Czy potrzebuję ochraniacza ekranu do mojego nowego smartfona z ekranem dotykowym?


15

Na moim starym hantle nigdy tak naprawdę nie martwiłem się o ekran, ale mój nowy iPhone 4 ma całkiem wspaniały ekran, którego z pewnością nigdy nie chciałbym skrzywdzić. Zastanawiałem się więc, ile osób korzysta z ochrony ekranu i jakie są twoje doświadczenia.

Konkretnie:

 • Czy używasz ochraniacza ekranu do swojego smartfona?
 • Czy zakłócają wrażliwość na dotyk ekranu dotykowego?
 • Czy wszystkie zabezpieczenia ekranu są takie same? Czy są „dobre” i „złe”?
 • Czy są bardziej odporne na odciski palców niż szkło?
 • Czy stają się ponure / brudne / pochmurne?
 • Czy są trudniejsze do czyszczenia niż szkło, czy po prostu go wymieniasz?
 • Jak często trzeba go wymieniać?
 • Czy ze szkłem z tyłu mojego iPhone'a4 potrzebuję go również z tyłu? Czy to po prostu głupie?

Najważniejsze pytanie to:

 • Czy naprawdę chronią ekran w jakikolwiek znaczący sposób? A może sprawiają, że czujesz się lepiej?

Odpowiedzi:


15
 • Nie, nienawidzę screenprotektorów
 • Większość z nich naprawdę nie
 • Z pewnością są złe, które trudno nakładać lub odklejać, miałem nawet taki, który zamazywałby ekran
 • Tylko te, które rozmywają ekran ;-) Mają lekko matowe wykończenie, więc odciski palców nie będą tak oczywiste
 • Tak, tak i tak.
 • Proponuję po prostu je wymienić, nie są one tak drogie
 • Wierzę, że to wszystko jest głupie ...

Sprawiają, że czujesz się lepiej. Szkło w nowym iPhonie jest niezwykle trudne do zarysowania, a nawet starsze w ogóle prawie nie zarysowują. Sugeruję, abyście przestali dbać o małe zadrapania, urządzenie powinno być używane . Prawie tego nie zauważysz, jeśli pojawią się nawet małe zadrapania.

Jeśli chcesz go chronić, naprawdę musisz się martwić, że po zrzuceniu go łamie się, spróbuj zamiast tego ochronnego etui. :-)


+1 za „sprawiają, że czujesz się lepiej”. PRAWDZIWE! Od dwóch lat mam „InvisibleShield” (iPhone) na telefonie iPhone 3G, a teraz uaktualniłem go do iPhone'a 4. Moja żona korzysta teraz z 3G - który wciąż jest całkowicie odporny na zadrapania - na co nie ma ona znaczenia. Jak to nam pomogło?
Torben Gundtofte-Bruun

Chciałbym dodać od 2 lat w przyszłości dla wszystkich przyszłych ludzi, którzy będą to czytać. Miałem iPhone'a 4 z ochraniaczem przez półtora roku, stał się bardzo brudny, więc go wymieniłem, onw doprowadził do innego i teraz chodzę nago. W ciągu sześciu miesięcy, kiedy chodziłem nago, mój Gorilla Glass iPhone 4 został porysowany jak diabli i szukam nowego ekranu.
Ziv,

4

Obawiam się, że będę musiał się nie zgadzać z sebastiaanem w prawie wszystkich punktach, tylko po to, żeby uzupełnić spektrum :)

 • Tak, prawie zawsze miałem ochraniacz ekranu w swoim smartfonie.
 • Czasami ochraniacz ekranu zakłóca działanie ekranu dotykowego. Zależy od jakości ekranu dotykowego i osłony ekranu, ale w większości przypadków można zauważyć niewielką zmianę w czasie reakcji. Czy wszystkie zabezpieczenia ekranu są takie same? Czy są „dobre” i „złe”?
 • Bardzo tak Niektóre są po prostu przezroczystymi naklejkami, inne (jak moje ulubione Niewidzialna Tarcza ) są tym samym materiałem, którego użyto, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu do łopat helikoptera)
 • Czasami. Jest to zgodne z jakością zabezpieczenia ekranu. Ale w większości przypadków rozmazywanie odcisków palców będzie mniejsze.
 • Mogą się zabrudzić, jeśli są niskiej jakości lub nie są starannie stosowane. Zwykle kłaczki lub brud dostają się na krawędzie i zaczynają się zrywać. To, jak dobrze to działa, zależy od ochraniacza ekranu i powierzchni, na którą go zastosujesz. Ale jeśli tylko zasłaniasz ekran, wszystko powinno być w porządku.
 • Zwykle wystarczy, że wycierając go o spodnie, pozbędę się większości codziennych zabrudzeń. Dużą zaletą jest to, że jeśli utkniesz na nim, możesz go zdrapać, nie martwiąc się o ekran!
 • Miałem pełną ochronę ciała na trasie Blackberry przez prawie rok, zanim zaczęła się odklejać, a tak naprawdę zaczęła odpadać tylko na zakrzywionych powierzchniach. Ściągnąłem dużo ochraniacza ciała, ale zostawiłem ochraniacz ekranu włączony i nadal jest silny.
 • Niewidoczną tarczę (przysięgam, że dla nich nie pracuję) można kupić jako pełny zestaw body, biorąc pod uwagę kształt i materiał iPhone'a4. Powiedziałbym, że nie jest głupi. Chcesz zabezpieczyć telefon, aby wyglądał ładnie, a następnie potraktuj przód jak tył, ponieważ są one zasadniczo takie same.

