Czy na tym samym dysku zewnętrznym można utworzyć dwie oddzielne kopie zapasowe Time Machine?


12

Jestem zainteresowany kupnem zewnętrznego dysku twardego. Chciałbym wiedzieć, czy jeśli jest to możliwe (a jeśli tak, to proste), aby mieć dwie oddzielne kopie zapasowe Time Machine z dwóch różnych MacBooków jednocześnie?


Spójrz na Twórz kopie zapasowe wielu komputerów za pomocą Time Machine , w szczególności metoda nr 1: SneakerNet i metoda nr 2: kopie zapasowe sieci jako metoda nr 3 to Time Capsule, a nie zwykły zewnętrzny dysk twardy. W przeciwieństwie do tego, co sugeruje Mattia, nie musisz mieć wielu partycji, choć może to być przydatne. Zewnętrzny dysk twardy musi być sformatowany w macierzystym systemie plików używanym przez OS X, HFS +.
user3439894

1
@ user3439894 Myślę, że tworzenie kopii zapasowych na dwóch różnych partycjach jest lepsze, aby śledzić pliki, a tym samym uniknąć pomyłek. Z punktu widzenia użyteczności jedna partycja lub dwie są takie same, jeśli używasz partycji tylko do tworzenia kopii zapasowych.
Mattia

1
@Mattia, Z pewnością masz prawo do swojej opinii, a ja niekoniecznie nie zgadzam się z oświadczeniem złożonym w komentarzu. Jednak w swojej odpowiedzi zaczynasz od powiedzenia „Jeśli tworzysz dwie różne partycje w zewnętrznym HD ...” i nie jest to wymagane, ponieważ Time Machine jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, który folder kopii zapasowej jest dla tego komputera. W każdym razie powiedziałem w moim pierwszym komentarzu „chociaż to może być przydatne”. w odniesieniu do wielu partycji. ;)
user3439894

@ user3439894 całkowicie się zgadzam.
Mattia

Odpowiedzi:


5

Jeśli tworzysz dwie różne partycje w zewnętrznym HD, możesz łatwo mieć dwie różne kopie zapasowe Time Machine w każdej partycji.

Wystarczy określić partycję, która ma być używana w MacBooku podczas początkowej konfiguracji Time Machine. Następnie komputer Mac wiedziałby, która partycja ma być używana do tworzenia kopii zapasowej przy następnym podłączeniu zewnętrznego HD. To samo dotyczy drugiego MacBooka.

W ten sposób można ograniczyć ilość miejsca zajmowanego przez maszyny czasu obu komputerów Mac.


Czy mogę zrobić trzy przegrody; dwa dla maszyn czasu Mac, jeden FAT32 dla zwykłego przechowywania danych?
Ébe Isaac

Tak, możesz utworzyć wszystkie partycje, które chcesz, a także cały format / rozszerzenie, które wolisz lub potrzebujesz.
Mattia

@Fiksdal, gdzie mówię o formatowaniu?
Mattia

Wow, przepraszam! Użyłem niewłaściwego słowa, całkowicie oddalonego. Moje pytanie brzmiało: Czy jesteś pewien, że partycjonowanie jest nawet konieczne? Myślałem, że TM pozwala na to nawet bez partycjonowania.
Revetahw

@ Fiksdal tak, masz rację. TM umożliwia nawet wiele kopii zapasowych na tej samej partycji. Zaproponowałem użycie wielu partycji, aby zachować je w oddzielny sposób.
Mattia

17

Możesz użyć zewnętrznego dysku twardego sformatowanego w HFS + jako cel Time Machine dla kilku komputerów Mac bez problemów. Time Machine sam upewni się, że dane nie są pomieszane, używając nazwy każdego komputera Mac jako części ścieżki.


0

Do tego warto mieć tę instalację uruchomioną w kilku lokalizacjach z pojedynczym serwerem NAS i wieloma komputerami, na których jest tworzona kopia zapasowa. Tak długo, jak określisz osobny folder, nie ma potrzeby tworzenia oddzielnych partycji. Kopie zapasowe zostaną całkowicie oddzielone i umożliwią ponowne połączenie, uwierzytelnienie w folderze i przywrócenie z kopii zapasowych w razie potrzeby.

Mam oddzielne konta użytkowników na NAS, więc folder sieciowy jest logowany przez każdą maszynę osobno, z odpowiednim autoryzowanym użytkownikiem.


Udostępnianie pojedynczej partycji oznacza, że ​​jeśli jedna maszyna będzie częściej tworzyć kopie zapasowe, będzie pobierać więcej dysku, dopóki nie zostanie zapełniona, a maszyna mniej zarchiwizowana utknie z pozostałą przestrzenią i nigdy nie będzie w stanie wymusić usunięcia starych kopii zapasowych z maszynowy?
Craig

Jeśli nie używasz oddzielnych partycji, w jaki sposób ograniczyć rozmiar każdej kopii zapasowej, aby zapobiec zajęciu całej przestrzeni? Wiem na serwerze OS X, że możesz ograniczyć każdy rozmiar kopii zapasowej, ale nie myśl, że jest to możliwe z NAS / Airport dysk USB / kapsuła czasu.
malhal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.