Zamień CMD i Alt tylko na zewnętrznej klawiaturze


11

Na mojej zewnętrznej klawiaturze mechanicznej klawisz Super / Windows / CMD znajduje się między Ctrl a Alt, ale na klawiaturze Mac jest między Alt i Space.

Czy mogę zamienić CMD i Alt tylko na klawiaturze zewnętrznej?

Odpowiedzi:


18

W tej sekcji znajduje się sekcja poświęcona Preferencje systemoweKlawiatura :

Klawiatura

Otwórz klawisze modyfikujące… i przypisz je stąd:

Klawisze modyfikujące

Te ustawienia są specyficzne dla każdej podłączonej klawiatury zewnętrznej. Będą „trzymać się” między restartami, a także za każdym razem, gdy odłączysz zewnętrzną klawiaturę i ponownie ją włączysz.


1
Z jakiegoś powodu podczas mojej instalacji w systemie macOS Sierra nie ma w ogóle menu rozwijanego „Wybierz klawiaturę”. Ustawienia tam modyfikują tylko wbudowaną klawiaturę mojego MacBooka Pro.
Eric Majerus,

5

Wbudowane rozwiązanie macOS nie działało dla mnie, ponieważ nie ma opcji wyboru innej klawiatury.

W przypadku systemu macOS Sierra na Mojave (aktualna wersja w tej chwili) Karabiner-Elements robi dokładnie to. Możesz znaleźć stronę GitHub na https://github.com/tekezo/Karabiner-Elements .

Działa w tle. W preferencjach konfigurujesz urządzenie docelowe do modyfikacji i zapamiętuje ono ustawienia. Mam klawiaturę Bluetooth (Logitech G613), w której zamieniane są tylko CMD i ALT tej klawiatury. Używam tej klawiatury między komputerem PC a komputerem Mac.

Poniżej znajduje się przykład Karabiner-Elements v12. Nie pokazuje mojego G613, ponieważ nie jest teraz podłączony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Używam Karabinera do mojej zewnętrznej KB, myślę, że to jedyne dostępne narzędzie, ale Google jest twoim przyjacielem. Co do drugiego pytania - o ile wiem, tylko jeśli potrafisz wymyślić sposób na uruchomienie Karabinera, gdy zewnętrzna KB jest podłączona, ale nie inaczej. HTH.


Główny problem polega na tym, że chcę rozwiązania, które nie wymaga ode mnie zmiany konfiguracji za każdym razem, gdy podłączam zewnętrzną klawiaturę. Nie znalazłem rozwiązania w google, dlatego pytam tutaj.
macurie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.