1

Nie użyłem jednego dla mojego iPhone'a, ponieważ ekran jest szklany i trudny do zarysowania.

Używam jednego do Nexusa One, ponieważ ekran jest plastikowy i prawdopodobnie łatwo go zarysować. Od czasu włączenia ochraniacza ekranu przestałem używać etui. Używam Invisible Shield, który Alex lubi.


1

Powiedziałbym, że nie, nie potrzebujesz ochraniacza ekranu w telefonie. Nigdy nie korzystałem z iPhone'a, Palm Treo, Nintendo DS itp.

Potem moja żona upuściła iPhone'a i ekran pękł. Damy jej teraz ochraniacz ekranu , żeby mogła nadal korzystać z telefonu, nie martwiąc się, że go zadrapie.


1

Widzę, że zaznaczyłeś jako zaakceptowaną odpowiedź. Istnieje jednak inny dowód na to, że ochraniacze ekranu mają obecnie więcej niezbędnych funkcji niż szkło Corning Gorilla Glass, które dobrze chroni przed zarysowaniami. Podczas kilku badań odkryłem kilka przydatnych korzyści, dlaczego ludzie wolą ochraniacze ekranu w następujący sposób:

 • Zapobiega silnym zadrapaniom
 • Łatwiejsze czyszczenie odcisków palców
 • Jest odporny na pęknięcie ekranu na skutek uderzenia

Nie zawsze technologia szkła jest zawsze odporna na zarysowania. Kiedy mówi się „odporny na zarysowania”, oznacza to brak zadrapań określoną liczbę razy. Podobnie jak inne zwykłe okulary, pęka jak kruche szkło, gdy spada. Możesz sprawdzić post na blogu Upgrade Your Life o użytecznej prawdzie na temat ochraniaczy ekranu, w tym niektóre filmy i opisy, i dowiedzieć się, co naprawdę mam na myśli.


1

Szkło jest dość odporne na zarysowania. Tak, trochę chronią ekran. Lubię moje urządzenie, tak jak je zaprojektowało. Więc nie chcę dodawać warstw i bult do ekranu. Mój jedyny kompromis polega na tym, że zawsze używam osłony „zderzaka”. Szkło z przodu iz tyłu telefonu iPhone jest twarde, ale ostatecznie za dwa lata, gdy normalnie używasz telefonu, w końcu go upuścisz. Pęknięte szkło zwykle idzie w parze z funkcjonującym inaczej urządzeniem, ale zdecydowanie nie jest przyjemne.

Odkryłem również, że niektóre osłony, które mają chronić telefon, w końcu dostają kurz między obudową a urządzeniem. Zrób to, a urządzenie będzie wyglądało gorzej niż niezabezpieczony OEN.

Jeśli jesteś bardzo zdyscyplinowany i ostrożny ... idź nago Jeśli lubisz mnie, to jesteś niezdarny (przez okres dwóch lat) ... uzyskaj trochę ochrony krawędzi.


0

Jeśli czujesz się ciepło, wiedząc, że Twój telefon jest miętowy pod porysowaną ochroną przed zarysowaniem, zdobądź obudowę i / lub ochraniacz ekranu. W przeciwnym razie nie przejmuj się.

Od samego początku korzystałem z Zagg InvisibleShield na telefonie iPhone 3G. Wynik: telefon jest bez zarysowań, ale tarcza wymaga regularnej wymiany. Może to być przydatne, gdybym kiedykolwiek sprzedał telefon, ale przekazanie telefonu rodzinie nie stanowi wartości dodanej.

Wyjątek: stare urządzenia z ekranami dotykowymi delikatnych tworzyw sztucznych: to dobry pomysł, aby użyć ochraniacz ekranu tutaj tylko dlatego, że rysik będzie zarysować ekran sztucznego. W tym przypadku dobrym pomysłem jest wymiana osłony ekranu co roku. Ale dzisiejsze urządzenia mają znacznie trudniejsze ekrany, a kto jest właścicielem i używa urządzenia przez ponad dwa lata? (Robię to osobiście, ale większość ludzi zbyt często wymienia swoje rzeczy, aby dbać o krótkotrwałe zużycie).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.