Wersja lwa vima ciągle się zawiesza - złapany śmiertelny sygnał SEGV


13

ilekroć pracuję nad wieloma plikami w różnych buforach / kartach vima i robię: w, aby zapisać, vim ulega awarii z błędem segmentacji.

Używam vima 7.3, który był dostarczany z Lionem (właściwie z SnowLeopard, który później uaktualniłem do Lion).

Czy ten problem dotyczy Lion, czy dotyczy tylko użytkowników uaktualnionych? Każdy widział podobne problemy.

Przez większość czasu byłem użytkownikiem Linuksa, ale niedawno kupiłem Maca, a ostatnio uaktualniłem do Lion.

Wydawanie tak dużych pieniędzy jest dość irytujące, a teraz nie można używać vima :(


Uaktualniłem iMaca z Snow Leopard do Lion i nie jestem w stanie odtworzyć błędu, który widzisz. Byłem w stanie uruchomić vima na trzech kartach z trzema różnymi dokumentami, wprowadzać zmiany i zapisywać każdą z nich bez żadnych błędów.
glorifiedHacker

Mam ten sam problem z tym, że vim dostaje SEGV, gdy używana jest ucieczka z powłoki. Korzystam z wersji 10.7.1. SEGV występuje w około 80% przypadków (niechętnie robię to wystarczająco, aby uzyskać wiarygodne średnie statystyczne, ale chodzi o to, że nie jest on całkowicie deterministyczny).

Vim pakiecie z Lion wydaje się być oparty na 7.3.0 ( included_patchesw src/version.c). Vim 7.3 ma obecnie wersję 7.3.285 ( 285 łatek ); niektóre z nich są naprawami awarii. Czy próbowałeś kompilacji Vima innej niż Apple (np. MacVim (migawka 61 oparta jest na 7.3.260) lub MacPorts (może budować MacVim lub (obecnie) vim i / lub Vim.app oparty na 7.3.237 ) .
Chris Johnsen

1
Ostatnia odpowiedź na prawdopodobnie powiązane pytanie dotyczące SO ( MacVim przechwycił śmiertelny sygnał ) sugeruje, że winowajcą mogą być wtyczki z rozszerzeniami natywnymi. Spróbuj wyłączyć wszystkie wtyczki i przywracać je jeden po drugim.
Chris Johnsen,

Mam ten sam problem. Jednak nie używam żadnych wtyczek i całkowicie wyczyściłem mój plik vimrc. Czy jest jakaś poprawka? Żałuję, że przeniosłem się na Maca.
carl

Odpowiedzi:


1

Istnieją dwa sposoby, aby zlokalizować powtarzalną awarię (a na podstawie komentarzy i dyskusji z pewnością wygląda na to, że wersja wysyłkowa jest bardziej awaria niż idealna dla najnowszego systemu operacyjnego).

  1. Zgłoś błąd na bugreporter.apple.com - jest darmowy, jeśli zarejestrujesz się za darmo na koncie programisty.
  2. Użyj czegoś takiego jak homebrew, aby uzyskać nowszą (lub starszą) wersję vima, która nie ulega awarii.

1

Możesz dać MacVimowi szansę. Przeszedłem kilka miesięcy temu i nie oglądałem się za siebie. Pakiet jest dostarczany z plikiem wykonywalnym, który można dodać do $ PATH (np. / Usr / bin /), aby uruchomić go z BASH / Terminal, wpisując mvim . Oczywiście nie było to rozwiązanie, którego szukałeś, ale MacVim działa dokładnie tak samo jak VIM i ma dopracowane GUI.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.