OS X El Capitan ciągle zmienia funkcję automatycznego ukrywania Docka


11

Do niedawna nie miałem problemu z Dockiem. Zawsze zostawiam to widoczne i nie mam włączonej funkcji automatycznego ukrywania. Teraz za każdym razem, gdy zmieniam program z Chrome na Skype lub Terminal na Preferencje systemowe, Dock ukrywa się, mimo że nigdy nie zmieniłem ustawienia, aby włączyć.

Do tej pory próbowałem to naprawić, klikając prawym przyciskiem myszy separator Docka i klikając polecenie Wyłącz ukrywanie, ale po przełączeniu programów zmieni się z powrotem na Włącz ukrywanie. Przeszedłem również do Preferencji systemowych i wybrałem „Automatycznie ukryj i pokaż Dock”. Zabiłem też dok, aby go ponownie uruchomić, co zostało tutaj zasugerowane .

Myślę, że zabrakło mi opcji, aby to naprawić. Nie jestem nawet pewien, dlaczego i jak to się zaczęło.


5
Czy przypadkowo używasz Command + Option + D w jakimkolwiek celu? Jest to standardowy skrót Findera do włączania i wyłączania automatycznego ukrywania.
EDP

1
Nie wiem, że używam tylko skrótów do chrome. Nie dostaję tego, że po prostu zmieniam wartość, jak tylko zmieniam program
silverlight513

Odpowiedzi:


9

Jak zauważył EDP, Command + Option + D robi to. Aplikacja Spectacle ma w pobliżu skróty (na przykład + F) i od czasu do czasu stukam „D”. Nawet jeśli nie stukniesz przypadkowo skrótu, Command + Opcja + D to świetny sposób na przełączenie ustawienia z powrotem, gdy się nie powiedzie.

Fajna sztuczka: otwórz [Ustawienia> Dock] i naciśnij kilka razy [Command + Opcja + D].


1

Zauważyłem, że jedna z moich Przestrzeni powoduje, że Dock automatycznie się ukrywa, i uniemożliwia takie rzeczy, jak przełączanie aplikacji i przesuwanie między spacjami, aby przestały działać. Inne przestrzenie nie spowodowały tego samego. Po zamknięciu obrażającej Przestrzeni problem zniknął.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.