Dlaczego OS X zakłóca odtwarzanie tego pliku MP3?


2

Oto plik MP3, który mam.

  • Mój iPhone odtwarza go bez żadnych problemów.
  • VLC na OS X odtwarza go bez żadnych problemów.
  • iTunes odtwarza go z irytującymi dźwiękami i przerwami, niektórymi błędami lub artefaktami, które są bardzo zauważalne na początku utworu.
  • Inne metody odtwarzania w systemie OS X, takie jak QuickTime Player lub Quick Look, mają niewielkie pomijanie / przerwy w odtwarzaniu, w tych samych miejscach, w których błąd iTunes brzmi.

MP3 ma częstotliwość próbkowania 32 kHz zamiast 44,1 kHz; czy to jest problem? Kiedy używam narzędzia do konwersji OS X, takiego jak XLD , małe przerwy występują w danych wyjściowych, bez względu na to, jaką konwersję wykonuję. Czy problem dotyczy MP3 lub OS X / Core Audio?

Dzieje się tak na wielu komputerach Mac z systemem OS X 10.11.3 i programem iTunes 12.3.2.35.


1
Nie jestem ekspertem od dźwięku, jednak na podstawie testów, które zrobiłem, mogłem powtórzyć problem wyrażony w różnych wersjach OS X i iTunes, dopóki nie zmieniłem częstotliwości próbkowania, przesyłając go strumieniowo do pliku o częstotliwości 44,1 kHz przy użyciu VLC, w którym to momencie grał bez problem wszędzie. FWIW patrząc na powiększony przebieg fali w Audacity i oryginalny plik nie widzę nic, co tłumaczy szum. Chociaż nie jest to wysoce naukowa analiza w jakikolwiek sposób, jednak wygląda na to, że natywne metody gry w OS X, w tym afplay, iTunes, itp. Nie lubią częstotliwości próbkowania 32 kHz.
user3439894
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.