Reflektor zastępuje pierwszy znak


9

Co jest nie tak: Naciskam CMD+, SPACEaby otworzyć światło reflektorów, zazwyczaj wpisz nazwę aplikacji, którą chcę uruchomić, naciśnij Enter i albo nie uruchomi się niewłaściwa aplikacja, albo żadna aplikacja nie uruchomi się, ponieważ w nazwie aplikacji brakuje pierwszego znaku. „Naucz się pisać”. Słyszę, jak mówisz, ale czekaj: gdy wprowadzam pierwszy znak na pasku wyszukiwania, kursor przeskakuje na początek wiersza, a moje wprowadzanie drugiego znaku zastępuje pierwsze. Dlatego wprowadzenie na przykład „ever”, aby uruchomić Evernote, spowoduje „ver”. „php”, aby uruchomić PHPStorm spowoduje „hp” i uruchomię moją cholerną drukarkę HP i tak dalej.

Ten skok kursora na początek linii nie nastąpi w żadnej innej aplikacji i nawet jeśli zaakceptuję fakt, że mój kursor przeskakuje od czasu do czasu, nie rozumiem, dlaczego drugi znak zastępuje pierwszy. Nie jestem nawet pewien, czy możesz skonfigurować komputer Mac, aby zawsze zastępował znak w bieżącej pozycji, ale na pewno nie.

Tak więc dzieje się to dość regularnie i nie mogę tego odtworzyć. To się po prostu zdarza i kiedy spróbuję ponownie (zamknij Spotlight CMD+ SHIFTponownie), to się nie powtórzy, nawet jeśli dam z tego 5 prób.

To mnie nie zabije, ale sam jestem programistą, a tego rodzaju błędy po prostu mnie frustrują, a ponadto nie mogę sobie wyobrazić, że to pożądane zachowanie. Widziałem kilka rozmów na ten temat w Internecie, ale nie znalazłem rozwiązania.

Mam 3 MacBooki w różnym wieku, wszystkie z niemieckimi układami klawiatury i ustawionym językiem niemieckim jako językiem systemowym i wszyscy to robią. Po prostu o tym wspominam, ponieważ po tym fakcie ledwie mogę sobie wyobrazić, że nie wpływa to na co najmniej dużo, jeśli nie wszystkich, użytkowników MacBooka (Pro?).

  • 13 "Pro 2010 lub mniej więcej
  • 15 "Pro Retina 2013
  • 13 "Pro Retina 2015

Wszystkie działają na El Capitan, ale już wcześniej tego doświadczyłem. Nie znam wersji OS X, którą zainstalowałem, kiedy natknąłem się na nią.


2
Mogę to konsekwentnie powielać. Niektóre źródła podają, że Karabiner i / lub Seil mogą być winni, ale ich wyłączenie nie rozwiązuje problemu. Aby odtworzyć, spróbuj ⌘ + spacja i wpisz „finde” (bez r), naciśnij enter, następnie ⌘ + spacja ponownie i wpisz cokolwiek. Zjada pierwszą postać.
Stefano Palazzo

@StefanoPalazzo Przetestowano i potwierdzono, przesyłając raport o błędzie do Apple.
JMY1000,

Odpowiedzi:Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.