Czy mogę zaufać wsparciu Apple i udostępnić moje hasło?


56

Mam problem z kopią zapasową iCloud na moim iPhonie. Po kilku telefonach do rosyjskiego działu wsparcia Apple sugerują mi tymczasową zmianę hasła AppleID na hasło testowe zaproponowane przez specjalistę ds. Pomocy technicznej, aby sprawdzić, co dzieje się z moim kontem. Mówią też, że uzyskują dostęp do wszystkich moich danych przechowywanych w telefonie: wiadomości, zdjęcia, dane aplikacji itp. I powinienem się zgodzić z tymi warunkami.

Oczywiście mówią, że zazwyczaj inżynierowie nie czytają / nie oglądają danych użytkowników, ale myślę, że dziwne jest udzielanie dostępu do moich danych.

Czy mam im ufać i udostępniać moje ładne zdjęcia, aplikacje bankowe i osobiste czaty? Jestem prawie pewien, że rozmawiałem z oficjalną obsługą Apple, a nie z oszustami.


50
Najprawdopodobniej NIE rozmawiałeś z oficjalnym wsparciem, a jeśli tak, to należy je zgłosić.
StrongBad

3
Masz oszustwo. Skontaktowałem się z oficjalną obsługą Apple i mogą uzyskać dostęp do konta za pomocą identyfikatora Apple ID i powiązanej nazwy.
3871968

5
Interesujące byłoby wiedzieć, jak skontaktowano się z tym działem wsparcia. Gdzie znalazłeś informacje kontaktowe?
Josh Caswell

3
Jestem pewien, że to było oficjalne wsparcie Apple. Otrzymuję numer ze strony wsparcia Apple.com
Oleg Bizin

5
Widzę, że rutynowo proszono mnie o podanie konta z hasłem, kiedy upuściłem pudełka w barze Genius w USA, a nawet kazałem im zapytać raz, kiedy nie trzymają pudełka (więc oni debugował, zamówił tablicę logiczną i następnie poprosił mnie o login i hasło. Przypuszczalnie było to do testowania, jeśli później go upuściłem, ale wow. Dziwaczny). To powiedziawszy, nie powinno być wymagane, a powinieneś zawsze czuć się swobodnie, odmawiając. W najgorszym razie będziesz musiał wpisać to w sobie, gdy będą oglądać wspólny ekran (lub dosłowne ramię).
ruffin

Odpowiedzi:


93

Jednym słowem NIE. Nikt renomowany NIGDY nie poprosi o Twoje hasło, EVER. Właściwe wsparcie ma narzędzia i takie, które umożliwiają im dostęp do tego, czego potrzebują. Jeśli rzeczywiście muszą się zalogować (co oczywiście mogą i tak zrobić tylko z innego urządzenia, ograniczając jakąkolwiek użyteczność, jaką może mieć), to z pewnością nie ma potrzeby, aby to zrobić, za co nie mogą po prostu poprosić o replikację dla nich bez przekazywania poświadczeń. Czuję szczura.


8
Czy Apple nie może poprosić o utworzenie numeru PIN pomocy technicznej, logując się na stronie Apple ID?
iProgram

1
Czuję troll, to pytanie jest tak absurdalnie absurdalnie naiwne, że trudno mi uwierzyć, że jest autentyczne. w zasadzie twoja odpowiedź jest poprawna.
n00b

2
@ n00b 4 lata obsługi klienta mówi mi inaczej. Powinieneś przeczytać kilka historii pomocy technicznej, aby dowiedzieć się, jak ... uh, interesujące są prośby klientów.
Nelson

Jeśli udasz się do sklepu Hk Apple Store, zawsze pytają o usługę. Zawsze mówię, że chcesz go sformatować, jeśli potrzebujesz, ponieważ mam kopię zapasową, ale nie mogę podać hasła.
KD.

