MacBook Air z małym dyskiem SSD, BootCamp, Windows 7. Czy mogę użyć zewnętrznego dysku twardego do podwójnego rozruchu?


12

Chciałbym zainstalować podwójny rozruch na moim MacBookAir 128GB z Microsoft Windows 7 Ultimate w BootCamp. Jednak jestem już blisko limitu 128 GB (gry + pakiet CS + Eclipse + XCode + wiele narzędzi programistycznych). Dlatego byłoby dla mnie idealne, gdybym mógł korzystać z tego samego dysku twardego, na którym uruchomię oszczędzanie wehikułu czasu ... kiedy zostanie w końcu dostarczone! Pytanie brzmi zatem: czy uzasadnione jest utworzenie na nim podwójnej partycji i uruchomienie systemu Windows 7 od pierwszej?

Czy MacBook Air toleruje uruchamianie systemu Windows 7 z dysku zewnętrznego? Czy istnieje ryzyko (z wyjątkiem odłączania USB), że dysk twardy może nie być działającym rozwiązaniem, ponieważ ma zbyt duże opóźnienie? Czy (ewentualnie) zewnętrzny dysk SSD Thunderbolt może być akceptowalnym obejściem?


umieść swoje gry i CSsuite, narzędzia programistyczne na wehikule czasu

Odpowiedzi:


12

Ponieważ musisz uruchomić system Windows 7 z wewnętrznego dysku SSD i ponieważ chcesz również uruchomić system Mac OS X z tego samego woluminu, zalecamy skoncentrowanie się na wyczyszczeniu istniejącego systemu Mac OS X i zwolnieniu jak największej ilości miejsca na dysku.

Powinieneś zbadać, w jaki sposób sprawić, by jak najmniejsza instalacja systemu Windows była możliwa, abyś mógł stworzyć najmniejszą możliwą partycję BootCamp. Z tego, co widzę, możesz zrobić z zaledwie 12 GB, jeśli jesteś drobiazgowy.

Na przykład po zainstalowaniu systemu Windows można trwale wyłączyć hyberfil.sysi zmniejszyć lub ograniczyć rozmiar pagefile.sys, co pozwoli zaoszczędzić wiele GB.

Chciałbym również przyjrzeć się różnicom między wielkością instalacji w systemie Windows 7 32-bitowym a 64-bitowym i sprawdzić, czy Windows 7 Ultimate zajmuje znacznie więcej miejsca niż Windows 7 Professional lub Windows 7 Home Premium (podejrzewam, że robi). Będziesz chciał powstrzymać się od instalowania jakichkolwiek funkcji systemu Windows, których uznasz za niepotrzebne, i upewnij się, że nie instalujesz żadnych aplikacji systemu Windows, które nie są absolutnie potrzebne.

Oto kilka linków do dyskusji, które znalazłem. Nie mogę ręczyć za żadną z tych metod.

Reference One at Tom's Hardware

Odnośnik drugi w Microsoft TechNet

Istnieje narzędzie do zmniejszania wielkości instalacji systemu Windows przed jej faktyczną instalacją. Nazywa się vLite . Nie jest dokładnie koszerna i ma swoich przeciwników. Nie mam z tym osobistego doświadczenia. Aby go użyć, potrzebujesz działającego systemu Windows, aby skonfigurować specjalny niestandardowy instalacyjny dysk DVD, który pomaga vLite.

Odniesienie trzecie , omówienie korzyści płynących z vLite i ile GB możesz zaoszczędzić.

Niezależnie od tego będziesz musiał wyczyścić dysk wewnętrzny komputera MacBook Air i wypróbować różne schematy partycjonowania, więc musisz mieć jeszcze jeden duży zewnętrzny dysk twardy do tworzenia kopii zapasowych systemu, który już masz. Użyj Carbon Copy Cloner lub SuperDuper! .

Po stronie Maca możesz wiele zrobić, aby zmniejszyć rozmiar partycji Mac OS X, usuwając niepotrzebne elementy Lion.

Najpierw utwórz pełny obraz dysku z kopią zapasową, zanim zaczniesz usuwać rzeczy!

Podobnie możliwe jest trwałe usunięcie sleepimagepliku Mac OS X , co pozwoli zaoszczędzić tyle samo miejsca na dysku co ilość pamięci RAM, którą masz.

Informacje o pliku sleepimage

Narzędzie SmartSleep do sterowania plikiem sleepimage

Usuń zawartość /Library/Printers, która może wynosić kilka GB, a po ponownym uruchomieniu komputera Mac Lion poprosi o pobranie tylko sterowników drukarek, których faktycznie używasz.

Powinieneś całkowicie usunąć wszelkie nieużywane aplikacje w iLife, w tym wszystkie ich pliki pomocnicze w folderze / Library /. iDVD, GarageBand i iPhoto mają wiele GB plików pomocniczych, motywów, szablonów i plików audio, a jeśli nie korzystasz z żadnego z tych programów, możesz wyczyścić to miejsce na dysku.

Narzędzia takie jak MonoLingual mogą usunąć więcej niż 1 GB z instalacji Mac OS X, usuwając wszystkie pliki dla języków (hiszpański, francuski, niemiecki itp.), Których nie będziesz używać.

