Dziwne problemy z Safari: pasek wyszukiwania i karty


18

Nagle Safari ma dziwne problemy:

  • Pasek wyszukiwania już nie szuka : mogę wpisywać adresy URL, ale sugestie nie są wyświetlane, a zapytania nie są wysyłane do Google (ani żadnej innej wyszukiwarki wybranej w preferencjach)

  • Jeśli otworzę nową kartę, karta nie zostanie wyświetlona: widzę starą w kolorze ciemnoszarym, nowa jest otwarta, ale nie jest widoczna na pasku kart. Pasek adresu pokazuje adresy URL nałożonych na siebie obu kart

Ponowne uruchomienie całej maszyny nic nie przyniosło.

Masz pomysł, co mogę spróbować rozwiązać problem? Korzystam z Safari 9.0.3 na El Capitan.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:4

Miałem ten sam problem od dziś rano, myślę, że może to być coś „źle funkcjonującego” lub źle przetworzone dane przychodzące z sugestii Google:

Pozbyłem się tego, przechodząc do: Safari -> Preferencje -> Szukaj

Tutaj wszystko było zaznaczone, odznaczyłem wszystko, a następnie ponownie zaznaczyłem „Uwzględnij tylko sugestie wyszukiwarek”, problem ustał.

Edycja: problem dotyczył sugestii Safari, nie Google, przepraszam, zaznaczając wszystko inne i działa, zaznaczając sugestie Safari i umiera.


1
Może związany z Apple, ale nie z Google. Mam takie samo zachowanie, nawet jeśli wybiorę inną wyszukiwarkę (np. Yahoo lub Bing)
Matteo

Wygląda na to, że w wielu miejscach dzisiaj zgłoszono błąd, np. Macrumors.com/2016/01/27/safari-crashing-how-to-fix - więc myślę, że powinno być nowe pytanie, ponieważ inny problem również zobacz apple.stackexchange.com / pytania / 225176 /…
user151019

0

Miałem dzisiaj ten sam problem w najnowszej wersji systemu macOS. Mimo zastosowania się do porady dotyczącej wybranego rozwiązania (fragment poniżej) problem nadal występował.

Usuń zaznaczenie Use Safari Suggestionsw Searchkarcie w preferencjach Safari.

To, co zadziałało, to zresetowanie pamięci NVRAM. Można to zrobić, naciskając i przytrzymując kombinację klawiszy ⌘ + ⌥ + P + R po zainicjowaniu sekwencji rozruchowej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.