Jak zapisać karty w iTerm 2, aby przywracały je przy następnym uruchomieniu aplikacji?


141

Czy mogę zapisać zakładki przy wyjściu w moim iTerm 2, aby nie musiałem ponownie otwierać tych samych katalogów po ponownym uruchomieniu?

Tak jak na przykład Chrome.

Nie mogłem znaleźć takiej opcji w ustawieniach. Może „Aranżacje” są tym, czego chcę, ale wydaje się, że wymaga ode mnie jawnego zapisywania kart.


iTerm 2 otworzy zapisane ustawienia aranżacji okien, jeśli są potrzebne i nie lubią iTerm ani Terminal.app na Lionie. Działa również na systemie Snow Leopard.
bmike

ouch, nie miałem pojęcia, że ​​iTerm 2 jest czymś innym niż iTerm. Użyłem iTerm 2. Czy można zapisać ustawienie okna przy wyjściu? Nie mogłem się dowiedzieć, jak
valya

1
Musisz wyraźnie zapisać ustawienia z mojej krótkiej lektury FAQ - zobaczymy, czy ktoś tutaj wie na pewno, że pytanie jest ostre jak brzytwa :-) Ładne zmiany.
bmike

1
iTerm2 nie obsługuje ponownego otwierania katalogów. Tego biletu można użyć do śledzenia wdrożenia: code.google.com/p/iterm2/issues/detail?id=2775
Jörn Zaefferer

To koszmar, ale naprawdę przydatny po skonfigurowaniu. Udokumentowałem cały proces w poście na blogu, który jest zbyt długi, aby opublikować go na StackOverflow.
Andy Ray,

Odpowiedzi:


128

Możesz zapisać i przywrócić układ okna za pomocą ⇧ ⌘ Si ⇧ ⌘ Ropcji pod ekranem okna w iTerm2

Możesz uruchomić domyślną opcję aranżacji, którą chcesz włączyć, w Preferencjach -> Ogólne -> Uruchamianie -> Otwórz domyślny układ okien .

Możesz dodawać ustalenia ⇧ ⌘ Si zarządzać nimi w Preferencjach -> karta Uzgodnienia .

Opcje okna iTerm


2
jeden szczegół, który był dla mnie tutaj ważny: najpierw ustaw okna tak, jak chcesz, a następnie naciśnij ⇧⌘s i zapisz jako „Domyślne” (bez cudzysłowów, wielkie litery). dokładna pisownia jest również wyświetlana w podmenu Okno> Przywróć układ okna. każda inna pisownia zachowa układ w porządku, ale nie przywróci go po ponownym uruchomieniu iTerm.
przepływ

14
To nie odpowiada na pierwotne pytanie: „Czy mogę zapisać zakładki przy wyjściu w moim iTerm 2, więc nie muszę ponownie otwierać tych samych katalogów po ponownym uruchomieniu?”
Jeremy

@JeremyLee Rzeczywiście. Aby osiągnąć ten cel, trzeba będzie połączyć aranżację okien z ustawieniem profilu, jak wspomniano poniżej przez Roba.
Xji

Wygląda na to, że nie robi to, co robi Chrome. Chrome ponownie otwiera karty, które były otwarte podczas ostatniego zamykania. Wygląda to bardziej jak coś, co Internet Explorer robił przed wiekami, w którym można powiedzieć, co powinno się otwierać przy każdym uruchomieniu, niezależnie od tego, co było otwarte ostatnio.
Daniel C. Sobral

@flow Możesz także przejść do zakładki aranżacji w preferencjach, wybrać daną aranżację i kliknąć „ustaw domyślne” w lewej dolnej części ekranu
Adam Tolley,

20

Wypróbuj iTermocil

iTermocil umożliwia konfigurowanie wstępnie skonfigurowanych układów okien i paneli w iTerm2, z których każdy jest otwarty w określonym katalogu i wykonuje określone polecenia.


Czy może także zachować zakładki i działające katalogi różnych zakładek (zgodnie z pytaniem w pytaniu)?
nohillside

@patrix tak, musi być ustawiony w ymlpliku, jednak nie przywraca to zakładek po ponownym uruchomieniu iTerm
forloop

Właśnie tego potrzebowałem!
dhempler

10

Oto co robię z systemem OSX 10.10.4:

Zainstaluj iTerm co noc (najnowsza wersja). Napar jest najłatwiejszy:

brew tap caskroom/versions && brew cask install iterm2-nightly

Możesz uruchomić to równolegle z innymi wersjami; Używam Spotlight i sprawdzam wersje, aby zobaczyć, którą otwieram. Domyślnie zostanie ustawione włączenie przywracania sesji, które przywróci karty i katalogi. Konieczne może być jednak dostosowanie preferencji systemowych Apple w Preferencjach systemowych> Ogólne, gdzie Zamknij okna po zamknięciu aplikacji. Zobacz ten problem z Gitlab, aby uzyskać zrzut ekranu, jeśli Cię to dezorientuje .