Użyj OmniDiskSweeper lub WhatSize, aby sprawdzić instalację Mac OS X i poszukać dokumentów użytkownika, które możesz bezpiecznie archiwizować, usuwać lub usuwać.

Istnieje analogiczne darmowe narzędzie dla systemu Windows o nazwie WinDirStat .


To jedna świetna odpowiedź, @wheat! WOW
mwidmann

Przez dziesięciolecia jako użytkownik komputerów Mac byłem w tyle za starszymi komputerami Mac i interesowałem się tym, jak wycisnąć nowe systemy na mniejsze starsze dyski twarde. Ale to inna sytuacja. To nowoczesny MacBook Air, ale ma stosunkowo mały dysk SSD i nie można go uaktualnić do większego. Dlatego wdrożenie tego rozwiązania będzie wymagało dużej kreatywności!

1
W 1997 roku pamiętam, jak opublikowałem artykuł na temat instalacji systemu Apple System 8.0 na komputerze Macintosh Performa ze 100 MB dyskiem twardym. Sieć jeszcze się nie przyjęła i została opublikowana w lokalnym biuletynie grupy użytkowników komputerów Mac, który dotyczył papieru, atramentu i amerykańskiego systemu pocztowego.

Sieć USPS FTW: D
Kheldar

GrandPerspective to darmowa alternatywa dla WhatSize.
chmullig

4

Ograniczenia Lion BootCamp są trochę zakopane dla moich upodobań. Jeśli uruchomisz Asystenta BootCamp i wydrukujesz Podręcznik instalacji - zawiera on wszystkie ograniczenia wymienione w połowie kroku 2, strona 5.

Krótko mówiąc, BootCamp nie będzie działał z żadnym dyskiem zewnętrznym - musi to być pierwszy dysk wewnętrzny podczas uruchamiania instalatora - więc możesz wcześniej usunąć inne, jeśli chcesz powiedzieć, że zainstaluj partycję BootCamp na trzecim dysku na komputerze Mac Pro .


1
Czy GRUB byłby w stanie rozwiązać ten problem (przechwycenie startu, przekierowanie na dysk zewnętrzny, jeśli zostanie znaleziony i ciche uruchomienie Mac OS X, jeśli nie jest), czy też jest to ściśle pobożne życzenie?
Kheldar

2
Nie mam doświadczenia z GRUB - to świetna odpowiedź na pytania. Dlaczego nie podzielić każdego pytania i zadać kilka. Masz pytanie „Time Machince współistniejące z dyskiem wirtualnym Windows” (ponieważ boot camp nie pozwala na to, o co pytasz) i „czy mogę obejść ograniczenia boot campu z GRUB-em lub jego odpowiednikiem”, gdy już nauczyłeś się przeszkoda została umieszczona w twoich początkowych planach.
bmike

Tak, chyba masz rację. Spróbuję jednak zasugerować Pszeniczną Williamsę, która wydaje się bardziej odporna na dłuższą metę, ale jesteś bardzo zainteresowany rozwiązywaniem tego ogromnego pytania w bardziej przystępnych: D
Kheldar

0

Wydajność będzie niska na dysku podłączonym przez USB, więc będziesz musiał albo zaktualizować wewnętrzny dysk SSD, albo sprężynę dla dysku Thunderbolt. Każda z opcji będzie kosztować 400 USD +.

Jeśli uruchomisz dysk SSD na prawie pełnych poziomach, prawdopodobnie zauważysz pewne spowolnienie, ponieważ dysk SSD będzie musiał wykonywać częstsze czyszczenie pamięci.

Czytałem, że Boot Camp chce 16 GB dla instalacji 32-bitowej i 20 GB dla instalacji 64-bitowej, ale moje ostatnie (i jedyne) doświadczenie polegało na tym, że nie pozwoli mi to zejść poniżej 20 GB.

Oprócz porad Wheat możesz przenosić biblioteki iPhoto i iTunes na dysk zewnętrzny. Pamiętaj też, że naprawdę potrzebujesz dwóch zewnętrznych dysków, ponieważ przechowywanie plików danych na dysku Time Machine oznacza, że ​​kopia zapasowa i oryginał znajdują się na tym samym dysku.

MBP z dyskiem twardym jest znacznie lepiej dopasowany do twoich celów. Zastanów się nad zmianą maszyn.


Właściwie zmniejszyłem system Windows tak bardzo, jak mogłem, i po pewnym czasie korzystania z zewnętrznego dysku twardego do przechowywania aplikacji, podjąłem skok i kupiłem większego MacBooka Air. Czasami nie ma innego wyjścia!
Kheldar

-1

Zamierzam zrobić to samo i mogłem znaleźć alternatywne rozwiązanie. Zamiast uruchamiać bootcamp zainstaluj vmware i uruchom Windows na zewnętrznym dysku twardym. Oto samouczek wideo

http://www.youtube.com/watch?v=sxAHtH-lyJM


Chociaż opublikowany link może odpowiedzieć na pytanie, najlepiej podsumować jego treść w odpowiedzi, a następnie podać link w celach informacyjnych. Z biegiem czasu linki znikają, pozostawiając nieistotną odpowiedź dla tych, którzy mogą natknąć się na twoją odpowiedź w przyszłości.
daviesgeek,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.