Jak mogę uzyskać nazwę podłączonych urządzeń w stacji bazowej Apple AirPort Extreme?


9

Widzę, kto jest podłączony do mojej stacji bazowej, przechodząc do Zaawansowane> Dzienniki i statystyki. http://cl.ly/2l0p0w223q1E3T1H0B0w

Chciałbym wiedzieć, kto / jakie urządzenie jest podłączone według nazwy urządzenia bez konieczności sprawdzania tabeli adresów MAC na skompilowanej liście itp.

Wiem, że mogę filtrować według adresu MAC (AirPort> Kontrola dostępu), a tym samym uruchomić ściślejszą sieć. Bardziej interesuje mnie szybki rzut oka, czy iPhone Boba, iPad Suzy czy HP Printer X są podłączone.

AirPort (4. generacji, dwuzakresowy, wydanie tuż przed najnowszym) działa w trybie pomostowym. Nie jestem pewien, czy powoduje to jakiekolwiek problemy z wyciąganiem nazwy urządzenia, czy jest to coś, czego AirPort domyślnie nie robi. Wiem, że gdy nie obsługuje DHCP, nie można utworzyć sieci gościa.

Wszelkie narzędzia stron trzecich, które mogę rozszerzyć AirPort lub inne sugestie, są mile widziane.

Dzięki.

Odpowiedzi:


5

Mam skonfigurowaną sieć Multi-AirPort i tylko AirPort, który obsługuje DHCP, pozwoli mi zobaczyć nazwy. Na karcie Klienci DHCP znajduje się kolumna „Nazwa klienta”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Podejrzewam, że masz rację, myśląc, że działając w trybie pomostowym, nie pokaże tych informacji.


10

W programie Airport Utility 6 można znaleźć adres IP, komputer Mac i nazwę sieci dla urządzeń Wi-Fi (nie ethernetowych), przytrzymując klawisz opcji, a następnie dwukrotnie klikając urządzenie AirPort (np. Stację bazową) zapewniające usługi DHCP. Zobaczysz nową kartę „Podsumowanie”, kliknij ikonę konturu na liście klientów bezprzewodowych, aby zobaczyć szczegóły.


3

Opierając się na odpowiedzi Gauzy'ego, możesz użyć jego widoku, aby zobaczyć wszystkie swoje urządzenia. Musisz podać nazwy identyfikatorów klienta, gdy się nie pojawią, lub zmienić istniejące, aby łatwiej było rozpoznać, które urządzenie jest w sieci.

Oto sposób przypisania nazw identyfikatorów klienta opublikowanych przez Boba Timmonsa:

Możesz zacząć od komputera Mac, otwierając Preferencje systemowe i otwierając Sieć. Kliknij AirPort po lewej, aby go podświetlić, a następnie kliknij Zaawansowane w prawym dolnym rogu. Kliknij kartę TCP / IP Poszukaj obszaru Identyfikator klienta DHCP Wpisz żądaną nazwę. Przykład: + MacBook Pro Wireless + Kliknij OK, a następnie kliknij Zastosuj

Ponownie otwórz sieć ponownie i kliknij Ethernet po lewej stronie, aby ją podświetlić. Kliknij przycisk Zaawansowane w prawym dolnym rogu. Kliknij kartę TCP / IP. Znajdź obszar identyfikatora klienta DHCP i wpisz żądaną nazwę, na przykład MacBook Pro +. Kliknij OK. , a następnie kliknij Zastosuj

Zrób to dla każdego komputera Mac

Twój iPhone i iPod będą miały podobną konfigurację, jeśli będziesz ćwiczyć ustawienia bezprzewodowe. Nie jestem pewien co do iPada, ponieważ go nie mam

Podobną konfigurację można znaleźć na większości routerów AirPort, klikając urządzenie w Narzędziu AirPort, a następnie klikając opcję Konfiguracja ręczna Kliknij ikonę Internet Kliknij kartę TCP / IP Wprowadź żądane informacje w polu Identyfikator klienta DHCP

To powinno umieszczać nazwy na adresach MAC większości urządzeń podczas sprawdzania obszaru informacyjnego DHCP.

Mam nadzieję, że to pomaga.


0

Przełącz z mostka na DHCP na karcie Zaawansowane, w Ustawieniach (dla urządzenia Lotnisko).


Czy to zatem nie współdziała z serwerem DHCP już w sieci? W każdym razie, czy możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo, co robi ta zmiana i jak odpowiada na pytanie?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.