Zaciski wypychaczy pamięci RAM zablokowały się po wymianie pamięci RAM pod koniec 2006 r. 20-calowy iMac Core 2 Duo


1

Mamy 9-letniego iMaca i nadal działa dobrze, tyle że zaczął zwalniać. Postanowiliśmy więc zaktualizować pamięć RAM do 3 GB. Postępując zgodnie z instrukcjami na stronie wsparcia Apple dla wymiany pamięci RAM, otworzyliśmy klipsy wypychaczy, usunęliśmy starą pamięć RAM, włożyliśmy nową pamięć RAM, wepchnęliśmy ją kciukami, a nie klipami, aż kliknęła w odpowiednie miejsce (chociaż możliwe nieco za mocno / daleko? Wygląda mniej więcej tak samo jak drugi pod względem głębokości, ale są zbyt trudne do usunięcia bez klipów, które są już otwarte), i próbował zamknąć klipsy wypychacza po nich, aby zablokuj na miejscu. Jednak klipsy wypychaczy nie chcą wejść. Wiem, że miały mały opór przy ich pierwotnym otwieraniu, ale obawiam się, że jeśli spróbuję zbyt mocno zamknąć je ponownie, to coś uszkodzą lub uszkodzą.

Co więcej, po prostu ustawiamy iMaca z powrotem w pozycji pionowej i podłączamy go, a on faktycznie działa i odczytuje wszystkie 3 GB pamięci RAM (i działa płynniej niż wcześniej). Czy to oznacza, że ​​zrobiliśmy coś złego lub dobrego?

Czy powinniśmy zostawić wystarczająco dobrze w spokoju, spróbować wymusić zamknięcie klipów, czy co?


1
Nie znam tej konkretnej maszyny, ale ogólną ideą z klipami RAM jest to, że same się zwracają, gdy odsuwasz pamięć RAM do domu. Tak więc, nie mogąc tego zobaczyć, zgaduję, że nie ma go jeszcze w domu. Spojrzenie na zdjęcia na stronie support.apple.com/en-gb/HT201191 utwierdziłoby mnie w przekonaniu, ponieważ na ten czas wygląda to na dość standardowe dopasowanie. Powiedziawszy to… nie zmuszaj go, upewnij się, że twoja ścieżka jest czysta i że pamięć RAM jest właściwie zorientowana.
Tetsujin,

1
@Tetsujin Ciekawe. Ale oba patyczki są odczytywane, więc jak mogą nie być w pełni? Znów poczuli się, jakby osiedlili się na miejscu. Zastanawiam się również, ponieważ zaczęło się od dwóch kart 1 GB i musiałem otworzyć klipy, aby usunąć jeden z nich, ale to zwolniło oba karty, a kiedy włożyłem kartę 2 GB, musiałem wepchnij oba z powrotem na miejsce, pojedynczo. Czy mogło to wpłynąć na klipy? Czy oba muszą być wpychane jednocześnie?
kal-al

1
Nie znam modelu na tyle dobrze, aby naprawdę móc doradzać. Czujesz, jak się czuje pamięć RAM, gdy w pełni trafia do domu, ale nawet po ćwiczeniach wciąż możesz uzyskać nieco nietypowy i zawsze powinieneś dwukrotnie sprawdzić oko. Standardowe klipy RAM nie zamkną się, dopóki RAM nie znajdzie się w domu, aby zapobiec częściowemu włożeniu. Te klipy Apple są jednak niestandardowe, więc trudno mi być precyzyjnym w tym konkretnym przypadku.
Tetsujin,

1
@Tetsujin Thanks. Ale mam na myśli, że wepchnąłem je dość mocno, czuli się tak, jakby weszli do końca, komputer faktycznie działa i czyta obie pamięci RAM, czy to może się zdarzyć, gdyby nie było do końca? Czy wiesz, czy klipsy powinny mieć wrażenie, że mogą pęknąć i pęknąć podczas ich zwracania, i czy są solidne, aby zapobiec faktycznym uszkodzeniom?
kal-al

Naprawdę nie wiem, przepraszam - miałem nadzieję, że ktoś z lepszym doświadczeniem w tym konkretnym modelu mógł już wejść…
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.