Folder ze znakiem zapytania na zakupionym komputerze Mac


0

Właśnie dostałem laptopa MacBooka Pro w połowie 2012 roku i głupio mi coś zrobiłem, teraz mam migający folder ze znakiem zapytania. Poprzedni właściciel powiedział, że przypadkowo usunęła oprogramowanie, gdy przenosiła swoje rzeczy na inny laptop.

Zadzwoniłem do AppleCare i zrobiłem te wszystkie rzeczy, aby spróbować je rozwiązać, ale wszystko, co wymyśliłem, to hasło, ale nie znam hasła. Czy to powszechna sprawa? Czy powinienem zabrać go do Apple Store?

Brak kontaktu ze sprzedawcą.

Odpowiedzi:


1

Folder ze znakiem zapytania zwykle oznacza „brak prawidłowego urządzenia do uruchomienia”.

Spróbuj uruchomić komputer w celu odzyskania (jeśli istnieje), naciskając jednocześnie klawisze Command + R podczas włączania komputera Mac. Powinieneś być w stanie go tam ponownie zainstalować.

Jeśli nadal się nie powiedzie, możesz spróbować odzyskać Internet z Mac OS X (cmd + opcja + r pozostaje wciśnięty podczas naciskania przycisku zasilania)

Jeśli nadal nie powiedzie się, poproś kogoś z działającym komputerem Mac ze sklepem App Store, aby dostarczył instalator Mac OS X El Capitan, wykonując czynności wymienione tutaj: https://support.apple.com/en-gb/HT201372

Upewnij się, że sam dysk USB jest instancją rozruchową (ponieważ w niektórych przypadkach jest blokowany przez projekt sprzętowy).

Gdy dysk rozruchowy USB jest podłączony, przytrzymaj tę opcję podczas włączania, aby uzyskać listę urządzeń rozruchowych do wyboru, a powinieneś być w stanie zobaczyć dysk do zainstalowania (jeśli nie ma, będzie to problem ze sprzętem następnie -> przejdź do sklepu Apple lub poproś kogoś o naprawę).

Po przejściu w tryb odzyskiwania, jeśli widzisz dysk do zainstalowania: możesz usunąć dysk jako Mac OS Extended (Journaled) (== HFS +) i zainstalować instancję za pomocą swojego Apple ID.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.