Jak utrzymać połączenie VPN przy życiu na iPhonie?


21

Łączę się z wieloma hotspotami Wi-Fi za pomocą mojego iPhone'a i uwielbiam, że mam opcję VPN.

Jedną rzeczą, która mi się nie podoba, jest to, że odłącza się od VPN, jeśli ekran kiedykolwiek zgaśnie.

Jak mogę utrzymać połączenie VPN, aby nie mieć przypadkowych e-maili ani innych danych na otwartych atakach typu man-in-the-middle?


1
Sposób, w jaki działa IOS, nie sądzę, że możesz to zrobić, chyba że wyłączysz czas czuwania / automatyczne blokowanie timera.
wilhil

Odpowiedzi:


6

Według tego wątku jest to standard dla większości użytkowników. Ale jest rozwiązanie Jailbreak z zewnętrzną aplikacją o nazwie Bezsenność

Insomnia to natywna aplikacja na iPhone'a, która po włączeniu zapobiega uśpieniu iPhone'a, zastępując w ten sposób jego domyślne zachowanie. Dzięki temu aplikacje działające w tle mogą nadal działać, a WiFi działa długo po wyłączeniu ekranu.

(Domyślne zachowanie iPhone'a to spanie 30 sekund po zgaszeniu ekranu, gdy nie jest zadokowany i nie ładuje się).

Minusem tego jest to, że procesor itp. Nadal działa, więc bateria szybko się rozładuje.

Istnieje również Tweak for Cisco VPN z SBSetting z Jailbreak że praca może za brak oprogramowania Cisco (jak wbudowany VPN), ale jak nie to przetestowane trudno powiedzieć :-) Może okazać się, że na blogu wspomina o wbudowanej sieci VPN, ale nie mogę jej zweryfikować samodzielnie. Nie jest jasne, czy wspomina o aplikacji Cisco, czy o wbudowanej sieci VPN (i po prostu nazywa ją Cisco VPN).


1
:( ok. Nie chcę jednak jailbreaka, więc zgaduję, że nie ma rzeczywistego rozwiązania
Kanadyjczyk Luke REINSTATE MONICA

Oto fragment kodu, aby zatrzymać bezczynny licznik czasu. „[application setIdleTimerDisabled: YES];”. Spróbuj, jeśli to działa.
Durai Amuthan. H

Ulepszenie nie zostało zaktualizowane i nie działa.
ian5v,

4

„VPN na żądanie” działa tylko z jednym protokołem VPN - IKEv2.

„VPN na żądanie” to jedyna opcja, aby utrzymać VPN „zawsze włączony” na iOS.

Twoi dostawcy VPN powinni oferować IKEv2, a jeśli oferują coś innego, jak OpenVPN - nie dostaniesz tej opcji „zawsze włączone”.

Ponadto IKEv2 jest jedynym protokołem, który płynnie kontynuuje działanie po przełączeniu z sieci komórkowej na Wi-Fi. Inne protokoły VPN przerywają połączenie VPN lub w nieskończoność spróbują ponownie połączyć się ze starą siecią, pozostawiając cię bez internetu.


czy możesz zasugerować dowolny serwer VPN typu open source, który obsługuje protokół IKEv2?
Arun Xavier

Serwery VPN, które obsługują protokół IKEv2 <- Tak
LH16

1

Właśnie zarejestrowałem się w usłudze VPN w tym tygodniu i mam ten sam problem. Używam go do korzystania z serwisów Netflix i Pandora spoza kraju. Bawiłem się, aby sprawdzić, czy mogę uzyskać połączenie VPN, aby pozostać w kontakcie. Do tej pory znalazłem rozwiązanie, które działa już od około godziny.

Mam iPhone'a 4 z jailbreakiem i zainstalowałem Backgrounderze sklepu Cydia, który utrzymuje programy uruchomione nawet po zamknięciu lub przy wyłączonym ekranie.

Po zainstalowaniu tego zainstalowałem Pandora ze sklepu App Store, a po uruchomieniu przytrzymałem Homeprzycisk, aby go w tle.

Jak dotąd wydaje się, że działa, ponieważ Pandora korzysta z mojego połączenia, a jeśli utrzymam je w tle, zapobiegnie rozłączeniu VPN.

Używam go tylko od kilku godzin, więc nie jestem pewien, jak dobre będzie trwałe rozwiązanie.


Byłoby wspaniale, gdybyś dokonał edycji, aby powiedzieć nam, czy to działa dobrze, czy nie.
Dan

1

Jedno obejście: na urządzeniu z uszkodzonym więzieniem użyj Aktywatora, aby połączyć „Zablokuj urządzenie” lub „Odblokuj urządzenie” z „Przełącz VPN”. Za każdym razem, gdy go odblokuję, ponownie łączy się z moją siecią VPN :), więc teraz jestem szczęśliwy


To naprawdę działa całkiem dobrze.
ian5v

Ale czy pozostanie podłączony, gdy ekran jest wyłączony?
Kanadyjczyk Luke REINSTATE MONICA

@CanadianLuke Nope. To szaleństwo.
ian5v,

0

Aby uzyskać stałą sieć VPN, musisz użyć „trybu nadzorowanego” na telefonie iPhone. Bardzo nieprzyjemne, ponieważ wymaga MAC, aby wykonać kopię zapasową iPhone'a (konfiguracja całkowicie go wyczyści). Poszukaj „trybu nadzorowanego” na stronach pomocy Apple. Zasadniczo jest to model korporacyjny, w którym kontrolujesz niektóre ustawienia z komputera.


1
Ta odpowiedź byłaby o wiele bardziej pomocna, jeśli dodasz niezbędne informacje (i linki) do swojego postu, aby ludzie nie musieli powtarzać wyszukiwania, które już zrobiłeś.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.