetl opcje” za pomocą ⌘ + J.
  • Wybierz „Ułóż według nazwy”.
  • Wybierz „Użyj jako domyślne”, aby ustawić domyślnie na wszystkie foldery.

„Użyj jako domyślnych” nie dotyczy „Rozmieść według”.
jordanbtucker


0

Niestety, nie znam żadnych skryptów, które mogłyby uporządkować wszystkie pliki w KAŻDYM folderze według nazwy lub skryptów, które utrzymują foldery na górze, ale możesz sortować pliki według typu (rozszerzenia, alfabetycznie) i według nazwy po prawej kliknij (z wciśniętym klawiszem Control) w swoim folderze (nie wybierając żadnego konkretnego pliku) i wybierz Oczyść według -> Rodzaj lub Nazwa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.