1
Nie jestem trollem. Jestem dobry w IT, ponadto jestem programistą iOS :) Oczywiście jestem zaskoczony, gdy taka korporacja jak Apple prosi mnie o podanie moich danych osobowych / zmianę hasła. To jest dziwne. Dlatego zadaję to pytanie. Może jest jakieś nieporozumienie ze wsparciem Apple i mną, ale oni naprawdę powiedzieli mi, żebym zalogował się do mojego Apple ID i zmieniłem hasło na tymczasowe, aby włączyć tryb rozwiązywania problemów lub coś w tym stylu.
Oleg Bizin

28

Pracowałem dla Apple, zarówno iPhone'a, jak i Maca, zarówno pierwszego, jak i drugiego poziomu („Senior Advisor” dla świata zewnętrznego).

Nie znając wszystkich szczegółów, oto moja reakcja:

  1. Operacje wsparcia, które Apple prowadzi w innych krajach niż Stany Zjednoczone, rzadko mają różne procedury wsparcia, ale to brzmi zbyt daleko. Należy pamiętać, że niektóre centra wsparcia Apple są w rzeczywistości zewnętrznymi centrami telefonicznymi na umowę, pracowałem również w jednym z nich, nie są tak godni zaufania jak pracownicy Apple. Nie uogólniać, ale mają mniej do stracenia i złe warunki pracy.

  2. Jako osoba wspierająca pierwszego poziomu, nigdy nie znaliśmy haseł klientów i byłem sfrustrowany, gdy ludzie powiedzieli mi swoje hasła, zatrzymałbym ich w połowie i powiedziałem im, że nie chcę wiedzieć.

  3. Istnieje pewien proces, jeśli zgłębisz problem ze starszym doradcą, gdzie utworzysz dla Ciebie konto testowe. Słowo kluczowe, ustawią je dla ciebie, nigdy nie powinny prosić o samodzielne utworzenie konta lub poprosić o hasło do konta.

Teraz, jeśli masz do czynienia z prawdziwym Starszym Doradcą w Apple, są powinien podaj swoje dane kontaktowe i zmiany, na których działają, więc teoretycznie powinieneś to sprawdzić.

To powiedziawszy, jeśli poprosili Cię o zmianę hasła na Twoim koncie, była to weryfikowalna próba włamania.

Jako nowicjusz nie mogę komentować innych odpowiedzi, ale w odpowiedzi na jeden komentarz każdy może wygenerować kod PIN pomocy technicznej podczas logowania appleid.apple.com i nienawidzę nowego interfejsu.


1
„Gdyby istniało, Rosjanie dzwonili”. Teraz spójrz na nazwę użytkownika.
pipe

1
Ooh dobry punkt haha ​​Skasuję tę część dzięki
JimLohse

1
Wielka pierwsza odpowiedź - Witamy w Ask Different!
Tetsujin

22

Zajmowałem się głęboko zakorzenionymi problemami na moim koncie iCloud i zostałem poproszony przez Senior Advisors (w USA) o pozwolenie na umieszczenie mojego konta w trybie rozwiązywania problemów, co wymaga podania tymczasowego hasła, aby mogli wejdź na swoje konto i zobacz, co się z nim dzieje.

Rozmawiając z kilkoma starszymi doradcami w ciągu kilku tygodni, że moje konto było w trybie rozwiązywania problemów, wszyscy wiedzieli, o czym mówię, w tym Biuro ds. Relacji Korporacyjnych. To zdecydowanie nie jest oszustwo, chociaż masz rację, podejrzewając. Jest to krok, który powinieneś zaakceptować tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo udzielając Apple Support pełnego dostępu do swojego konta iCloud. Zwykle jest to ostateczny sposób na wsparcie Apple.

W przypadku uwierzytelniania dwuetapowego lub dwuskładnikowego na koncie urządzenie Apple Diagnostics powinno wkrótce pojawić się na liście zaufanych urządzeń.

Cel specjalny: za drugim lub trzecim razem musiałem umieścić moje konto w trybie rozwiązywania problemów, zapytałem, czy mogę im po prostu podać hasło (było to już tymczasowe hasło, ale z powodu ich zepsucia, moje konto nie działało w trybie rozwiązywania problemów). Starszy doradca odmówił, powołując się na politykę, że oni musi podaj losowo wygenerowane hasło i nie możesz zaakceptować hasła od klienta. Jest to bardzo ważny punkt, ponieważ mam wrażenie z reakcji / odpowiedzi, które ludzie uważają, że technik wsparcia prosi @Oleg o hasło. To jest NIE walizka.

