Czy mogę usunąć uprawnienia administratora z konta OS X bez korzystania z wiersza poleceń?


3

Dałem moje codzienne uprawnienia administratora konta użytkownika OS X, próbując uruchomić projekt kodu.

Nie potrzebuję już uprawnień administratora. Jednak gdy loguję się przy użyciu mojego konta codziennego lub konta administratora, pole wyboru „Zezwalaj użytkownikowi na administrowanie tym komputerem” dla mojego konta codziennego jest zarówno zaznaczone, jak i wyłączone, dlatego nie mogę usunąć praw administratora z mojego konta. (Najpierw kliknąłem ikonę kłódki i odblokowałem ją, używając najpierw mojego codziennego hasła do konta).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy istnieje sposób włączenia pola wyboru lub inny sposób usunięcia uprawnień administratora dla tego konta?

Widziałem, jak to zrobić w wierszu poleceń , ale wydaje się, że powinien być jakiś sposób na to w GUI.


2
Czy sprawdziłeś, że okienko jest odblokowane, klikając kłódkę w lewym dolnym rogu, aby umożliwić edycję? Jest to wymagane do edycji strony również dla administratorów.
smoooosher

1
@smoooosher: Tak!
Paul D. Waite,

Odpowiedzi:


2

Aha - myślę, że powodem, dla którego ta opcja była wyszarzona, jest to, że wciąż byłem zalogowany na koncie codziennym.

Kiedy wylogowałem się z konta codziennego i zalogowałem się na konto administratora (zamiast po prostu przejść bezpośrednio do konta administratora, pozostawiając moje codzienne konto zalogowane), wówczas pole wyboru „Zezwalaj użytkownikowi na administrowanie tym komputerem” dla mojego konta codziennego było włączone i mogę to odznaczyć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.