Jest to nowa funkcja w co najmniej iTerm 2.9.20150626 beta. Gdzie indziej mylnie określają to jako część wersji beta 3 iTerm2. W każdym razie automatyczna sesja przywraca skały!
Bluu,

Jakkolwiek nowa jest ta odpowiedź, wydaje się, że obecnie nie ma iterm2-nocnej beczki Homebrew.
David Resnick

1
Dzięki David - zaktualizowałem go, aby odwoływał się do github.com/caskroom/homebrew-versions
Ben Creasy

7
  1. W iTerm przejdź do Preferencje -> Ogólne i w obszarze Zestaw startowy Użyj ustawienia przywracania okna systemowego . wprowadź opis zdjęcia tutaj

  2. Przejdź do Preferencji systemowych macOS -> Ogólne i upewnij się, że opcja Zamknij okna po zamknięciu aplikacji nie jest zaznaczona . wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Jeśli ktoś taki jak ja ma problem z włączeniem „Przywracania sesji” w iTerm 2.9 beta (lub jak to nazywają iTerm3 beta), wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz preferencje
  2. Karta Ogólne
  3. Uruchomienie
  4. Zmień na „Użyj ustawień przywracania okna systemu”. Uruchom ponownie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Prawdopodobnie dla maniaków technologii oczywiste jest, że należy wybrać tę opcję, aby ta funkcja działała, ale dla mnie tak nie było i nigdy nie widziałem tego wspomnianego nigdzie.3

Wchodzisz dość późno, ale najpierw powinieneś utworzyć kilka profili, a następnie użyć Command- Option/ Alt- Shift H( Hsłuży do podziału poziomego; lub zamienić Vdo podziału pionowego). Wyświetli się lista twoich profili, a następnie możesz dodać je do swojego podziału. Po zbudowaniu zestawu, który lubisz tak jak Sairam powyżej.

Oto vid wyjaśniający: Profile iterm2 i aranżacje okien .


3

Nadal nie jest to dokładnie to, czego chcesz, ale ponieważ możesz sprawdzić $ITERM_SESSION_IDzmienną środowiskową, aby zobaczyć, w którym panelu jesteś, łącząc to z zapisanym układem okien, możesz mieć każdy z paneli, aby zaczął z inną ścieżką początkową lub po prostu czymkolwiek chcesz uruchomić domyślnie.

Na przykład mój zapisany układ okien to dwie zakładki z dwoma panelami w pierwszej zakładce. Będę miał $ITERM_SESSION_ID=w0t0p0dla pierwszego panelu w pierwszej karcie, $ITERM_SESSION_ID=w0t0p1dla drugiego panelu i $ITERM_SESSION_ID=w0t1p0dla pojedynczego panelu w drugiej karcie. „w” oznacza okno, „t” oznacza kartę, a „p” oznacza panel. Sprawdzam te zmienne w moim .zshrci uruchamiam Vima odpowiednio w w0t0p0, iPython w w0t1p0.


3

W iTerm2 2.1.4 istnieje ustawienie pod Profiles: Reuse previous session's directory. Być może był tam we wcześniejszych wersjach, ale nie szukałem.

Zobacz zrzut ekranu:

Zrzut ekranu


2

Nie, na dzień dzisiejszy nie mogłem znaleźć sposobu na ustawienie układu / zakładek ze ścieżkami i odzyskanie go (jak na przykład Sublime Text) w iTerm (2.9).

Osobiście jestem zdumiony tym, że w tak dojrzałym projekcie wciąż brakuje podstawowej funkcji (na przykład o wiele bardziej istotnej niż na przykład kolory zakładek).


1

Wyłączenie System Preferences -> General -> "Close windows when quitting an app"pola wyboru wykonało dla mnie pracę.


-1

Znalazłem rozwiązanie na oficjalnej stronie iTerm2, sprawdź tutaj https://www.iterm2.com/documentation-restoration.html .

Po ustawieniu iTerm2 przywraca ostatnią sesję tak jak Chrome. Jednak proces (np. Npm start) nie może zostać przywrócony.

Działa doskonale w wersji iTerm2 3.0.14 i macOS Sierra 10.12.6 (16G29). Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.