Skaner nie jest rozpoznawany na drukarce Epson po aktualizacji El Capitan


0

Zauważyłem, że opcja skanera zniknęła z kontrolki Preferencje systemowe (Drukarki i skanery) dla Epson AL CX21NF. Próbowałem zainstalować sterowniki tutaj, a także korzystając z aktualizacji systemu Apple (specyficznej dla drukarek Epson w App Store). Dodałem drukarkę (używając adresu IP i opcji LPD Line Daemon) i mogę drukować na urządzeniu, ale nie mam opcji skanowania dokumentów.

Czy coś się zmieniło w El Capitan lub czy ta drukarka jest teraz zbyt stara, aby ją obsługiwać?


Czy podgląd / plik / import ze skanera jest aktywny czy wyszarzony?
EDP

Czy możesz być bardziej szczegółowy? Masz na myśli standardową aplikację Apple Preview za pośrednictwem menu plików? Kiedyś w oknie preferencji drukarki znajdował się przycisk skanera, ale już go nie ma.
codecowboy

Tak, standardowa aplikacja.
EDP

Jest wyszarzony w aplikacji podglądu
codecowboy

Odpowiedzi:


2

El Capitan ma problemy z obsługą skanerów. Po rozmowie z Apple Tecs i technikami Epson i rozruszaniu się, moją łatwą naprawą było płacenie za i ładowanie VueScan, a mój skaner znów działa.


0

Spróbuj Reset printing system:

  1. Przejdź do  -> System Preferences
  2. Wybierz Printers & Scanners
  3. Na lewym pasku bocznym (w białym obszarze) kliknij z wciśniętym klawiszem Control
  4. Wybierać Reset printing system

Więcej informacji tutaj


Nie miało to żadnego efektu
codecowboy

Czy wypróbowałeś już wszystko: support.apple.com/kb/PH21726?viewlocale=en_US
yannisalexiou

tak, próbowałem tych - w każdym razie nie są one specyficzne dla skanowania, bardziej ogólne rozwiązywanie problemów z drukowaniem.
codecowboy

-1

Wygląda na to, że uniwersalny sterownik druku jest właśnie taki - sterownik druku, a nie sterownik skanera. Z tego, co napisano na stronie, którą połączyłeś, oprogramowanie skanera zostało ostatnio zaktualizowane w 2009 r. (Wiem, że urządzenia wielofunkcyjne są popularne, ale wolę samodzielne urządzenia jednofunkcyjne, ponieważ nie mogę skończyć z jednostką, która ma 90 % użyteczny i 10% nieodwracalnie zepsuty ...)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.