Przejście ze wspólnego Apple ID na Family Sharing - czy stracimy dane aplikacji?


1

Od wielu lat udostępniam swoje dane Apple ID (nazywam to A ) mojej żonie, aby udostępniać zakupy aplikacji.

Chcielibyśmy teraz przejść do udostępniania rodzinnego. Mój Apple ID A byłby „organizatorem rodziny”.

Po skonfigurowaniu udostępniania rodzinnego moja żona skonfigurowała swojego iPhone'a (w Ustawieniach> iTunes i App Store> Apple ID), aby używała własnego Apple ID („ B ”). Ten identyfikator obecnie nie ma zakupów.

Co stanie się z jej istniejącymi aplikacjami, z których niektóre zapisały lokalne dane?

Czytając trochę, być może natkniemy się na następującą sekwencję problemów:

  1. Istniejące aplikacje mogą nadal być oznaczone jako „zakupiony przez” A . Jeśli moja żona chce je zaktualizować, musiałaby wprowadzić poświadczenia A ( źródło ) ... Myślę, że to OK, ale nie idealne.

  2. Aby to naprawić, być może moglibyśmy usunąć szkodliwą aplikację, a następnie odkupić ją za pomocą swojego konta B (które jest teraz połączone z A za pośrednictwem udostępniania rodzinnego). Aktualizacja tego wymaga następnie poświadczeń B , co jest w porządku.

  3. Ale przypuszczalnie okaże się, że zapisane lokalne dane aplikacji zostały usunięte przez ponowną instalację. Być może moglibyśmy użyć iMazing do przywrócenia danych aplikacji z wcześniejszej kopii zapasowej ( źródła ).

Czy zrozumiałem to poprawnie?

Odpowiedzi:


3

Udostępniłem także mój identyfikator Apple ID mojej żonie do zakupów aplikacji i bezproblemowe było przejście do udostępniania rodzinnego. Ta strona pomocy technicznej Apple zawiera szczegółowe informacje , a ja odpowiem na niektóre z twoich szczegółowych pytań poniżej.

Co stanie się z jej istniejącymi aplikacjami, z których niektóre zapisały lokalne dane?

Najprawdopodobniej iPhone Twojej żony jest skonfigurowany tak, że iCloud (Ustawienia> iCloud) używa Apple ID B , a iTunes i App Store (Ustawienia> iTunes i App Store) są skonfigurowane z Apple ID A. To sprawia, że ​​przejście jest łatwe, ale na wszelki wypadek wykonaj pełną, zaszyfrowaną kopię zapasową w iTunes.

Na iPhone żony, przejdź do Ustawienia> iTunes i App Store> Apple ID i kliknij przycisk „Wyloguj”, uruchom ponownie telefon iPhone, a następnie zalogować się na swoje B „s Apple ID. A powinien następnie utworzyć grupę rodzinną i zaprosić B do tej grupy.

Istniejące aplikacje mogą nadal być oznaczone jako „zakupione przez” A. Jeśli moja żona chce je zaktualizować, będzie musiała wprowadzić poświadczenia A

Połączona odpowiedź opisuje działanie uwierzytelniania aplikacji, gdy na tym samym urządzeniu są kupowane aplikacje z wieloma identyfikatorami Apple ID. Proces uwierzytelniania w przypadku udostępniania rodziny działa inaczej.

W ramach Udostępniania rodziny poświadczenia konta B będą ważne dla zakupów udostępnionych przez innych członków rodziny, jeśli została ona oznaczona przez rodzica jako Rodzica / Opiekuna. Dotyczy to aplikacji, muzyki, filmów i iBooków. Aby pobrać aplikacje innych członków, otwórz aplikację sklepu, z której chcesz pobrać zawartość, i przejdź do zakupionej strony. Na urządzeniach z iOS znajduje się pod adresem:

App Store: dotknij Aktualizacje> Kupione.
iTunes Store: dotknij Więcej> Kupione.
iBooks: dotknij Kupione.

Jedynym momentem, w którym należy uwierzytelnić zakup, jest próba dokonania zakupu przez dziecko, które zostało ustawione jako „Zapytaj o zakup”.


Zgoda. Przeszliśmy przez ten sam proces, bez utraty danych na żadnym urządzeniu.
dr.nixon

Dziękuję Ben: pomogłeś mi zrozumieć to trochę - bardzo doceniam. Również dzięki @ dr.nixon. Obaj daliście mi trochę więcej pewności siebie, aby iść naprzód. Spróbuję zdać raport.
Ashley,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.