Jak sprawdzić status VT-x na MacBooku Pro


22

Muszę włączyć VT-x na moim MacBooku Pro, ale nie wiem, czy jest włączony, czy nie. Czy istnieją polecenia do sprawdzania stanu, włączania lub wyłączania VT-x?

Oto specyfikacje mojego urządzenia:

MacBook Pro (Retina, 13-calowy, początek 2015 r.)

System operacyjny : OS X El Capitan 10.11.2
CPU : 2,7 GHz Intel Core i5
RAM : 8 GB 1867 MHz DDR3

Odpowiedzi:


22

Według procesora Intel® Core ™ i5-5257U obsługuje technologię Intel Virtualization Technology (VT-x).

Możesz również z Terminala użyć następującego polecenia:

sysctl -a | grep machdep.cpu.features

Jeśli widzisz VMX na wyjściu, oznacza to, że procesor obsługuje funkcję Intel VT-x.

Jeśli nie chcesz czytać danych wyjściowych funkcji procesora i po prostu sprawdzić, czy jest tam VMX, użyj: sysctl -a | grep -o VMX

Z komputerów Mac z procesorem Intel: Korzystanie z technologii wirtualizacji VT-x :

Technologia Intel VT-x jest włączona na komputerach Mac z procesorami Intel. Upewnij się, że na komputerze Mac z procesorem Intel zainstalowano wszystkie dostępne aktualizacje EFI; także zaktualizuj oprogramowanie do wirtualizacji innych firm.

Dlatego nie ma powodu, aby sprawdzać status.

Jeśli chodzi o włączanie / wyłączanie, nie ma do tego bezpośredniego interfejsu użytkownika. Ponieważ jest on domyślnie włączony, jedynym sposobem, aby go wyłączyć, jest zhakowanie oprogramowania układowego EFI. Nie polecam tego robić!


Ten link wskazuje, że możliwe jest wyłączenie wirtualizacji: support.apple.com/en-us/HT203296
zundi 07.04.17

2
Widzę VMX w moich /dev/kvm is not found
wynikach

@zundi, połączony dokument Apple został zmodyfikowany po napisaniu tej odpowiedzi i jest jednym z powodów, dla których cytowanie odpowiednich części powinno zostać zawarte w odpowiedzi. Podczas gdy najnowsza wersja dokumentu jest sprzeczna z tym, co kiedyś powiedział, myślę, że znaczenie ma tutaj najnowszy system w tym dokumencie Xserve (początek 2009 r.), A 7 lat później, kiedy ta odpowiedź została napisana, obecni Macs nie mieli problemu i w szczególności ten wymieniony w OP, MacBook Pro (Retina, 13-calowy, początek 2015 r.). Dokument zawiera teraz czerwony tekst „Ten artykuł został zarchiwizowany i nie jest już aktualizowany przez Apple”.
user3439894

@IgorGanapolsky, nie widzę związku pomiędzy „Android Studio mówi, że /dev/kvmnie znaleziono” a tym, czy VT-x jest włączony. To powiedziawszy, nie znając modelu i procesora, mogę tylko powiedzieć, że problem leży w Android Studio.
user3439894
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.