Wszystkie aplikacje zostały wstrzymane po wykorzystaniu miejsca na dysku zbliżonym do 99% iz powrotem do normalnego. Co dalej?


1

Mac robi trochę fajnych rzeczy w tle, aby spróbować utrzymać wystarczającą ilość miejsca na dysku na wszystko, czego potrzebuje. W moim przypadku, 512 GB SSD, musi mieć co najmniej 20 GB wolnego miejsca na płynne działanie, więc zwykle mam 40. Jeśli z jakiegoś powodu będzie mniej niż 1 gb (i chłopca, nie jest to trudne), wszystko aplikacje zostają nagle wstrzymane bez ostrzeżenia i nawet jeśli Natychmiast zwalniam miejsce , wszystkie aplikacje na zawsze stają się dziwne, wstrzymane . To już drugi raz, kiedy tak się dzieje (ponieważ stale monitoruję ręcznie CMD + F3 ) i po raz pierwszy zrezygnowałem ze znalezienia prosty i dobry rozdzielczość (po raz pierwszy skończyło się na ponownym uruchomieniu komputera po aktualizacji po kilku dniach, a ja nawet zapomniałem, że nie zrezygnowałem z ulepszania to pytanie , pośród wielu innych)

Force Quit Applications (FQA) window

Tak więc jednym prostym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie. Ale wtedy możesz stracić wszystko, nad czym pracowałeś. Nie dobry .

Innym lepszym rozwiązaniem jest przejście na terminal i pisanie killall -CONT -c "app name" dla każdej aplikacji i usługi. Nic prosty tutaj i powodzenia w znalezieniu ich wszystkich ps, monitor aktywności, lista okien Force Quit Applications (FQA) lub cokolwiek innego. Nawet jeśli je znajdziesz, dla najcięższych użytkowników nie zajmie to mniej niż kilka minut.

Ponadto z jakiegoś powodu niektóre aplikacje będą nadal wyświetlane jako wstrzymany (w oknie FQA), nawet jeśli wydają się działać prawidłowo. Kontynuując „dość nieparzystą” trasę tego stanu, jest aplikacja GUI do wstrzymywania i rozpakowywania aplikacji, które nawet nie zobaczą ich jako wstrzymanych. Nawet jeśli pójdziesz naprzód i zatrzymasz ich, by później odłączyć, nigdy nie wrócą.

Wreszcie szukałem sposobów na napisanie skryptu, który znajdowałby wstrzymane aplikacje i kill -CONT z powrotem, ale w żaden sposób nie mogli dostać takiej listy. launchctl lub ps nie spowoduje, że stan „wstrzymany” lub czasami „nie odpowiada”, ale nadal wstrzymany.

Pamiętam niestety zamknięcie okna, które pojawiło się, gdy aplikacje zostały po raz pierwszy wstrzymane przez system, który był bardzo podobny do okna FQA i przyniósł dodatkowy przycisk do wyłączania aplikacji, ale teraz nie mam pojęcia, jaka była jego nazwa lub jak go znaleźć / uruchomić ponownie.

To wszystko, co mam teraz, i prawie na tym rezygnuję. Może jedynym dobrym i prostym rozwiązaniem jest mieszanie tego, co mam:

Odwołaj ważne aplikacje, zapisz rzeczy i uruchom ponownie.

Czy masz jakiś lepszy pomysł?


Jeśli mógłbym zasugerować, FreeSpace (99 ¢) może warto jest mieć oko na przestrzeń dyskową, aby nie było tak nisko!
TJ Luoma

Wiem, że to stare, ale czy jesteś pewien, że dzieje się tak, gdy jesteś poza domem dysk przestrzeń? Widziałem to samo okno dialogowe, ale zdarza się, gdy brakuje mi pamięci systemowej (RAM). Co jest dziwne, ponieważ przysięgam, że macOS ma pamięć wirtualną. Dlaczego po prostu nie ma czegoś na dysku?
JakeRobb

Odpowiedzi:


3

Aby wyłączyć pauzę w tych wstrzymanych / nie odpowiadających aplikacjach po zwolnieniu trochę miejsca, spróbuj uruchomić to polecenie:

pkill -CONT -u $UID

lub (jak sugerowano tutaj ):

kill -CONT -1

Jeśli zdarza się to bardzo często, rozważ dodanie następującego aliasu do swojej powłoki rc plik, np .:

alias unpause="pkill -CONT -u $UID"

to jest w dużej mierze w duchu tego, co miałem na myśli! :) ale czy możesz rozwinąć, które mogą być najlepszą opcją między tym a kill -CONT -1 jak widać tutaj superuser.com/questions/1076932/… ?
cregox
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.