Jak mapować przyciski myszy za pomocą AppleScript?


0

Ponieważ BetterTouchTool jest płatny, szukałem alternatywnych rozwiązań do mapowania przycisków nawigacyjnych (poprzednia strona, następna strona) na mojej myszy (Logitech MX518), które lubię używać do przeglądania stron internetowych. W tej chwili te dwa przyciski wykonują tę samą akcję, co naciśnięcie kółka przewijania.

Próbowałem już własnego oprogramowania Logitech, ale wydaje się, że jest to rozwiązanie zbyt przesadne, a oprócz użycia zbyt dużej ilości zasobów, jest również zbyt natrętne podczas uruchamiania.

Zastanawiałem się więc, czy istnieje proste rozwiązanie z AppleScript, które mógłbym napisać, aby wykonać tę sztuczkę polegającą na zamapowaniu przycisku myszy na ewentualnie gest machnięcia (jak na trackpadach)?


Nie chcesz za to zapłacić 3 USD?
user3439894

@ user3439894 nie tylko dla prostego mapowania przycisków mojej myszy. Może użyłbym więcej innych funkcji, które oferuje. Jeśli oprogramowanie „Gaming” firmy Logitech nie będzie do bani (normalne oprogramowanie HID jest znacznie lepsze), skorzystałbym z tego. Ale w ten sposób mogę zainwestować 3 USD za nową mysz ;-)
comfreak

Być może możesz użyć Karabinera i użyć go jako przewodnika do tworzenia własnego pliku private.xml za pomocą przeglądarki zdarzeń
Joonas

@Joonas to brzmi jak możliwy sposób, ale miałem nadzieję, że mogę wykonać to dość proste zadanie za pomocą własnych narzędzi OS X.
comfreak

Niektóre myszy pozwalają zapisywać profile we wbudowanej pamięci. Osobiście używam myszy Logitech mmo na moim komputerze Mac, a ponieważ mogę zapisać mapowanie przycisków do samej myszy, muszę jedynie otwierać oprogramowanie do gier Logitech za każdym razem, gdy muszę coś zmienić. Więc nie musi pozostać otwarty w tle. Oczywiście nie jest to najtańsza mysz ...
Joonas,

Odpowiedzi:


1

Karabiner, który zasugerował Joonas, ma natywnie opcje wstecz / do przodu dla przycisków 4 i 5. Nie musisz tworzyć pliku xtml. Opcja znajduje się pod „urządzenie wskazujące”> „przycisk do klucza”> „użyj przycisków 4 i 5 jako wstecz / do przodu”. Do tej pory używałem go tylko przez 30 minut, ale od razu zadziałało po prostu aktywując te znaczniki wyboru (mysz: ttesports black v2)


Próbowałem, ale niestety za pomocą myszy (a może lokalizacji?) To nie działa. W Firefoksie jeden przycisk powiększa się, drugi nic nie robi, w Finderze oba przyciski nie działają. : - /
comfreak
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.