Myślę, że powinienem dodać, że tak, jestem w 100% pewien, że rozmawiałem z pracownikami Apple przez cały czas. Skontaktowałem się z nimi za pośrednictwem witryny Apple Support, oddzwonili do mnie z tego samego numeru Apple za każdym razem, co zapisałem w moich kontaktach, a każdy technik, z którym miałem kontakt, wysłał mi e-mail z adresu @ apple.com, na który ja był w stanie wysyłać e-maile i otrzymywać odpowiedzi (więc zajmuje się fałszywymi nagłówkami). Mogą udostępniać ekrany, znając swój identyfikator Apple ID, ale nie adres IP, a następnie proszą o przesłanie danych diagnostycznych do zielonego adresu nagłówka kończącego się na apple.com. Wywoływanie oszustwa na taką skalę wymagałoby bardzo wysokiego stopnia wyrafinowania (nie wspominając o tym, że jeśli tylko troszczyli się o dostęp do konta iCloud, mogliby po prostu przestać, gdy tylko dostaną swoje hasło, zamiast spędzać godziny po godzinach) kroki rozwiązywania problemów, które nie dają im żadnych dodatkowych danych o tobie).

I oczywiście, gdy otrzymasz odpowiedź od Biura ds. Relacji Korporacyjnych po wysłaniu e-maila bezpośrednio do Tima Cooka, jesteś pewien, że to pracownik Apple rozmawia z tobą (odpowiedź zawiera oryginalny e-mail). Jeśli ta osoba potwierdzi, że Twoje konto znajduje się w trybie rozwiązywania problemów i rozumie, że chciałbyś to wyciągnąć, to jesteś również całkiem pewien, że tryb rozwiązywania problemów jest prawdziwy.

W żaden sposób nie bronię procedur wsparcia technicznego Apple, mówiąc tylko, że tak, gdy wszystko inne zawiedzie, firma prosi o ustawienie tymczasowego hasła na koncie. Dzięki temu inżynierowie mogą samodzielnie podejmować i rozwiązywać problemy. To zdecydowanie uzasadniony scenariusz.


2
Jest bardzo blisko mojej sytuacji.
Oleg Bizin

6
@OlegBizin: Kluczową różnicą jest to, że jeśli naprawdę są ludźmi wsparcia Apple, one może zmienić konto, ponieważ mają specjalny dostęp do serwerów. Oszuści nie, a zatem mogą uzyskać dostęp tylko wtedy, gdy ty dokonać zmiany. Pozwolenie im na dokonanie zmiany, a następnie zobaczenie zmiany informacji o koncie, potwierdzi, że faktycznie rozmawiałeś ze wsparciem Apple. (Lub kilku bardzo pomocnych ludzi, którzy już sami załamali serwery Apple, a teraz robią wsparcie techniczne).
Peter Cordes

1
Apple mogąc po prostu zmienić konto, chcąc nie chcąc, byłoby milion razy gorsze. Apple Support ma bardzo ograniczony dostęp do Twojego konta, jak powinno być.

2
@PeterCordes jako osoba wspierająca Z pewnością NIE byłem w stanie zmienić kont klientów !!! Tak inżynieria może robić takie rzeczy, ale chyba, że ​​masz na imię Rush Limbaugh lub Lady Gaga, nie będziesz bezpośrednio kontaktować się z inżynierami z Apple :) Jako osoba wspierająca miałem kilka narzędzi, które pomagały klientom zresetować własne hasła po prawidłowym zidentyfikowaniu sami, ale to było to.
JimLohse

@JimLohse: Dzięki za wyjaśnienie, to ma sens. Jest zbyt wielu ludzi wspierających, aby dać im tyle zaufania / odpowiedzialności. Mimo to, czy był jakiś rodzaj dostępu wewnętrznego, czy naprawdę powiedziałeś ludziom, do czego zmienić hasło? Mam nadzieję, że będzie jakiś rodzaj procedury, która nie pozwoli oszustowi, tylko rzeczywistej technologii Apple. na przykład jakiś tymczasowy przełącznik na koncie, aby umieścić go w „pomocy technicznej mają dostęp”, co nie naraziłoby twojego konta, gdybyś to sprawdził, a osoba w telefonie nie była od Apple.
Peter Cordes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.